Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Stay & Play at the Charming Woodlawn Cottage

Majoituspaikan Stay & Play at the Charming Woodlawn Cottage valokuvagalleria

Puisesta laudasta rakennettu terassi, jossa on penkki ja tyynyjä, ja sen ympärillä on puita.
Kivitalo, jossa on vihreä ovi, puiset kattopalkit ja postilaatikko.
Olohuoneessa on puinen kaappi, seinälle asennettu televisio, tuoli, pieni pöytä, jossa on kasvi, ja ikkuna, jossa on verhot.
Avoimet ovet johtavat puiseen terassille, jossa on penkki ja tyynyjä.
Siististi pedattu sänky, jonka päädyssä on puinen tarjotinpöytä ja päällä peitto. Sängyn molemmin puolin on yöpöydät, joissa on lamput ja pöydällä ruukkukasvi.

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Stay & Play at the Charming Woodlawn Cottage

  • WALKABLE TO OAKLAWN RACING | CENTRAL LOCALE | LARGE BACKYARD

    Escape to our newly restored English countryside inspired guest cottage. Each detail is carefully curated and designed for the ultimate city escape. Our home is walking distance to Oaklawn Racing, a short drive to the downtown area, National Park, lakes, and other must-see destinations.

    Follow on IG: @thewoodlawntudorandcottage to explore how your can experience our home!

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Älytelevisio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Maaseudulla

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Kerää käytetyt pyyhkeet
Poista henkilökohtaiset tavarat, poista tähteeksi jääneet ruoat ja juomat ja vie roskat ulos
Sammuta valot, lukitse ovet ja palauta avaimet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 20566

Tietoja alueesta

Mökki sijaitsee kohteessa Oaklawn District maaseudulla. Magic Springs ja Crystal Falls on suosittu nähtävyys, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Hot Springsin kansallispuisto ja Lake Catherine State Park. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Oaklawn Racing Casino Resort ja Bank of the Ozarks Arena tapahtumakalenteri. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Hot Springs
Hot Springs: näytä lisää huviloita
Kartta
Hot Springs, AR

Lähettyvillä

  • Historiallinen rakennus, jossa on kellotorni, lippu ja hyvin valaistu kävelyreitti.
    Hot Springsin kansallispuisto
    4 min ajomatka - 3.7 km:n päässä
  • Useita tasoja sisältävä vesiputous, jonka ympärillä on vehreää kasvillisuutta.
    Magic Springs ja Crystal Falls
    9 min ajomatka - 7.9 km:n päässä
  • Family Fun Park
    20 min kävelymatka - 1.7 km:n päässä
  • Oaklawn Racing Casino Resort
    2 min ajomatka - 1.1 km:n päässä
  • The Galaxy Connection
    4 min ajomatka - 2.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Malvernin asema – 29 minuutin ajomatka
  • Hot Springs, Arkansas (HOT-Memorial Fieldin lentokenttä) – 8 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Mainline Sports Bar
    10 min kävelymatka
  • Chick-fil-A
    3 min ajomatka
  • Starbucks
    4 min ajomatka
  • Sonic Drive-In
    8 min kävelymatka
  • McDonald's
    14 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Stay & Play at the Charming Woodlawn Cottage lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Stay & Play at the Charming Woodlawn Cottage?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Stay & Play at the Charming Woodlawn Cottage sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Stay & Play at the Charming Woodlawn Cottage uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Stay & Play at the Charming Woodlawn Cottage sijaitsee?

Oaklawn Racing Casino Resort on 0,9 kilometrin ja Hot Springsin kansallispuisto on 3,4 kilometrin päässä tästä mökistä. Family Fun Park ja CHRISTUS Dubuis Hospital of Hot Springs ovat myös 3 kilometrin päässä.

Stay & Play at the Charming Woodlawn Cottage – arvostelut