Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens

Majoituspaikan taso: 4

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla
  • Businesspalvelut
Nykyinen hinta on 125 €
sisältää verot ja maksut
1.11.–2.11.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 8/8 huonetta

Deluxe-huone, 2 parisänkyä

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(19 arvostelua)
  • 33 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Premium-huone, 2 parisänkyä

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(8 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Premium-huone, 1 suuri parisänky

9,0 kautta 10
Upea
(18 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 26 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe-huone, 1 suuri parisänky

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(22 arvostelua)
  • 26 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Studio, 1 suuri parisänky, kaupunkinäköala

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 33 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Sviitti, 1 suuri parisänky, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 33 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Premium-huone, 2 parisänkyä, terassi

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Premium-huone, 1 suuri parisänky, tupakointi sallittu, terassi

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 26 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Saatat pitää myös näistä

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens sijaitsee kohteessa West Melbourne lähellä rautatieasemaa. Queen Victoria Market (tori) ja Melbourne Central ovat huomionarvoisia maamerkkejä, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Melbourne Park (puisto) ja St Kilda Beach. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Marvel Stadium ja Rod Laver Arena tapahtumakalenterit. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Melbourne
Kartta
50-56 Batman Street, West Melbourne, VIC, 3003

Lähettyvillä

  • Puisto, jossa on suuria puita, nurmialue ja ihmisiä kävelemässä ja istumassa.
    Flagstaff Gardens
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Queen Victorian markkinat, joissa on vihreäportaalimainen sisäänkäynti, ulkoilmaistumapaikkoja ja ihmisiä kävelemässä ohi.
    Queen Victoria Market (tori)
    7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Satamassa oli useita veneitä, jotka oli ankkuroitu Marvel Stadiumin edustalle.
    Marvel Stadium
    10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä
  • Pyöreä metallirunko, jonka alla on tiilirakennus.
    Melbourne Central
    12 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Festival Hall
    5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Spencer Street Station (rautatieasema) – 10 minuutin kävelymatka
  • Flagstaffin asema – 7 minuutin kävelymatka
  • Melbournen lentokenttä (MEL) – 18 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Level Grounds Cafe & Bar
    2 min kävelymatka
  • Morrow
    1 min kävelymatka
  • Royal Standard Hotel
    7 min kävelymatka
  • Taiwan Cafe
    5 min kävelymatka
  • Omo
    8 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens

  • Tasokas hotelli, joka sijaitsee lähellä kohdetta Queen Victoria Market (tori)
  • Kohteiden Marvel Stadium ja Melbourne Central lähistöllä sijaitseva Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens tarjoaa erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä kahvila, kuivapesula-/pesulapalvelut ja kuntosali. Paikan päällä sijaitseva ravintola Shush Burger tarjoaa aamiaisen, lounaan ja illallisen. Konferenssitilojen ja baarin lisäksi asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa.
  • Tämä hotelli tarjoaa myös muita etuja, joita ovat:
    • Buffetaamiainen (lisämaksusta), omatoiminen pysäköinti (lisämaksusta) ja 3 kokoushuonetta
    • Coworking-työtilat, hissi ja savuttomat tilat
    • Juhlasali ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
    • Asiakasarvosteluissa ylistetään avuliasta henkilökuntaa ja sijaintia
  • Huoneiden varustelu
  • Kaikkien 150 huoneen mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat esimerkiksi ylelliset vuodevaatteet ja kannettavalle tietokoneelle sopivat työtilat sekä ilmastointi. Asiakasarvosteluissa arvostetaan paljon majoituspaikan siistejä huoneita.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Untuvapeitot ja ilmaiset vauvansängyt
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy sadesuihkut ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • Vaatekaapit/komerot, kierrätysmahdollisuus ja kahvin-/teenkeittimet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Usein kysytyt kysymykset

Onko Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens lemmikkiystävällinen?

Ei, ainoastaan avutajaeläimet ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens?

24.10.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens tulopäivälle 1.11.2026 ovat alkaen 125 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens?

Omatoiminen pysäköinti on saatavilla 46 AUD:n suuruista maksua vastaan per päivä. Pysäköintipaikkoja on rajoitettu määrä.

Mihin aikaan majoituspaikan Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Mihin aikaan majoituspaikan Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens sijaitsee?

Flagstaff Gardens ja Queen Victoria Market (tori) sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä tästä hotellista. Marvel Stadium ja Melbourne Central ovat myös 15 minuutin kävelymatkan päässä. Flagstaffin asema on 7 minuutin kävelymatkan päässä, ja North Melbournen asema on 13 minuutin kävelymatkan päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.

Arvostelut

Courtyard By Marriott Melbourne Flagstaff Gardens – arvostelut

9,2

Upea

9,6

Siisteys

8,8

Palvelut/mukavuudet

9,6

Henkilökunta ja palvelu

9,6

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 268 kautta 374 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 82 kautta 374 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 10 kautta 374 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 6 kautta 374 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 8 kautta 374 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Erinomainen hotelli, hyvä sijainti
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great hotel. Lovely breakfast. Good transport links.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff are very friendly. The room is modern and clean. I wish breakfast restaurant changes the menu at least every two days.
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
静かな場所でキレイナホテルで良かった
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Friendly and supportive
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Place near station and bus stop.Very helpful staff.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The reception staff were very friendly and helpful. The breakfast was good and the rooms were clean.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great, quiet city location. Really nice stay thank you.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Rooms are clean and functional. Bar closes at 9pm!
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Väldigt trevlig personal, bra frukost och fräscha rum.
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Don’t stay here- They are unreasonable and show zero compassion. They take money and are unhelpful for people who can’t avoid change in their itinerary. At least a partial refund would be acceptable. Shame on you and your lack of morals.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I loved staying at this hotel with my family. Very friendly and helpful staff, excellent selection of food at breakfast, and delicious room service.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean, spacious room, great location and friendly staff.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
O quarto estava impecavel ez equipe gentil
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean and great location
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very clean room and really comfy bed's
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Well located for us, about 8 min walk to Southern Cross station, for the F1 express tram... Nice room and bathroom, very comfy beds, big TV, room not noisy (super quiet in fact), little caffee downstairs and also has a gym, just missing a swimming pool!
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice spacious room, staff were super friendly
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

The location is good about 15 to 20min walk to shopping streets and 5min walk to Queen Victoria market. Breakfast was sup
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent accommodation. Beautiful, comfortable rooms, quiet-as. Absolute bliss.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice place to stay
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room was spotless, staff were very welcoming,
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Netflix cast doesn’t work, aircon had some noise. Everything else was decent.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great stay
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely well furnished property, great amenities and friendly staff.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025