Rantapromenadi, jossa on palmuja, hiekkainen kävelyreitti, penkki, leikkikenttä ja taustalla hotelli.

La Serena – Loma-asunnot

  • Muuta mieltäsi

    Varaa ilmaisen peruutusoikeuden tarjoavia hotelleja.
  • Hemmottele itseäsi

    Kirjaudu sisään ja säästä vähintään 10 % tuhansista hotelleista.
  • Ole valikoiva

    Voit hakea melkein miljoonaa majoituspaikkaa ympäri maailman.

Tarkista näiden päivien hinnat

Kahden viikon kuluttua
Kahden kuukauden kuluttua
Kolmen kuukauden kuluttua
Neljän kuukauden kuluttua

Kohteen La Serena parhaat loma-asunnot

Apart Hotel y Cabañas Vegasur

Apart Hotel y Cabañas Vegasur
3.0 tähden majoituspaikka
La Serena
8.6 kautta 10, Loistava, (96 arvostelua)
Hinta on 42 €
24.8.–25.8.
Apart Hotel y Cabañas Vegasur

Cabañas MarSerena

Cabañas MarSerena
3.5 tähden majoituspaikka
La Serena
9.0 kautta 10, Upea, (53 arvostelua)
”very nice place to stay close to the beach, reasonably price and everybody there was very very pleasant”
Yhdysvallat
JOHN
Hinta on 46 €
28.7.–29.7.
Cabañas MarSerena

La Choza VIP Turquesa en La Serena

La Choza VIP Turquesa en La Serena
3.0 tähden majoituspaikka
Coquimbo
7.8 kautta 10, Hyvä, (12 arvostelua)
”Awesome”
Yhdysvallat
Thomas Patrick
Hinta on 75 €
29.7.–30.7.
La Choza VIP Turquesa en La Serena

ELDEPTO LA SERENA

ELDEPTO LA SERENA
3.0 tähden majoituspaikka
Coquimbo
8.0 kautta 10, Erittäin hyvä, (2 arvostelua)
”Boa localização de fácil acesso, tranquilidade e bom atendimento”
Brasilia
Ricardo Horacio
Hinta on 41 €
10.8.–11.8.
ELDEPTO LA SERENA

Domos Dream hotel cabañas

Domos Dream hotel cabañas
2.0 tähden majoituspaikka
La Serena
8.6 kautta 10, Loistava, (4 arvostelua)
”Chambre originale par son architecture, confortable, propre tranquille, personnel attentionné”
Kanada
Jean François
Hinta on 71 €
2.8.–3.8.
Domos Dream hotel cabañas

Cabañas de la Costa

Cabañas de la Costa
3.0 tähden majoituspaikka
La Serena
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (2 arvostelua)
Hinta on 71 €
28.7.–29.7.
Cabañas de la Costa

2nd Floor WiFi La Serena Beach & Casino!

2nd Floor WiFi La Serena Beach & Casino!
Coquimbo
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (1 arvostelu)
”Excelente departamento, ubicación y comodidad, muchas gracias Yanitza por todo!!! Esperamos volver pronto!”
Yhdysvallat
Daniela
Hinta on 130 €
28.7.–29.7.
2nd Floor WiFi La Serena Beach & Casino!

Trabajo y Relax VIP en La Serena

Trabajo y Relax VIP en La Serena
La Serena
Hinta on 84 €
28.7.–29.7.
Trabajo y Relax VIP en La Serena

"Nicoland" Playa, uima-allas, La Serena

"Nicoland" Playa, uima-allas, La Serena
La Serena
10.0 kautta 10, Poikkeuksellisen hyvä, (1 arvostelu)
”Hermoso departamento,muy bien amoblado, no le falta nada. Excelente ubicación. Queremos destacar la atención de la anfitriona Yanitza, quien siempre estuvo atenta a todas nuestras necesidades y consultas. De seguro volveremos!”
Yhdysvallat
Daniela
Hinta on 128 €
31.7.–1.8.
"Nicoland" Playa, uima-allas, La Serena

Beach, breezes and sea Beautiful and comfortable apartment with exceptional location.

Beach, breezes and sea Beautiful and comfortable apartment with exceptional location.
Coquimbo
Hinta on 93 €
28.7.–29.7.
Beach, breezes and sea Beautiful and comfortable apartment with exceptional location.

Comfortable apartment In coquimbo with parking space

Comfortable apartment In coquimbo with parking space
Coquimbo
Hinta on 68 €
28.7.–29.7.
Comfortable apartment In coquimbo with parking space

Apt 107D Jardines del Pacifico IV

Apt 107D Jardines del Pacifico IV
La Serena
Hinta on 78 €
26.8.–27.8.
Apt 107D Jardines del Pacifico IV

Elegant apartment in a privileged location in the heart of Avenida del Mar.

Elegant apartment in a privileged location in the heart of Avenida del Mar.
La Serena
8.0 kautta 10, Erittäin hyvä, (1 arvostelu)
”The building is nice because it is conveniently located near the beach and lots of shops and restaurants. It was easy to locate the tower and room we rented. The rooms were clean, but the apartment and all bedding smelled of smoke. I am not a smoker so this was unexpected and disappointing. Also, the noise level is quit high because the walls are very thin.”
Yhdysvallat
Elena
Hinta on 146 €
26.8.–27.8.
Elegant apartment in a privileged location in the heart of Avenida del Mar.

Coquimbo from the heights, sea view+panoramic swimming pool, autonomous arrival24/7

Coquimbo from the heights, sea view+panoramic swimming pool, autonomous arrival24/7
Coquimbo
Hinta on 92 €
28.7.–29.7.
Coquimbo from the heights, sea view+panoramic swimming pool, autonomous arrival24/7

Apart Hotel Gran Pacifico

Apart Hotel Gran Pacifico
3.0 tähden majoituspaikka
La Serena
8.6 kautta 10, Loistava, (40 arvostelua)
”En gral buena eleccion”
Argentiina
Javier
Hinta on 77 €
14.8.–15.8.
Apart Hotel Gran Pacifico

Beautiful apartment on the beach

Beautiful apartment on the beach
Coquimbo
Hinta on 90 €
26.8.–27.8.
Beautiful apartment on the beach

Cabañas Yunkai

Cabañas Yunkai
3.0 tähden majoituspaikka
Vicuña
Hinta on 67 €
28.7.–29.7.
Cabañas Yunkai

Depto Serena Golf

Depto Serena Golf
2.0 tähden majoituspaikka
La Serena
Hinta on 231 €
28.7.–29.7.
Depto Serena Golf

Elqui Valley Avocado Farm, 2-bedroom cabin in fabulous Vicuña with WiFi

Elqui Valley Avocado Farm, 2-bedroom cabin in fabulous Vicuña with WiFi
Vicuña
Elqui Valley Avocado Farm, 2-bedroom cabin in fabulous Vicuña with WiFi

Cabañas en la naturaleza del Río Elqui

Cabañas en la naturaleza del Río Elqui
2.5 tähden majoituspaikka
Vicuña
Hinta on 97 €
28.7.–29.7.
Cabañas en la naturaleza del Río Elqui
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista

Parhaat hotelliarvostelut kohteessa La Serena

La Serena: Lisätietoa

Loma-asunnot – La Serena 

 Jos haluat lomailla vapaasti ja kotoa tutuin mukavuuksin, unohda hotellit ja varaa matkasi ajaksi tyylikäs loma-asunto! Alustamme kautta löydät niistä takuulla juuri sinulle ja matkakumppaneillesi sopivan vaihtoehdon. Tarjontaa on paljon, ja se kasvaa koko ajan – myös kohteessa La Serena! 

Kohteen La Serena loma-asunnot

Sivustollemme on lisätty runsaasti kohteen La Serena loma-asuntoja, joista löydät varmasti juuri sinun tarpeisiisi sopivan majapaikan. Kunkin ajankohdan tarkka määrä ja valikoima riippuu varaustilanteesta. Jos tiedät matkasi ajankohdan olevan suosittu, varaus kannattaakin pyrkiä tekemään mahdollisimman ajoissa.

Tarjolla on majoitusvaihtoehtoja loman ajaksi niin lapsiperheille, pariskunnille, kaveriporukoille kuin yksin matkustavillekin. Expedian hakukoneessa voit suodattaa hakua toiveittesi, tarpeittesi ja budjettisi mukaan.

Kohteen La Serena loma-asuntojen hinnat

Halvimmillaan voit saada loma-asunnon kohteesta La Serena hintaan 42 € per yö. Hinnat vaihtelevat matkustusajankohdan, loma-asunnon sijainnin ja tarjolla olevien mukavuuksien mukaisesti. Näet saatavilla olevat hinnat ja vaihtoehdot, kun lisäät matkasi alku- ja loppupäivät Expedian hakukoneeseen. Jos niissä on yhtään joustovaraa, hintoja kannattaa tarkastella hieman pidemmältä aikaväliltä. Etenkin siirtämällä ajankohdan viikonlopusta arkipäiviin voit usein säästää huomattavasti.

Kohteen La Serena loma-asuntojen mukavuudet

Kohteessa La Serena on monenlaisia erikokoisiin matkabudjetteihin ja muihin tarpeisiin sopivia loma-asuntoja. Voit vaikkapa valita loma-asunnon, jonka täydellisesti varustetussa keittiössä voit loihtia juhla-aterioita isollekin joukolle. Osalle meistä taas on tärkeää päästä lomalla nauttimaan aamiaista valmiiseen pöytään. Ylellinen kylpyamme tai uintimahdollisuus on monille ehdoton vaatimus loma-asuntoa valittaessa. Expedian kautta voit varata loma-asunnon kohteesta La Serena kaikilla haluamillasi mukavuuksilla oman budjettisi mukaisesti.

Paras aika varata loma-asunto kohteesta La Serena

Paras matkustusajankohta riippuu matkasi tarkoituksesta sekä siitä, miten paljon olet valmis loma-asunnosta maksamaan. Muiden kohteiden tapaan myös kohteessa La Serena loma-asuntojen hinnat vaihtelevat kysynnän mukaan, joten pienellä budjetilla matkustavan kannattaa ajoittaa matkansa kovimpien sesonkiaikojen ulkopuolelle. Expedian kautta löydät itsellesi sopivimmat vaihtoehdot kaikkiin ajankohtiin. Sivustoltamme voit myös tarkistaa, mitä aktiviteetteja kohteessa La Serena on tarjolla lomasi aikana.

Vinkkejä, joiden avulla löydät kohteen La Serena parhaan loma-asunnon

Löydät tarpeisiisi parhaiten sopivan loma-asunnon kohteesta La Serena, kun tutustut Expedian uusimpiin tarjouksiin ja annat Expedian hakukoneeseen matkasi päivämäärät. Voit suodattaa hakutuloksia toivomiesi mukavuuksien, hinnan, tähtiluokituksen tai muiden asiakkaiden antamien arvosteluiden perusteella. Usein muiden matkustajien kokemuksiin tutustuminen onkin paras tapa löytää ihanteellinen loma-asunto kohteesta La Serena. Expedian sivustolta löydät yhteensä 102 arvostelua loma-asunnoista kohteessa La Serena, ja asiakkaiden antamien arvosanojen keskiarvo on 7.5.

Kannattaa huomioida myös hakukoneemme karttatoiminto. Sen avulla saat kaikki kohteen La Serena loma-asunnot näkyviin kartalla, mikä helpottaa sekä matkan suunnittelua että kohteen hahmottamista. Huomaathan, että mitä tarkempi kartta on, sitä enemmän majoituskohteita siinä yleensä näkyy.

Expedian kautta tehdyn loma-asuntovarauksen peruuttaminen

Jos tekemääsi varaukseen sisältyy peruutusoikeus, voit peruuttaa sen helposti Expedia-käyttäjätilisi kautta. Sieltä löydät myös varaamasi kohteen La Serena loma-asunnon yhteystiedot, joiden kautta voit esittää mitä tahansa sitä koskevia kysymyksiä. Varauksiin liittyvissä kysymyksissä sinua auttaa myös Expedian asiakaspalveluportaali, josta löydät valmiita vastauksia ja saat helposti yhteyden asiakaspalveluumme.

Syitä, miksi loma-asunto kannattaa varata Expedian kautta

Expedian kautta löydät aina hyviä tarjouksia ja laajan valikoiman erilaisia loma-asuntoja kohteessa La Serena. Expedia tekee loman suunnittelusta helppoa ja vaivatonta, sillä meiltä löydät yhdestä paikasta helposti kaikki tarvitsemasi tiedot loma-asunnoista kohteessa La Serena. Expedian avulla voit suunnitella matkasi alusta loppuun käden käänteessä. Kun olet löytänyt haluamasi loma-asunnon kohteesta La Serena, muista, että voit säästää vielä lisää, jos varaat alustamme kautta myös lennot ja vuokra-auton. Valitse Expedia, kun haluat selvitä loman suunnittelemisesta ilman ylimääräistä stressiä!

Usein kysytyt kysymykset

Voinko löytää loma-asunnon kohteesta La Serena?

Kyllä, La Serena tarjoaa runsaasti lomakoteja, jotka sijaitsevat lähellä sellaisia suosittuja nähtävyyksiä kuten vaikkapa Sydämen puutarha. Voit myös halutessasi valita loma-asunnon hieman kauempaa, jos kaipaat enemmän yksityisyyttä. La Serena on kuuluisa kiertoajeluistaan ja kylpylöistään. Varmista lisäksi, että sinulla on aikaa tarkistaa alueen kasinot täällä ollessasi.

Mikä on paras lomakoti kohteessa La Serena?

Lagoon beach marina 312: Vierailijat pitävät tästä kohteessa La Serena sijaitsevasta lomakodista. Se tarjoaa käyttöösi pyykinpesutilat, joten voit tuntea olosi kotoisaksi lomasi aikana. Muita kohteessa La Serena olevia lomakoteja ovat lagoon beach white 803 ja Departamento en La Serena 921.

Kuinka monta lomakotia kohteesta La Serena löytyy?

Expedian sivustolta löytyy 47 lomakotia, joten löydät varmasti täydellisen majoituksen lomallesi kohteessa La Serena.

Mitä nähtävää ja tehtävää kohteesta La Serena löytyy?

Gabriel González Videlan kotimuseo ja Presidentti Gabriel González Videlan alueellinen historiakokoelma sopivat kulttuurista kiinnostuneille, kun taas La Serenan ranta ja Cuatro Esquinasin ranta ovat hyviä kohteita luonnosta pitäville. La Serenan arkeologinen museo ja Casa de La Providencian kappeli ja luostari ovat muita vierailun arvoisia nähtävyyksiä.

Millaisia loma-asuntoja kohteesta La Serena löytyy?

Loma-asunnot ovat yksityisiä majoituspaikkoja, joita asiakkaat voivat varata niin lyhyeksi kuin pitemmäksikin aikaa. Lomakodeista löytyy erilaisia mukavuuksia, kuten pyykinpesutilat ja keittiö, jotta voisit ottaa kaiken irti yöpymisestäsi. Jos haluat varmistua majapaikkasi puhtaudesta, lomakodissa pääset nauttimaan matkustamisen iloista turvallisesti kaukana julkisista hotellihisseistä ja kiireisistä vastaanottotiloista. Lomakodeissa sinulla on myös enemmän tilaa kuin hotelleissa, minkä vuoksi ne ovat suosittuja majapaikkoja porukalla matkustavien keskuudessa.