Koko huoneisto

White Blue Villa formerly Ippocampi

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 4/4 huonetta

Huoneisto, näköala puutarhaan

  • Näkymä puutarhaan
  • 45 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Huoneisto, merinäköala

  • Näkymä merelle
  • 45 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Huoneisto, näköala uima-altaalle

  • 45 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Sviitti, merinäköala

  • Näkymä merelle
  • 55 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

White Blue Villa formerly Ippocampi sijaitsee kohteessa Hersonissos. Alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Stalisin ranta ja Malian ranta. Star Beach Water Park ja Aquaworld Aquarium & Reptile Rescue Centre ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Kutulufari
Kutulufari: näytä lisää huoneistoja
Kartta
georgiou seferi, 4, Hersonissos, 70014

Lähettyvillä

  • Iguaani, jonka suussa on kurkkusiivu, ja jonka ympärillä on salaattia ja porkkanoita keltaisella lautasella.
    Aquaworld Aquarium & Reptile Rescue Centre
    3 min ajomatka - 2.3 km:n päässä
  • Star Beach Water Park
    15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
  • Tähtiranta
    15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
  • Lyhnostatis
    2 min ajomatka - 2.7 km:n päässä
  • Sarakino
    3 min ajomatka - 2.3 km:n päässä

Liikkuminen

  • Iraklion (HER-Níkos Kazantzákis) – 20 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • The Grill
    12 min kävelymatka
  • White Lion
    16 min kävelymatka
  • Royal Belvedere Restaurant
    20 min kävelymatka
  • Minos Restaurant
    19 min kävelymatka
  • Bleu Island
    12 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

White Blue Villa formerly Ippocampi

  • Huoneisto, joka sijaitsee lähellä kohdetta Stalisin ranta
  • White Blue Villa formerly Ippocampi tarjoaa puutarhan ja paljon muuta. Asiakkaiden saatavilla on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään tällaiset edut:
    • Kauden mukainen ulkouima-allas
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
    • Pelejä
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan White Blue Villa formerly Ippocampi kaikkien huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat esimerkiksi kylpytakit ja ilmainen Wi-Fi.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy kylpyammeet tai suihkut ja sampoot
    • Kalustetut parvekkeet tai patiot, keittonurkkaukset ja minijääkaapit

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Kauden mukainen ulkouima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Keittonurkkaus

  • Liesi
  • Minijääkaappi
  • Vedenkeitin

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Kylpyamme tai suihku
  • Kylpytakit
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Tohvelit
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • Pelejä

Ulkotilat

  • Kalustettu parveke/patio
  • Puutarha

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Määrätyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 13 majoitustilaa
  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–13.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti, avaimen haku

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Alle 12-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 12-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.

Maksutavat

  • Mastercard
  • Visa

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–31.3. välisenä aikana 0.50 EUR per majoitustila per yö
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 2.00 EUR per majoitustila per yö

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan rekisteröintinumero 1039Κ13000385700
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 500 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä 01. toukokuuta – 20. lokakuuta
Uima-allasta voi käyttää klo 8.00–19.00.
Lapsia (iältään 12 vuoden tai nuorempia) ei voida majoittaa tässä hotellissa

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa White Blue Villa formerly Ippocampi uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on kauden mukainen ulkouima-allas. Uima-allas on käytettävissä klo 8.00–19.00.

Onko White Blue Villa formerly Ippocampi lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa White Blue Villa formerly Ippocampi?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ilmaiseksi.

Mihin aikaan majoituspaikan White Blue Villa formerly Ippocampi sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.

Mihin aikaan majoituspaikan White Blue Villa formerly Ippocampi uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä White Blue Villa formerly Ippocampi sijaitsee?

Star Beach Water Park, Lyhnostatis ja Aquaworld Aquarium & Reptile Rescue Centre sijaitsevat 2 kilometrin päässä tästä asuinrakennuksesta. Tähtiranta ja Sarakino ovat myös 2 kilometrin päässä.

Arvostelut

White Blue Villa formerly Ippocampi – arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

10

Siisteys
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys
Aris and his family were amazing stay hosts. Its a beautiful little villa right next to a walkable village with great shops and restaurants. Aris was especially helpful with local recommendations and other requests to make our trip special and memorable. Hope to return one day!
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2026