Koko loma-asunto

Cliff View Cottage Matlock Bath

Majoituspaikan taso: 3

Majoituspaikan Cliff View Cottage Matlock Bath valokuvagalleria

Keittiössä on puiset kaapit, kalanruotokuviollinen lattia, kattokruunu ja mikroaaltouuni.
Keittiössä on puiset kaapit, työtaso ja kattoon ripustettu kyltti, jossa lukee: ”TÄÄLTÄ KUKAAN EI LÄHDE RAUHALLISENA.”
Portaat, joissa on tumma ruutukuviollinen matto, valkoiset seinät ja seinällä olevia kehystettyjä tauluja.
Puinen tynnyri, jossa on meloa, puiset portaat ja kivimuuri.
Makuuhuoneessa on puinen sänky, yöpöytä, lamppu, patteri, ikkuna, jossa on verhot, sekä seinätaidetta.

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta4 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Cliff View Cottage Matlock Bath

  • Majoituspaikan kohokohdat
  • Cliff View Cottage Matlock Bath tarjoaa puutarhan ja paljon muuta. Asiakkaiden saatavilla on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään nämä edut:
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan Cliff View Cottage Matlock Bath kaikkien huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat esimerkiksi takat sekä ilmainen Wi-Fi.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • 3 kylpyhuonetta, joista löytyy syvät kylpyammeet ja suihkut
    • Yksityiset pihat, keittiöt ja jääkaapit

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 3 yksityistä kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Syvä kylpyamme

Oleskelutilat

  • Takka

Ulkotilat

  • Parveke
  • Piha
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Lemmikit yöpyvät ilmaiseksi

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 6 majoitustilaa
  • Puutarha
  • Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikit yöpyvät ilmaiseksi
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Mökki sijaitsee kohteessa Matlock. Alueen luonnonkauneudesta voi nauttia kohteissa Peak District National Park ja Matlock Parks Country Park, ja Life in a Lens Museum of Photography & Old Times, ja The Grand Pavilion, Matlock Bath on mielenkiintoinen kulttuurikohde. Matlock Bath Aquarium and Arcade ja Derwent Gardens ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Matlock
Matlock: näytä lisää huviloita
Kartta
Matlock, ENG

Lähettyvillä

  • Puinen silta, jossa on metallikaide, ja sen ympärillä on rehevää, vihreää kasvillisuutta.
    Matlock Parks Country Park
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Puinen vesiaihe, jossa on kivien yli virtaava vesiputous ja sen alapuolella pieni lammikko, ja kaiken ympärillä on vehreää kasvillisuutta.
    Heights of Abraham Cable Car Station
    18 min kävelymatka - 1.5 km:n päässä
  • Matlock Bath Cable Car Station
    6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Peak District Mining Museum & Temple Mine
    13 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Gulliver's Kingdom
    16 min kävelymatka - 1.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • Matlock Bathin rautatieasema – 5 minuutin kävelymatka
  • East Midlandsin lentokenttä (EMA) – 51 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Ostello Lounge
    4 min ajomatka
  • The Red Lion
    5 min ajomatka
  • The Fishpond
    11 min kävelymatka
  • The Remarkable Hare
    18 min kävelymatka
  • The Midland
    4 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Cliff View Cottage Matlock Bath lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Cliff View Cottage Matlock Bath?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ilmaiseksi.

Mihin aikaan majoituspaikan Cliff View Cottage Matlock Bath sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Cliff View Cottage Matlock Bath uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Cliff View Cottage Matlock Bath sijaitsee?

Matlock Bath Cable Car Station ja Matlock Parks Country Park sijaitsevat 5 minuutin kävelymatkan päässä tästä mökistä. Matlock Bath Aquarium and Arcade ja Life in a Lens Museum of Photography & Old Times ovat myös 10 minuutin kävelymatkan päässä. Matlock Bathin rautatieasema sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä