Soggiorno Santa Reparata

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

7,2 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta

Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(3 arvostelua)
  • 12 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kolmen hengen standard-huone

  • 14 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Neljän hengen standard-huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(3 arvostelua)
  • 16 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Perhehuone

  • 18 m²
  • 6 henkilöä
  • 2 parisänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Saatat pitää myös näistä

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Soggiorno Santa Reparata sijaitsee kohteessa Firenzen historiallinen keskusta lähellä rautatieasemaa. Uffizin palatsi ja Pittin palatsi ovat näkemisen arvoisia kulttuurikohteita, ja muihin alueen huomionarvoisiin maamerkkeihin kuuluu Ponte Vecchio ja Santa Maria del Fioren katedraali. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteen Artemio Franchin stadion tapahtumat, tai vietä ilta kohteessa Stazione Leopolda. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Firenze
Firenze: näytä lisää kaupunkipientaloja
Kartta
Via Santa Reparata, 27, Florence, FI, 50129

Lähettyvillä

  • Venetsian San Marcon aukio, jolla sijaitsevat Dogien palatsi, Pyhän Markuksen basilika ja San Marcon kellotorni.
    Piazza San Marco
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Klassinen marmoripatsas, jossa on esitetty lihaksikas mieshahmo kiharoine hiuksineen, ja joka seisoo jalustalla.
    Firenzen akatemian galleria
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Markkinat, joissa on useita myyntikojuja, joissa myydään ruokaa ja juomia.
    Keskustan markkina-alue
    5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Historiallinen rakennus, jossa on monimutkaisia arkkitehtonisia yksityiskohtia ja huomattava torni.
    Santa Maria del Fioren katedraali
    8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Historiallinen rakennus, jossa on suuri keskusdome ja kaarevat ikkunat. Sen ympärillä on hyvin hoidettu aukio, jossa on nurmialue ja kukkapenkkejä.
    Piazza di Santa Maria Novella
    8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Firenze (ZMS-Santa Maria Novellan rautatieasema) – 10 minuutin kävelymatka
  • San Marco Universityn raitiovaunupysäkki – 4 minuutin kävelymatka
  • Firenzen lentokenttä (FLR) – 24 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • McDonald's
    3 min kävelymatka
  • simBIOsi
    2 min kävelymatka
  • Shake Café
    4 min kävelymatka
  • Gran Caffé San Marco
    4 min kävelymatka
  • Mangiafuoco Bracerie
    2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Soggiorno Santa Reparata

  • Affittacamere, joka sijaitsee lähellä kohdetta Santa Maria del Fioren katedraali
  • Kohteiden Piazza del Duomo ja Ponte Vecchio lähellä sijaitseva Soggiorno Santa Reparata tarjoaa asiakkaille paljon erilaisia palveluita/mukavuuksia. Asiakkaiden saatavilla on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään seuraavat edut yöpymisen aikana:
    • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, savuttomat tilat ja matkatavarasäilytys
    • Kiertoajelu-/lippupalvelu, concierge-palvelut ja portteri/kantaja
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Soggiorno Santa Reparata kaikkien huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat muun muassa kannettavalle tietokoneelle sopivat työtilat ja ilmastointi sekä ilmainen Wi-Fi ja työtuolit.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy suihkut ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • Vaatekaapit/komerot, päivittäinen siivous ja työpöydät

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Perheystävällinen

  • Lisävuode (lisämaksusta)

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Laukunkantaja
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Lisävuode (lisämaksusta)

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Televisio

Muuta

  • Ilmastointi
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Työpöytä
  • Työtuoli

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Remontit ja kiinniolokaudet

Majoituspaikka on suljettu 13.10.2026–2.1.2027 (päivät saattavat muuttua).

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita
Lisä-/varavuoteita on saatavilla 25 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla

Maksutavat

  • Mastercard
  • Visa

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupungin perimä vero: 6.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 7 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Lisävuode: 25 EUR per yö

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä
Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa

Usein kysytyt kysymykset

Onko Soggiorno Santa Reparata lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Soggiorno Santa Reparata?

Tämä majoituspaikka ei tarjoa pysäköintimahdollisuutta.

Mihin aikaan majoituspaikan Soggiorno Santa Reparata sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00. Myöhäinen sisäänkirjautuminen ei ole saatavilla.

Mihin aikaan majoituspaikan Soggiorno Santa Reparata uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Soggiorno Santa Reparata sijaitsee?

Piazza San Marco, Piazza del Duomo ja Santa Maria del Fioren katedraali sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä tästä affittacameresta. Piazza di Santa Maria Novella ja Ponte Vecchio ovat myös 15 minuutin kävelymatkan päässä. San Marco Universityn raitiovaunupysäkki sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä ja Unitàn raitiovaunupysäkki 8 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

Soggiorno Santa Reparata – arvostelut

7,2

Hyvä

7,6

Siisteys

8,2

Sijainti

7,8

Henkilökunta ja palvelu

6,6

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 73 kautta 317 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 112 kautta 317 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 64 kautta 317 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 37 kautta 317 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 31 kautta 317 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excelente servicio muy bien ubicado
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location for historic centre of Florence. The room was simple, but incredibly clean, the staff were lovely, and it was very reasonably priced. Would definitely stay there again!
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Pessima in tutto ma è stata utile come appoggio per una notte
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Location great, very clean place and the owner Giuseppe very nice host! 100% recomend this stay!
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excelente ubicación, cómodo y buena atención
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Diría Aceptable . Deben mejorar el estado físico de las instalaciones (limpiar y pintar las paredes). De igual manera, fumigar pues había muchos mosquitos.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good location close to train station.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Everything is good
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys
Nice place
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
boa localização, o quarto era ok, não parece muito com as fotos. tinha ar condicionado, frigobar e a pressão e temperatura do chuveiro eram boas, o que achei positivo da hospedagem.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Room was great, comfortable beds and very kind staff
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Although the amenities are not modernized, we liked the hotel and had everything we needed for a short stay. It's good with its own style ... I mean, its Florence style.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Overall great place and staff. Would book again.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Non funzionava l’aria condizionata !!!con 38 gradi fuori e 32 in camera la vacanza è diventata un incubo. Anche il frigorifero o non funzionava!
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Clean, basic room in excellent location at an affordable price for Florence. Excellent shower and a comfortable bed. The Family room even has a little fridge.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ubicación
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
No tenían plancha y el papel se terminó solo pusieron dos rollos para tres días, había muchos mosquitos
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice staff
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Cleanliness was good. Bathroom is outside the room, not connected and key is needed to lock from inside. No elevator. Check floor before booking if it's a concern. Staff is friendly. Joseph is very helpful. He kept our bags after we checked out so we went to other attractions until our train departed
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Oda temiz, personel nazikti, banyo malzemelerş mevcuttu, hava şartlarından dolayı içerisi biraz soğuktu, klimada yeterli gelmedi.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Passez votre chemin. Moisissures de partout dans la salle de bain. Vmc HS, Électricité douteuse, etc etc . Cet hôtel malgré que très bien placé, est clairement à l’abandon… et depuis un moment a priori….
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
很方便
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Giuseppe the host is so great, he makes you feel at home
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The location was good Just to acess the private bathroom Allocated to the room you had to exit the room and go to the washroom from outside which was a bummer but the price was excellent
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Great location

The guest house is on a strategic place that you can go walking to any tourist spot. The guests were polite and friendly. No problems with the room, even the place isn’t new, there were no problems, great bed by the way.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025