Koko loma-asunto

Carmen's On Berry - Safety Beach

Majoituspaikan Carmen's On Berry - Safety Beach valokuvagalleria

Takka
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, astianpesukone
Ruokailu
4 makuuhuonetta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Takka

Koko koti

4 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Carmen's On Berry - Safety Beach

  • Offering rare space to park your boat and enjoy days out on the bay in this boating paradise, with a choice of boat ramps and plenty of coastline to explore, this four-bedroom beach house is perfectly placed to enjoy relaxed stays on the Mornington Peninsula.

    A short walk to tranquil Tassels Cove beach where you can cross a canal underpass to Safety Beach’s long sandy stretch with its foreshore walk to Provincia Café and Dromana township beyond, the home features a generous alfresco deck where you can enjoy alfresco dining with a view to nearby Arthurs Seat.

    Inside, a timeless contemporary interior has welcoming natural ambience including an open plan living area with plush sofas, high timber-lined ceiling, a crackling open fireplace for cosy evenings and flowing full length sheer curtains to add to the mood.

    The kitchen is well equipped with platters, salad bowls and beautiful glassware, beside an 8-seater dining table that sits fireside, while through a glass sliding door a large alfresco deck comes complete with a BBQ to fire up and cook your prawn or calamari while the kids play on the lawn.

    Down the hall four bedrooms include two with double beds and two with a pair of single beds, allowing for joint family holidays, serviced by a main bathroom with shower and bath and a master ensuite.

    Set in a court, just around the corner, Martha Cove playground provides a shortcut to the main canal and the waterside boardwalk to the harbour where sunset drinks at Martha’s Table restaurant is an event not to be missed, alongside its café, wine cellar and sweeping lawns.

    This location is minutes to golf courses, wineries, nature walks and spectacular ocean beaches.

    Additional features:

    - Open living and dining with open fire
    - Alfresco deck with BBQ
    - Wi-Fi
    - Master ensuite and walk-in robe
    - Quiet court location
    - Extraordinary parking with room for your boat
    - Ducted heating & airconditioning
    - Kettle, toaster & coffee pod machine

    Bedding configuration:

    - Main Bedroom - 1 x Queen Bed (includes full ensuite &WIR)
    - Bedroom 2 - 1 x Queen Bed
    - Bedroom 3 - 2 x Single Beds
    - Bedroom 4 - 2 x Single Beds


    - Available All Year & includes all linen & towels, BYO beach towels
    - Sorry No Pets

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 4 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Puutarha

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Autoa suositellaan tähän majoituspaikkaan pääsemiseksi

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Safety Beach. Peninsula Hot Springs ja Martha Cove ovat hyviä kohteita, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, ja jos haluat tutustua alueen luontoon, lisää Dromana Bushland Reserve ja Hopetoun Norfolk Flora and Fauna Reserve listallesi. The Enchanted Adventure Garden ja Red Hill Cheese ovat myös vierailun arvoisia. Tutustu alueen vesiaktiviteetteihin, joihin kuuluu kalastus ja uinti, tai ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu pyöräily ja vaellus. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Melbourne
Melbourne: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Safety Beach, VIC

Lähettyvillä

  • Satamassa oli useita purjeveneitä, jotka oli ankkuroitu osittain pilvisen taivaan alla.
    Martha Cove
    10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Värikkäitä rantamökkejä hiekkarannalla, taivaalla ei pilviä.
    Safety Beach
    3 min ajomatka - 2.3 km:n päässä
  • Luonnonkaunis maisema, jossa on pieni lampi, kivisilta ja luolan suuaukko.
    Peninsula Hot Springs
    19 min ajomatka - 26.0 km:n päässä
  • Tassells Cove Dog beach
    5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Mount Martha Nature Conservation Reserve
    2 min ajomatka - 1.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Moorooducin asema – 17 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Laneway Espresso
    5 min ajomatka
  • Stella's Dromana Hotel
    5 min ajomatka
  • Peninsula Club
    6 min ajomatka
  • Xpress Gourmet Pizza & Pasta
    5 min ajomatka
  • Little Rebel Roasters
    7 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Carmen's On Berry - Safety Beach lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Carmen's On Berry - Safety Beach?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Carmen's On Berry - Safety Beach sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Carmen's On Berry - Safety Beach uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Carmen's On Berry - Safety Beach sijaitsee?

Martha Cove ja Tassells Cove Dog beach sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä loma-asunnosta. Safety Beach ja Dromana Beach ovat myös 5 kilometrin päässä.

Carmen's On Berry - Safety Beach – arvostelut