Koko huoneisto

Townhouse Style Condo, Beach Access across Road, Pool, Grilling Area, Elevator

Majoituspaikan Townhouse Style Condo, Beach Access across Road, Pool, Grilling Area, Elevator valokuvagalleria

Moderni keittiö, jossa on marmoritaso, valkoiset kaapit ja riippuvalaisimet.
Makuuhuoneessa on sänky, seinälle asennettu televisio, lipasto, yöpöytä ja ovi, joka johtaa toiseen huoneeseen.
Moderni keittiö, jossa on valkoiset kaapit, ruostumattomasta teräksestä valmistettu jääkaappi sekä ruokailutila, jossa on puinen pöytä ja valkoiset tuolit.
Uima-allas
Monikerroksinen rakennus, jossa on parkkipaikka, ulkoalue istumapaikkoineen ja lippu.

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Townhouse Style Condo, Beach Access across Road, Pool, Grilling Area, Elevator

  • Litchfield Retreat offers resort-like, condo living uniquely located within the residential neighborhood of North Litchfield Beach coveted for its relaxed character and uncrowded stretch of sand along one of the finest beaches on the east coast.

    Retreat 306 is a northeast facing, townhouse style condo on the second and third floors with open concept common areas, powder room, and main entrance on the top floor and two en suite bedrooms on the bottom floor. The flooring is wood-look vinyl and ceramic tile throughout. The furnished open balcony provides a 2-top table set, garden chair set, and pleasant residential view with peek-a-boo of the ocean. A ground level locker is available for guest use. Best of all, this condo boasts a private washer/dryer as well as keyless entry and two assigned covered parking spots.

    LITCHFIELD RETREAT 306
    2 Bedrooms, 2.5 Bathrooms
    Max occupancy 6
    Second Row
    2nd/3rd Floor Bi-Level Condo
    North Litchfield Beach
    Walk to Beach: approx. 3 min.

    BEDS/BATHS:
    1 King en suite (walk-in shower), TV
    1 Queen en suite & foldaway bed (S) (walk-in shower)

    MAIN (top) FLOOR: Powder room, fully equipped kitchen, dining/living area with floor to ceiling windows and glass sliding door access to open balcony.

    SECOND (bottom) FLOOR: 2 bedrooms, 2 full bathrooms.

    AMENITIES: Smart TVs-2 with cable (LR, primary BR), wireless internet, keyless entry, fully equipped kitchen, drip & Keurig coffee makers, dishwasher, microwave, full size refrigerator, washer/dryer, 1 single foldaway bed, ceiling fans in top floor living area, heat/AC, furnished open balcony with table set and pleasant residential view, access to ground level locker, 2 assigned covered parking spots, walkable access to 7 miles of beach.

    HOUSEKEEPING / LINENS: All short-term stays include departure clean service, bed and bath linens, and beds made upon arrival. Linens and housekeeping are additional costs for monthly stays.

    LENGTH OF STAY: Saturday to Saturday stays in summer. Partial week stays may be considered for last-minute bookings. Monthly winter rental inquiries are welcome.

    RETREAT AMENITIES: Year-round outdoor pool tucked within a tropical courtyard of towering palm trees (no pool heat), central picnic grilling area, bike racks, spacious parking, beach path rinsing station, wireless internet, three common-use elevators as well as two coin-operated laundry rooms with trash chutes on every floor.

    BEACH ACCESS: Approx. 3-minute walk. Located on second row with access directly across the road, Litchfield Retreat makes the beach easy to come and go on foot. Carrying your favorite gear is a breeze thanks to the wide boardwalk over low dunes with ramps on each end.

    BIKE TRAIL ACCESS: The Waccamaw Neck Bikeway runs through North Litchfield Beach parallel to Ocean Highway 17. Pick up the trail by heading toward Ocean Highway via North Boyle Road or Windover Drive to Trace Drive. Look for the white on blue Bike Path markers. Bring your own bicycles or call us about rentals in the area. Bike racks are available on site.

    NORTH LITCHFIELD BEACH: Untouched by commercial enterprise, this residential neighborhood is coveted for its relaxed character and uncrowded stretch of sand. In addition to miles of beachcombing, the popular Waccamaw Bikeway passes through this area. Hop on the trail and head north to experience the fascinating Brookgreen Gardens or explore the vibrant estuaries at Huntington Beach State Park. Head south to shop, find great local dining, and enjoy the Lowcountry vibe. Numerous prized golf courses are also in the area as well as art galleries, historic landmarks, and boat excursions.

    No Smoking. No Pets. Litchfield Retreat rules prohibit rental guests from having pets or golf carts on site.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Uima-altaat/kylpylä

  • Ulkouima-allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvimylly
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Tehosekoitin
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2,5 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Kolikkopesula
  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Laattalattia yleisissä tiloissa
  • Sileä lattia yleisissä tiloissa
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä eläintarhaa
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä meren rantaa
  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Golf
  • Kajakki
  • Polkupyöriä
  • Tennis
  • Vene
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Nousuvarjoilumahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Polkupyöriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

Remove all trash prior to departure - see instructions posted on refrigerator.
Upon departure, Do Not Strip Beds - leave unmade, gather all towels to 1 tub, load/start dishwasher, remove leftover food/drinks, lock doors/windows.

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee lähellä rantaa kohteessa North Litchfield Beach. Litchfield Beach ja Myrtle Beach Beaches ovat hyviä kohteita alueen luonnosta kiinnostuneille, ja alueen mielenkiintoisiin kohteisiin kuuluvat Brookgreen Gardens ja Lowcountry Zoo. Täällä voit ajaa vesiskootterilla, meloa kajakilla ja harrastaa laitesukellusta, tai osallistua ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu pyöräily. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Pawleys Island
Pawleys Island: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Pawleys Island, SC

Lähettyvillä

  • Puinen kävelyreitti, joka johtaa rannalle, ja taustalla näkyy aaltoja.
    Litchfield Beach
    4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Leveä käytävä, jonka molemmin puolin on pronssisia leijonapatsaita, johtaa vehreän puutarhan läpi, jossa kasvaa puita ja riippuu sammalta.
    Brookgreen Gardens
    8 min ajomatka - 5.8 km:n päässä
  • Suuri pyörän muotoinen huvilaitos, ranta ja laituri, jonka taustalla näkyy rakennuksia.
    Myrtle Beach Boardwalk
    28 min ajomatka - 35.3 km:n päässä
  • North Litchfield Beach
    4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Willbrook Plantation Golf Club
    2 min ajomatka - 2.0 km:n päässä

Liikkuminen

  • Myrtle Beach, Etelä-Carolina (MYR) – 45 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Circle K
    3 min ajomatka
  • Sonic Drive-In
    7 min ajomatka
  • Litchfield Country Club
    6 min ajomatka
  • Graham's Landing
    7 min ajomatka
  • Quigley's Pint & Plate
    4 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Townhouse Style Condo, Beach Access across Road, Pool, Grilling Area, Elevator uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on ulkouima-allas.

Onko Townhouse Style Condo, Beach Access across Road, Pool, Grilling Area, Elevator lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Townhouse Style Condo, Beach Access across Road, Pool, Grilling Area, Elevator?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Townhouse Style Condo, Beach Access across Road, Pool, Grilling Area, Elevator sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Townhouse Style Condo, Beach Access across Road, Pool, Grilling Area, Elevator uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Townhouse Style Condo, Beach Access across Road, Pool, Grilling Area, Elevator sijaitsee?

Litchfield Beach ja North Litchfield Beach sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä tästä huoneistorakennuksesta. Willbrook Plantation Golf Club ja Litchfield Country Club ovat myös 5 kilometrin päässä.