Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Happy Yellow House I Stylish Retreat Downtown KCK + World Cup Access

Majoituspaikan Happy Yellow House I Stylish Retreat Downtown KCK + World Cup Access valokuvagalleria

Olohuone, jossa on takka, takan yläpuolelle asennettu televisio ja portaat, jotka johtavat ylempään kerrokseen.
Olohuoneessa on kulmasohva, sohvapöytä, matto ja seinällä taideteoksia.
Ruokailuhuoneessa on tumma puinen pöytä, mustat, kangaspäällysteiset tuolit, kuvioitu riippuvalaisin ja näkymä suurista ikkunoista.
Olohuone, jossa on takka, sohva, sohvapöytä ja televisio.
Moderni keittiö, jossa on ruostumattomasta teräksestä valmistetut kodinkoneet, valkoiset kaapit ja marmorinen työtaso.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Happy Yellow House I Stylish Retreat Downtown KCK + World Cup Access

  • Welcome to The Happy Yellow House, a beautifully restored 100 year-old home where timeless character meets elevated modern living. Designed for comfort, connection and style, this curated retreat offers a peaceful escape just minutes from the energy of downtown Kansas City, MO and the FIFA World Cup!

    Unbeatable Location Without the Noise-Stay close to everything-without sacrificing rest:
    -7 mins to Power & Light District
    -10 mins to Arrowhead Stadium
    -20 mins to MCI Airport
    -25 mins to World Cup Matches
    -1 block from Lake Eleven
    -Quick access to dining, coffee and local favorites

    Elevated Comfort-Every detail is designed to feel like a boutique stay:
    -Sleeps 8 comfortably
    -Premium new mattresses + 100% cotton sheets
    -Warm, modern design with curated furnishings
    -55" Smart TV + gas fireplace for cozy evenings
    -Central AC/Heating
    -High speed WiFi
    -Fully stocked kitchen with new appliances
    -In home washer & dryer

    Private Backyard Oasis-A rare find in the heart of the city:
    -Outdoor dining + patio lounge seating
    -Gas & Charcoal grill for that famous Kansas City BBQing
    -Hammock for slow mornings
    -Fire pit for memorable nights
    -Spacious fully usable yard
    -Outdoor games and activities to play. Fun for the whole family!

    Designed for group & extended stays:
    Whether you are hosting friends, traveling with family, or in town for an event, this home balances style and practicality with ease.

    Ideal for World Cup Visitors:
    Skip crowded hotels and stay in a calm, residential setting just a short drive from the stadium. Perfect for relaxing between matches while still being close to the action.

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Koillinen. Nelson-Atkinsin taidemuseo ja Harrah'sin kasino ovat näkemisen arvoisia kulttuurikohteita, ja shoppailusta kiinnostuneille tarjolla on Crown Center (ostoskeskus) ja Legends Outlets Kansas City. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden T-Mobile Center ja GEHA Field at Arrowhead Stadium tapahtumakalenterit. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Kansas City
Kansas City: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Kansas City, KS

Lähettyvillä

  • United Nation of Islam Community
    6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • City Hall
    2 min ajomatka - 1.5 km:n päässä
  • Huron-intiaanien hautausmaa
    2 min ajomatka - 1.5 km:n päässä
  • Kansas City Memorial Hall (konserttisali)
    3 min ajomatka - 1.9 km:n päässä
  • Strawberry Hillin museo
    4 min ajomatka - 2.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Kansas City Unionin asema – 13 minuutin ajomatka
  • North Loop -raitiovaunupysäkki – 6 minuutin ajomatka
  • Kansas Cityn kansainvälinen lentokenttä (MCI) – 23 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • 7th Street Casino
    3 min ajomatka
  • McDonald's
    16 min kävelymatka
  • Texas Tom's
    4 min ajomatka
  • Nunez Foods
    3 min ajomatka
  • Tacos El Güero
    10 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Happy Yellow House I Stylish Retreat Downtown KCK + World Cup Access lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Happy Yellow House I Stylish Retreat Downtown KCK + World Cup Access?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Happy Yellow House I Stylish Retreat Downtown KCK + World Cup Access sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Happy Yellow House I Stylish Retreat Downtown KCK + World Cup Access uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Happy Yellow House I Stylish Retreat Downtown KCK + World Cup Access sijaitsee?

City Hall, Kansas City Memorial Hall (konserttisali) ja University of Kansas Health System Strawberry Hill Campus 3 kilometrin päässä tästä lomakoti. City Park ja Missouri River ovat myös 5 kilometrin päässä.

Arvostelut

Happy Yellow House I Stylish Retreat Downtown KCK + World Cup Access – arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

10

Siisteys

10

Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Heather was wonderful to work with. The property was great and exactly what we needed for our trip to KC.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2026