Koko huoneisto

Top floor apartment in city center

Majoituspaikan Top floor apartment in city center valokuvagalleria

Moderni olohuone, jossa on ruokailutila, suuret ikkunat ja näkymä kaupunkiin.
Moderni olohuone, jossa on keltainen nojatuoli, harmaa sohva, litteänäyttöinen televisio ja taulu seinällä.
Hotellihuone, jossa on sänky, työpöytä, tuoli, lamppu ja ikkunasta avautuva näkymä kaupungin ylle.
Kompakti keittiö, jossa on pyykinpesukone, puinen pöytä ja suuret ikkunat, joista avautuu näkymä kaupunkimaisemaan.
Moderni keittiö, jossa on valkoiset kaapit, ruostumattomasta teräksestä valmistettu liesituuletin, sisäänrakennettu uuni ja marmorista tehty välitilan seinä.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Top floor apartment in city center

  • Right in the heart of the city, just steps away from the municipal garden, our Funchal Centrum apartment will make you feel right at home. With a spacious balcony offering mountain views, this is the perfect retreat to unwind at the end of the day, whether you're watching the sunset or simply enjoying Madeira's fresh air. The apartment is fully equipped to ensure a comfortable stay, with a functional kitchen, high-speed wifi and all the comforts you need to feel at home, away from home.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Tämä majoituspaikka ei salli lapsia

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 136283/AL
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee kohteessa Funchal. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Museu CR7 ja Joao Carlos Abreun muistojen maailma listalleen, ja jos haluat shoppailla, Plaza Madeira ja Arcadas São Franciscon ostoskeskus ovat hyviä kohteita. Funchalin kaupunginpuutarha ja Quinta Magnólia kulttuurikeskus ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Funchal
Funchal: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Funchal, Funchal

Lähettyvillä

  • Lohkareinen puutarha, jossa on monenlaisia kasveja ja puita, mukaan lukien näyttävä palmu ja taustalla oleva penkki.
    Funchalin kaupunginpuutarha
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Historiallinen suihkulähde, jonka keskellä on suuri allas, ja sen ympärillä on mukulakivilaatoitettu aukio. Taustalla näkyy valkoinen rakennus, jossa on torni ja kaarevat ikkunat.
    Praca do Municipio
    7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Plaza Madeira
    1 min kävelymatka - 0.1 km:n päässä
  • Funchalin venesatama
    5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Museu CR7
    5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Funchal (FNC-Cristiano Ronaldo) – 22 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Beerhouse
    7 min kävelymatka
  • The Ritz Madeira
    6 min kävelymatka
  • Café do Teatro
    5 min kävelymatka
  • FX Restaurant & Sports Bar
    6 min kävelymatka
  • Pans & Company
    1 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Top floor apartment in city center lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Top floor apartment in city center?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Top floor apartment in city center sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Top floor apartment in city center uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Top floor apartment in city center sijaitsee?

Plaza Madeira, Funchalin venesatama ja Museu CR7 sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä tästä asuinrakennuksesta. Funchalin kaupunginpuutarha ja Santa Catarinan puisto ovat myös 5 minuutin kävelymatkan päässä.