Hotel Holy Inn

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

2,0 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Pysäköinti saatavilla
  • Businesspalvelut
  • Pyykinpesu

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 6/6 huonetta

Deluxe-huone

  • Näkymä kaupungille
  • 12 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Perhehuone, useita makuuhuoneita

  • Näkymä kaupungille
  • 3 makuuhuonetta
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Economy-huone

  • Näkymä puutarhaan
  • 2 makuuhuonetta
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Perushuone

  • Näkymä puutarhaan
  • 3 makuuhuonetta
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Perushuone

  • Näkymä puutarhaan
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Economy-huone

  • Näkymä puutarhaan
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Saatat pitää myös näistä

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Hotel Holy Inn sijaitsee kohteessa Thamel. Alueen huomattavimpiin maamerkkeihin kuuluvat Pashupatinathin temppeli ja Boudhanath. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden National Stadium ja Dasarath Rangasala Stadium (stadion) tapahtumakalenteri. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Kathmandu
Kartta
Saat Ghumti Marg, Kathmandu, Bagmati Province, 44600

Lähettyvillä

  • Valkoinen huvimaja, jossa on pylväitä, portaikko ja taustalla näkyvä rakennus.
    Garden of Dreams (puutarha)
    6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Monimutkaisesti kaiverretut puiset ovet, joissa on kuvattuna uskonnollisia hahmoja.
    Durbar Marg
    11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Perinteinen temppelialue, jossa on porrastetut katot ja monimutkaiset veistokset.
    Kathmandu Durbar Square (aukio)
    17 min kävelymatka - 1.5 km:n päässä
  • Temples of the Elements
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Asan Bazaar
    14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • Kathmandu, Nepal (KTM-Tribhuvanin kansainvälinen lentoasema) – 20 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • House Of Beers
    2 min kävelymatka
  • Himalayan Arabica Beans
    1 min kävelymatka
  • Sam's Bar
    1 min kävelymatka
  • Arena Sports Lounge
    1 min kävelymatka
  • Electric Pagoda
    1 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Holy Inn

  • Hotelli, joka sijaitsee lähellä kohdetta Kathmandu Durbar Square (aukio)
  • Hotel Holy Inn tarjoaa asiakkaiden hyödynnettäväksi erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä ilmainen täysi aamiainen, ilmaiset päivittäiset hotellinjohtajan kutsut ja kahvila. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa (nopeus 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)). Saatavilla on myös kuivapesula-/pesulapalvelut ja takka aulassa.
  • Tämä hotelli tarjoaa myös muita etuja, joita ovat:
    • Omatoiminen pysäköinti (lisämaksusta), tallelokero vastaanotossa ja concierge-palvelut
    • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, matkatavarasäilytys ja savuttomat tilat
    • Kiertoajelu-/lippupalvelu, kahvi-/teetarjoilu aulassa ja tietokonepiste
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Hotel Holy Inn kaikkien huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat esimerkiksi takat ja lämmitetyt lattiat, sekä kannettavalle tietokoneelle sopivat työtilat ja erilliset oleskelualueet.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Vaatekaapit/komerot, lämmitetyt lattiat ja erilliset oleskelualueet
    • Erilliset ruokailualueet, siivous rajoitetusti ja työpöydät

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä turvallinen ja katettu pysäköinti (USD 1 per päivä)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.30–9.30
  • Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä
  • Isännöity illallinen on saatavilla päivittäin 3 USD:n suuruisesta lisämaksusta; varaus vaaditaan
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Kahvila
  • Ravintola
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Erillinen ruokailualue huoneessa
  • Pyykinpesutilat
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Mukavuudet

  • Lukolliset lokerot
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Hääpalvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu (kerran vierailun aikana)

Businesspalvelut

  • Tietokonepiste

Esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Kovapuulattia huoneessa
  • Laattalattia huoneessa
  • Mattoja huoneessa
  • Ohut kokolattiamatto huoneessa
  • Paksu kokolattiamatto huoneessa
  • Sileä lattia huoneessa

Muuta

  • Takka aulassa
  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Yksityinen kylpyhuone

Ruoka ja juoma

  • Erillinen ruokailualue

Muuta

  • Erillinen oleskelualue
  • Jaettu majoitus
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Lämmitetty lattia
  • Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta
  • Takka
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 6.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 15

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Käteisellä maksettava takuumaksu: 10 USD per henkilö per päivä

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Katettu omatoiminen pysäköinti: 1 USD per päivä
  • Illallistapahtuma: 3 USD

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 294370/079/080
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä

Usein kysytyt kysymykset

Onko Hotel Holy Inn lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Hotel Holy Inn?

Omatoiminen pysäköinti on saatavilla 1 USD:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Mihin aikaan majoituspaikan Hotel Holy Inn sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 6.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Mihin aikaan majoituspaikan Hotel Holy Inn uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Missä Hotel Holy Inn sijaitsee?

Temples of the Elements ja Kathmandu Durbar Square (aukio) sijaitsevat 2 kilometrin päässä tästä hotellista. Three Goddesses Temples ja Garden of Dreams (puutarha) ovat myös 10 minuutin kävelymatkan päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.

Arvostelut

Hotel Holy Inn – arvostelut

2,0
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 1 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Sharmila

Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024