Koko huoneisto

Beachfront Family Retreat with Pool Access

Majoituspaikan Beachfront Family Retreat with Pool Access valokuvagalleria

Tilava sisätila, jossa on korkea katto, uima-allas ja oleskelualueita.
Moderni sisustus, jossa on kaarevat portaat, pehmustetuilla tyynyillä varustettu oleskelualue ja suuri ruukussa oleva kasvi.
Tilava olohuone, jossa on sohva, nojatuoleja, sohvapöytä, televisio ja taustalla keittiö.
Tilava ruokailutila, jossa on puinen pöytä ja tuolit, suuri ikkuna varustettu keittiö sekä astioita sisältävä kaappi.
Lomakeskus, jossa on useita rakennuksia, ranta ja upea näköala merelle.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

3 makuuhuonetta4 kylpyhuonetta10 henkilöä202 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Beachfront Family Retreat with Pool Access

  • Summary:

    Discover this elegant 3-bedroom, apartment in Las Terrenas, the perfect getaway for families, couples, or groups of friends seeking comfort and an unbeatable location. Just steps away from stunning beaches, excellent restaurants, and a wide variety of outdoor activities.



    The Space:

    The home features a modern, fully equipped kitchen with all appliances, a washer, and a dryer. The bright living area offers comfortable seating, cable TV, and high-speed Wi-Fi — ideal for relaxing after a day at the beach.

    Outside, enjoy your private balcony and terrace, plus access to the condominium’s shared swimming pool. This villa comfortably sleeps up to 10 guests and is distributed as follows:

    The master bedroom has a king-size bed and an en-suite bathroom with shower.

    The second bedroom offers two single beds, a mezzanine with a sofa bed, and its own en-suite bathroom with shower.

    The third bedroom includes a double bed, one single bed, and a mezzanine with a sofa bed.

    The service room features a bunk bed and air conditioning.



    Guest Access:

    Guests renting this property enjoy full access to the exclusive private community, including direct beach access straight from the condominium. Relax at the inviting clubhouse restaurant, which serves delicious breakfast, lunch, and dinner (meals not included in the rental rate — hours may vary).

    Children will love the charming playground area, while everyone can unwind by the stunning infinity pool with breathtaking views.



    Other Things to Note:

    Important note: Guest identification is required for entry to the complex, as this is a secure private community.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla

Uima-altaat/kylpylä

  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 3,5 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sampoo
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työhuone
  • Työpöytä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 202 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

1. Check-in schedule: From 01/01 to 31/12: Everyday from 15:00h to 22:00h 2. Check-out schedule: 11:00.

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumat sallittu

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien järjestäminen on sallittua majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee rannalla. Alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Playa Bonita (ranta) ja Cosónin ranta. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Las Terrenas
Las Terrenas: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Las Terrenas

Lähettyvillä

  • Hiekkainen ranta, jossa on palmuja ja kirkkaan turkoosinsininen vesi, ja yllä sininen taivas.
    Playa Bonita (ranta)
    29 min ajomatka - 12.7 km:n päässä
  • Carolinan ranta
    7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Portillo-ranta
    13 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Portillo-ranta
    3 min ajomatka - 1.9 km:n päässä
  • Punta Popyn rantaBeach
    7 min ajomatka - 4.8 km:n päässä

Liikkuminen

  • Samana (AZS-El Cateyn kansainvälinen lentokenttä) – 43 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • El Portillo Beach Club
    6 min kävelymatka
  • Oriental Restaurante
    7 min kävelymatka
  • Las Dalias Restaurante
    6 min kävelymatka
  • El Mosquito Beach Bar
    3 min ajomatka
  • Boulangerie Francaise
    9 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Beachfront Family Retreat with Pool Access uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on uima-allas.

Onko Beachfront Family Retreat with Pool Access lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Beachfront Family Retreat with Pool Access?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Beachfront Family Retreat with Pool Access sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Beachfront Family Retreat with Pool Access uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Beachfront Family Retreat with Pool Access sijaitsee?

Carolinan ranta, Portillo-ranta ja Playa El Anclón 2 kilometrin päässä tästä rannalla sijaitsevasta asuinrakennuksesta. Portillo-ranta ja La Iglesian ranta ovat myös 5 kilometrin päässä.

Arvostelut

Beachfront Family Retreat with Pool Access – arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

10

Siisteys
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys
Clean. Great pool and beach areas
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2026