Hotel Sittardsberg

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Businesspalvelut
  • Pyykinpesu

Huonevaihtoehdot

Superior-huone

  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Saatat pitää myös näistä

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Hotel Sittardsberg sijaitsee kohteessa Duisburg Süd. Jos etsit kulttuuriharrasteita lomallasi, Mitsubishi Electric Hall on hyvä kohde, ja shoppailusta kiinnostuneiden kannattaa lisätä Westfield Centro -ostoskeskus ja Düsseldorfin joulumarkkinat listalleen. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Merkur Spiel-Arena ja PSD Bank Dome -jäähalli tapahtumakalenterit. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Duisburg
Kartta
Sittardsberger Allee 10, Duisburg, NRW, 47249

Lähettyvillä

  • Suuri, pyöreä metallirakenne ruohikkomäellä, taustalla pilvinen taivas.
    Tiger and Turtle - Magic Mountain
    7 min ajomatka - 2.3 km:n päässä
  • Golfklubi Golf & More Duisburg
    13 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • BG Klinikum Duisburgin sairaala
    7 min ajomatka - 2.7 km:n päässä
  • Duisburgin joulumarkkinat
    10 min ajomatka - 8.2 km:n päässä
  • Duisburgin eläintarha
    12 min ajomatka - 11.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Sittardsbergin U-Bahn-asema – 1 minuutin kävelymatka
  • Duisburg-Hochfeld Südin asema – 6 minuutin ajomatka
  • Düsseldorfin kansainvälinen lentokenttä (DUS) – 24 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • McDonald's
    4 min ajomatka
  • Pizzeria Presto
    3 min ajomatka
  • Pizza Adria
    5 min ajomatka
  • Balkanhof
    2 min ajomatka
  • Subway
    4 min ajomatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Sittardsberg

  • Hotelli, jonka huoneet on kunnostettu vuonna 2025
  • Hotel Sittardsberg tarjoaa pyykinpesutilat ja paljon muuta. Asiakkaiden saatavilla on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Muihin etuihin lukeutuvat:
    • Omatoiminen pysäköinti (lisämaksusta), hissi ja savuttomat tilat
    • Kokoushuoneita ja pankkiautomaatti/pankkipalvelut
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Hotel Sittardsberg kaikkien huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat muun muassa kannettavalle tietokoneelle sopivat työtilat sekä ilmainen Wi-Fi ja äänieristetyt seinät.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy suihkut ja sampoot
    • Kaapelikanavat, lämmitys ja siivous rajoitetusti

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Usein kysytyt kysymykset

Onko Hotel Sittardsberg lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa. 10 EUR:n suuruinen lisämaksu veloitetaan per lemmikki per päivä. Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Hotel Sittardsberg?

Omatoiminen pysäköinti on saatavilla 8 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Mihin aikaan majoituspaikan Hotel Sittardsberg sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.30. Myöhäinen sisäänkirjautuminen on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Mihin aikaan majoituspaikan Hotel Sittardsberg uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Hotel Sittardsberg sijaitsee?

Tiger and Turtle - Magic Mountain, BG Klinikum Duisburgin sairaala ja Rein 3 kilometrin päässä tästä hotellista. Six Lakes Park (järvi- ja puistoalue) ja Sana Kliniken Duisburgin sairaala ovat myös 5 kilometrin päässä. Sittardsbergin U-Bahn-asema sijaitsee vain 2 minuutin kävelymatkan päässä ja Mühlenkampin U-Bahn-asema 10 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä