Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Ideal Family Apartment with a Terrace and Pool in Nuevo Vallarta

Majoituspaikan Ideal Family Apartment with a Terrace and Pool in Nuevo Vallarta valokuvagalleria

Makuuhuoneessa on kaksi sänkyä, puinen vaatekaappi, yöpöytä ja kattovalaisin.
Kirkkaan sinisen veden uima-allas, jonka ympärillä on betonireuna ja taustalla palmuja.
Kattoterassi, jossa on ruukuissa olevia palmuja, ulkokalusteita ja näkymä kaupungin ylle.
Moderni olohuone, jossa on sohva, nojatuoli, sohvapöytä ja seinälle asennettu taulutelevisio.
Monikerroksinen hotelli, jossa on tasainen julkisivu, parvekkeet ja katutasossa sijaitseva liiketila, jossa on myymälöitä.

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta96 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Ideal Family Apartment with a Terrace and Pool in Nuevo Vallarta

  • Description (English):

    Our home is just a 5–8-minute walk from the beach, offering both a peaceful and comfortable getaway. Start your day with energy while sipping your morning coffee on our bright, spacious balcony. The heated rooftop swimming pool, BBQ area, and gym elevate your stay to resort-like comfort.

    Our apartment is on the 4th floor, and the building is equipped with an elevator; parking is located on the first floor. Access cards for the elevator and parking are provided and can be found on the table inside the unit. You’ll have the entire apartment to yourselves throughout your stay, with full access to all amenities, including the balcony, a fully equipped kitchen, and a washing machine. The master bedroom features a king-size bed, while the children’s room has two twin beds.

    Our neighborhood is a true food lover’s paradise. Within walking distance, Umami Sushi stands out—guests rave that it serves some of the best sushi they’ve ever had—while Yeo, right nearby, offers an Asian fusion menu and a lively atmosphere; we especially recommend the truffle gyoza and pork belly buns. For Italian cuisine, La Dolce Vita is a great family-friendly option with both indoor and outdoor seating, known for its focaccia and gluten-free pasta options. Those looking for French-Italian fusion should try Panevino; breakfast lovers will enjoy Paninos or Fredy’s Tucán; and for fresh seafood, La Ola de Vallarta is a local favorite.

    For outdoor activities, you can rent bikes nearby at Vallarta Bikes or Velo Bike and enjoy the bike and jogging path that runs along the beach. A bit farther out, the Vallarta Adventures Dolphin Center offers a swim-with-dolphins experience, and the Sea Turtle Sanctuary is a wonderful option for families. Right across from us is an Oxxo store, perfect for quickly grabbing your daily essentials.

    Description (Spanish):

    Our home is just a 5–8-minute walk from the beach, offering a peaceful yet comfortable getaway. Start your day off right by enjoying your morning coffee on our spacious, bright balcony. The heated rooftop pool, barbecue area, and gym elevate your stay to resort-style comfort.

    Our apartment is on the fourth floor, and the building has an elevator; parking is located on the first floor. Access cards for the elevator and parking are available on the table inside the unit. You’ll have the entire apartment to yourself during your stay, with full access to all amenities, including the balcony, a fully equipped kitchen, and a washer. The master bedroom features a king-size bed, while the children’s room has two twin beds.

    Our neighborhood is a true paradise for food lovers. Just a short walk away, Umami Sushi stands out—guests claim to have had the best sushi of their lives there—while nearby Yeo offers an Asian fusion menu and a lively atmosphere—we especially recommend the truffle gyozas and the pork belly buns. For Italian food cravings, La Dolce Vita is an excellent family-friendly option with indoor and outdoor seating, known for its focaccia bread and gluten-free pasta options. Those looking for French-Italian fusion should try Panevino; breakfast lovers will enjoy Paninos or Fredy’s Tucán; and for fresh seafood, La Ola de Vallarta is a local favorite.

    For outdoor activities, you can rent bikes nearby at Vallarta Bikes or Velo Bike and enjoy the bike and running path that runs along the beach. A little further away, the Vallarta Adventures Dolphin Center offers a dolphin swim experience, and the Sea Turtle Sanctuary is a great option for families. Right across the street is an Oxxo, perfect for quickly picking up your essentials.

    Description (French):

    Our accommodations are just a 5- to 8-minute walk from the beach, offering both a peaceful and comfortable getaway. Start your day off right by enjoying your morning coffee on our bright and spacious balcony. The heated rooftop pool, barbecue area, and gym make your stay feel just like a resort experience.

    Our apartment is on the 4th floor, and the building has an elevator; and the parking lot is on the first floor. Access cards for the elevator and parking lot are provided and can be found on the table inside the apartment. You’ll have the entire apartment to yourself for the duration of your stay, with full access to all amenities, including the balcony, a fully equipped kitchen, and a washing machine. The master bedroom features a king-size bed, while the children’s bedroom has two single beds.

    Our neighborhood is a true paradise for food lovers. Just a short walk away, Umami Sushi stands out for rave reviews describing its dishes as the best sushi ever tasted, while Yeo, right next door, offers an Asian fusion menu in a lively atmosphere — we especially recommend the truffle gyoza and the pork belly buns. For those craving Italian cuisine, La Dolce Vita is an excellent family-friendly option with indoor and outdoor seating, renowned for its focaccia and gluten-free pasta. Fans of French-Italian fusion will enjoy Panevino, breakfast lovers will feast at Paninos or Fredy’s Tucán, and for fresh seafood, La Ola de Vallarta is a local favorite.

    For outdoor activities, you can rent bikes nearby at Vallarta Bikes or Velo Bike and enjoy the bike and jogging path that runs along the beach. A little further away, the Vallarta Adventures Dolphin Center offers a dolphin swim experience, and the Sea Turtle Sanctuary is a great option for families. Right across the street is an Oxxo, perfect for your quick daily needs.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rantapyyhkeet
  • Rantatuolit

Uima-altaat/kylpylä

  • Lämmitetty allas
  • Ulkouima-allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Esteetön pysäköinti saatavilla

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Kaasugrilli
  • Parveke
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Esteetön pysäköintitila
  • Hissi (140 senttimetriä leveä ovi)
  • Huoneessa esteettömyyttä helpottavat ominaisuudet
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
  • Määrätyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu rajoitetusti
  • Silitysrauta/-lauta

Tekemistä

  • Kuntosali
  • Lämmitetty allas

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
  • Ei savuvaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole savuvaroitinta)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Yksikön koko: 96 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Sammuta valot, lukitse ovet ja palauta avaimet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee kohteessa Nuevo Nayarit. Vallarta Adventures -seikkailupuisto ja Nayar Vidanta Golf ovat hyviä kohteita, jos etsit aktiviteetteja lomallesi, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Nuevo Vallartan ranta ja Banderasinlahti. Splash Water Park Vallarta ja VidantaWorld ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Nuevo Nayarit
Nuevo Nayarit: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Nuevo Nayarit, NAY

Lähettyvillä

  • Rantakadun varrella sijaitseva oleskelualue, jossa on valkoisia tuoleja ja aurinkovarjoja, ja josta avautuu näkymä merelle ja vuorille.
    Nuevo Vallartan ranta
    3 min ajomatka - 1.6 km:n päässä
  • Golfkenttä, jonka yhteydessä kulkee joki, ja taustalla näkyy palmuja sekä kaupungin siluetti.
    Nayar Vidanta Golf
    11 min ajomatka - 4.6 km:n päässä
  • Siniseen paitaan pukeutunut henkilö, jonka paidassa on teksti ”ALWAYS GOOD”, ja punainen kypärä päässä, roikkuu ilmassa teräsvaijerin varassa.
    Vallarta Adventures -seikkailupuisto
    14 min ajomatka - 5.0 km:n päässä
  • Nuevo Vallartan Rivera-maatilatori
    8 min ajomatka - 2.3 km:n päässä
  • Paradise Plaza -ostoskeskus
    9 min ajomatka - 2.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Puerto Vallarta, Jalisco (PVR-Licenciado Gustavo Diaz Ordazin kansainvälinen lentokenttä) – 18 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • La Pérgola
    16 min kävelymatka
  • Casa Bella
    14 min kävelymatka
  • Tacos De Birria Balta
    1 min kävelymatka
  • The Drunken Duck Cantina
    13 min kävelymatka
  • Somaru
    12 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Ideal Family Apartment with a Terrace and Pool in Nuevo Vallarta uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on ulkouima-allas. Uima-allas on lämmitetty uima-allas.

Onko Ideal Family Apartment with a Terrace and Pool in Nuevo Vallarta lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Ideal Family Apartment with a Terrace and Pool in Nuevo Vallarta?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Ideal Family Apartment with a Terrace and Pool in Nuevo Vallarta sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Ideal Family Apartment with a Terrace and Pool in Nuevo Vallarta uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.30.

Missä Ideal Family Apartment with a Terrace and Pool in Nuevo Vallarta sijaitsee?

Banderasinlahti ja Nuevo Vallartan ranta sijaitsevat 2 kilometrin päässä tästä asuinrakennuksesta. Nuevo Vallartan Rivera-maatilatori ja Paradise Plaza -ostoskeskus ovat myös 3 kilometrin päässä.

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä