Huoneistohotelli

Duru Stone House

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta

Perhehuoneisto

  • Näkymä vuoristoon
  • 55 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 5 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Standard-huoneisto

  • Näkymä vuoristoon
  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe-huoneisto

  • Osittainen näkymä merelle
  • 2 makuuhuonetta
  • 5 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Economy-huoneisto, pohjakerroksessa

  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Duru Stone House sijaitsee kohteessa Datçan kaupungin keskusta ostosalueella ja lähellä kävelysiltaa/promenadia. Datcan satama ja Datçan lauttasatama ovat hyviä kohteita, jos etsit aktiviteetteja lomallesi, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Datçan ranta ja Kargın lahti. Arkeologinen ja kansanperinteen museo ja Ovabükün ranta ovat kaksi muuta paikkaa, joissa kannattaa vierailla. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Datça
Datça: näytä lisää huoneistohotelleja
Kartta
Iskele Mah. Ambarci Caddesi No,49, Datça, Mugla, 48900

Lähettyvillä

  • Selkeä merimaisema, jossa on tyynellä vedellä kelluvia veneitä, hiekkaranta ja taustalla kumpuileva maisema.
    Datçan ranta
    9 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • Datcan satama
    14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Kargın lahti
    9 min ajomatka - 4.5 km:n päässä
  • Ovabükün ranta
    36 min ajomatka - 25.2 km:n päässä
  • Palamutbükün ranta
    45 min ajomatka - 31.2 km:n päässä

Ravintoloita

  • Dilan Kokoreç ve Çorba Salonu
    6 min kävelymatka
  • Maradona Restaurant
    9 min kävelymatka
  • Kumluk Restaurant & Cafe
    11 min kävelymatka
  • Zekeriya Sofrası
    9 min kävelymatka
  • Serap Cafe
    10 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Duru Stone House

  • Tasokas huoneistohotelli, joka sijaitsee lähellä kohdetta Datçan ranta
  • Lähellä kohteita Datcan satama ja Arkeologinen ja kansanperinteen museo sijaitseva Duru Stone House tarjoaa erilaisia palveluita/mukavuuksia, joihin kuuluu muun muassa puutarha. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään tällaiset edut:
  • Edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta), ulkokalusteet ja matkatavarasäilytys
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan kaikkien yksilöllisesti sisustettujen huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat esimerkiksi kannettavalle tietokoneelle sopivat työtilat ja ilmastointi sekä ilmainen Wi-Fi ja erilliset oleskelualueet.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy sadesuihkut ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • 32-tuumainen älytelevisio, josta löytyy korkealuokkaiset kanavat
    • Vaatekaapit/komerot, erilliset oleskelualueet ja keittiöt

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 10 metrin etäisyydellä
  • Pysäköinti kadulla saatavilla
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta

Perheystävällinen

  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)
  • Syöttötuoli

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihkupää
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Hyönteispuitteet

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen älytelevisio ja premium-satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Työtilat

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Esteettömät lentokenttäkuljetukset
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Visuaalinen palovaroitin
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
  • Määrätyt tupakointialueet (sakkorangaistus)

Palvelut ja mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Pimennysverhot
  • Siivouspalvelu kerran vierailun aikana
  • Silitysrauta/-lauta
  • Tallelokero
  • Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä rantakatua
  • Ostosalueella

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Turvajärjestelmä
  • Palosammutin

Yleistä

  • 14 majoitustilaa
  • 3 kerrosta
  • Puutarha
  • Rakennettu: 2022
  • Yksilöllinen sisustus

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–18.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Remontit ja kiinniolokaudet

Majoituspaikka on suljettu 1.11.2024–17.3.2025 (päivät saattavat muuttua).

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita
2 korkeintaan 17 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 400 TRY per henkilö yhteen suuntaan
  • Lentokenttäkuljetusmaksu per lapsi: 400 TRY (yhteen suuntaan)

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Meluttomia huoneita ei voida taata
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa
Tämä majoituspaikka ei tarjoile alkoholia

Usein kysytyt kysymykset

Onko Duru Stone House lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Duru Stone House?

Ilmainen pysäköinti lähistöllä.

Mihin aikaan majoituspaikan Duru Stone House sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00. Myöhäinen sisäänkirjautuminen on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Mihin aikaan majoituspaikan Duru Stone House uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Tarjoaako Duru Stone House lentokenttäkuljetukset?

Kyllä, lentokenttäkuljetukset ovat tarjolla (käytettävissä pyynnöstä). 400 TRY:n suuruinen maksu (per henkilö) veloitetaan.

Missä Duru Stone House sijaitsee?

Datçan ranta ja Datcan satama sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä huoneistohotellista. Arkeologinen ja kansanperinteen museo ja Kargın lahti ovat myös 5 kilometrin päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.