Koko loma-asunto

Baysal Gulce

Majoituspaikan Baysal Gulce valokuvagalleria

Ruokailu
Oleskelualue
Huone
Uima-allas
Terassi/patio

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Baysal Gulce

  • Escape to Villa Baysal Gulce, a modern 2-bedroom villa in Kalkan's peaceful Ortaalan area. Ideal for couples, friends, or small families, it features two private pools, including a rooftop pool with optional heating. Enjoy sun-drenched terraces, stylish interiors, and total privacy—all just a 10-minute walk from Kalkan’s Old Town, harbor, shops, and restaurants. Comfort, convenience, and relaxation await!

    The Space
    Whether you’re relaxing with a loved one or traveling as a small group, you’ll enjoy complete privacy, comfort, and easy access to everything Kalkan has to offer.

    🛋 The Space

    Step inside to a bright, modern interior with everything you need for a comfortable stay:

    Open-plan living area with a comfortable sofa, armchair, and flat-screen TV

    Fully equipped kitchen with oven, stovetop, fridge-freezer, microwave, dishwasher, kettle, toaster, and a dining table for four

    🛏 Bedrooms:

    Ground-floor twin room with an en-suite shower and direct access to the pool terrace—ideal for early morning swims

    Upstairs master bedroom with a double bed, en-suite bathroom, closet, vanity table, and private balcony with seating

    🧺 A washing machine, iron, and ironing board are also available.

    🌞 Rooftop Terrace & Pools

    Enjoy the luxury of two private swimming pools:
    ✔ Main pool on the ground-level terrace for sunbathing and lounging
    ✔ Enclosed rooftop pool with loungers and privacy curtains—perfect for couples or honeymooners (pool heating available upon request for an additional fee)

    🌴 Outdoor Living

    The private, walled terrace offers a peaceful retreat with:
    ✔ Sunbeds and umbrellas
    ✔ BBQ & outdoor dining area
    ✔ Swing seat & shaded lounge area
    Whether you’re soaking up the sun or dining under the stars, it’s your own slice of Mediterranean calm.

    🔑 Guest Access & Extras

    Entire villa & both pools are exclusively yours

    Free Wi-Fi & air conditioning throughout

    Pool heating available upon request (extra fee)

    Mid-stay cleaning included for stays of 14 nights or more (additional cleaning available)

    🧑‍🤝‍🧑 Traveling in a Group?

    Villa Baysal Gulce is one of four neighboring Baysal villas—perfect for families or friends who want to stay close together but have their own space.
    📍 Nearby villas: Villa Baysal Ozgur, Villa Baysal Guney, Villa Baysal Yildiz

    📍 Location Highlights

    🚶‍♂️ 10-minute walk to Kalkan’s center and Old Town

    🛒 4–5 minutes to Migros & Anka supermarkets

    🚖 Short taxi ride to beach clubs & waterfront dining

    🏗 Please note: Due to local development, some views may differ slightly from earlier photos.

    Registration details
    07-4254

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huvilassa: Wi-Fi

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Suihku

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 07-4254
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Huvila sijaitsee kohteessa Cukurbağın niemimaa. Kaşin uusi venesatama ja Kalkanin huvivenesatama ovat hyviä kohteita, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, ja jos haluat tutustua alueen luontoon, lisää Kaputaşin ranta ja Çukurbağin niemimaa listallesi. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Kaş
Kaş: näytä lisää huviloita
Kartta
Kaş, Antalya

Lähettyvillä

  • Kukkuloiden ympäröimä satama-alue, jonka läheisyydessä kulkee tie.
    Kaşin huvivenesatama
    10 min ajomatka - 6.1 km:n päässä
  • Çukurbağin niemimaa
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Hidayetin poukaman ranta
    4 min ajomatka - 2.3 km:n päässä
  • Kaş Merkezin moskeija
    10 min ajomatka - 6.0 km:n päässä
  • Kasin amfiteatteri
    11 min ajomatka - 6.0 km:n päässä

Ravintoloita

  • Zaika Kaş Marina
    7 min ajomatka
  • Linckia Roastery Cafe
    7 min ajomatka
  • Mavilim Otel
    9 min kävelymatka
  • Kaş Belediyesi Çay Bahçesi
    11 min ajomatka
  • Zeugma Restaurant
    1 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Baysal Gulce lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Mihin aikaan majoituspaikan Baysal Gulce sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Baysal Gulce uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Baysal Gulce sijaitsee?

Çukurbağin niemimaa sijaitsee kivenheiton päässä ja Hidayetin poukaman ranta sekä İnceboğaz Çınarin ranta sijaitsevat 5 kilometrin päässä tästä huvilasta. Kasin amfiteatteri ja Kaşin valtionsairaala ovat myös 5 kilometrin päässä.