Koko huoneisto

Sandy Shores Getaway

Majoituspaikan Sandy Shores Getaway valokuvagalleria

Ulkoterassi, jossa on katettu oleskelualue, grilli ja taustalla valkoisesta tiilestä rakennettu rakennus.
Lapsen makuuhuone, jossa on kerrossänky, kattotuuletin, ikkuna verhoilla ja tiilikuviolla koristeltu seinä.
Moderni kylpyhuone, jossa on suihku, pesuallas ja peili.
Moderni olohuone, jossa on harmaa sohva, litteänäyttöinen televisio, kattotuuletin ja kirjahylly.
Moderni keittiö, jossa on keskeinen saareke, valkoiset kaapit, ruostumattomasta teräksestä valmistettu liesituuletin ja koristeellinen kalateemainen seinätaideteos.

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Koko huoneisto

1 kylpyhuone8 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Sandy Shores Getaway

  • Sandy Shores Getaway, a single-story beachside haven in Mandurah, offers a refreshing retreat for family holidays. This newly renovated home boasts a perfect location, with direct beach access and proximity to Mandurah`s finest pubs and restaurants. Fully equipped and featuring WiFi, toys, and books for children, it comfortably sleeps eight, making it an ideal coastal escape.

    - Single-story self-contained home with direct beach access
    - Refreshing and beautifully appointed for family holidays
    - Central location, walking distance to Mandurah`s best pubs and restaurants
    - Newly renovated with modern amenities
    - Fully equipped, including WiFi, toys, and books for children

    Sandy Shores Getaway is a recently renovated beachside retreat, providing the perfect setting for family vacations in Mandurah, Western Australia. The single-story home offers a seamless blend of comfort and convenience, with a private path leading straight to the sandy shores. The interior is beautifully refreshing, featuring a fully equipped kitchen, air conditioning, and ceiling fans for a pleasant stay.

    The accommodation comprises three bedrooms: Bedroom 1 with a Queen bed, Bedroom 2 with another Queen bed, and Bedroom 3 with two bunk beds, comfortably accommodating eight guests. The full bathroom includes a shower and toilet, ensuring convenience for all.

    Please note: there are security cameras installed on the external access points of the house.

    Ideal for families, this getaway is not only aesthetically pleasing but also practical, offering WiFi and a selection of toys and books to keep the younger ones entertained. The central location allows easy access to Mandurah`s vibrant scene, including top-notch pubs and restaurants within walking distance.

    Please note, this listing is pet-friendly. You will be required to pay a pet fee via our guest portal if you wish to bring your pet with you. We reserve the right to reject your pet request if we deem your pet unsuitable for a short-term accommodation listing.

    You will have access to the entire property during your stay.

    We are available to answer any questions via our Guest App or over the phone during your stay. If there is something that requires attention during your stay, we will be able to attend within approximately 30 minutes.

    Sandy Shores Getaway enjoys a prime location in Mandurah, providing guests with a direct path to the beach and easy access to the city`s renowned pubs and restaurants. The neighborhood exudes a coastal charm, inviting visitors to explore the scenic surroundings and enjoy the vibrant seaside atmosphere. With modern amenities and a family-friendly atmosphere, this getaway promises an unforgettable coastal experience.

    This listing is pet-friendly. You will be required to pay a pet fee of $100 via our guest portal if you wish to bring your pet with you. We reserve the right to reject your pet request if we deem your pet unsuitable for a short-term accommodation listing.

    Once your booking is confirmed, you will be directed to our guest app. Prior to check-in, you will be required to complete an identity check by scanning your licence/passport and credit card before being provided with your arrival instructions. This provides security for the owners of the property so they are comfortable that you are who you say you are and you have the documents to prove it (similar to a hotel check-in procedure). We do not charge your card, nor does it get stored by our system, and you are welcome to block out some numbers, but please note that our Guest App has the highest level of PCI compliance available. This process is necessary due to the fact that we have a self-check-in system.
    By booking with us you agree to the terms and conditions outlined in our Rental Policy and agree to follow our HOUSE RULES:
    - No pets
    - No smoking anywhere inside the property
    - Report any breakages or damage
    - Check-out by your agreed time
    - Respect our neighbours by keeping noise to a minimum after 11pm
    - Follow our STRICT NO PARTY POLICY.
    If you are in any doubt as to this policy, please contact us immediately. Following these rules will ensure your security bond is returned to you in full and on time. Breaking these rules may result in charges being incurred as detailed in our terms and conditions. If you respect the property as you would your own home, you can relax and enjoy your stay.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Nousuvarjoilumahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä
  • Water tubing -mahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Puutarha

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

By booking with us you agree to the terms and conditions outlined in our Rental Policy and agree to follow our HOUSE RULES: - No pets

Lemmikit

Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero STRA6210QHGSP7RS
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Autoa suositellaan tähän majoituspaikkaan pääsemiseksi

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee lähellä rantaa kohteessa Mandurah. Mandurah War Memorial ja Old Blythewood ovat mielenkiintoisia paikallisia maamerkkejä, ja jos haluat shoppailla, Halls Head Central ja Warnbro Fair Shopping Centre ovat hyviä kohteita. Mandurah Performing Arts Center ja Peelin eläintarha ovat myös vierailun arvoisia. Täällä voit ajaa vesiskootterilla ja meloa kajakilla, tai kokeilla erilaisia ulkoilma-aktiviteetteja, joihin kuuluu muun muassa vaellus ja pyöräily nearby. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Perth
Perth: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Mandurah, WA

Lähettyvillä

  • Ranta, jonka aaltoja lähestyy rantaa pilvisen taivaan alla.
    Silver Sands Beach
    4 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Mandurah Visitor Centre
    12 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Mandurah Performing Arts Center
    15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
  • Dolphin Quay
    15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
  • Mandurah Community Museum (museo)
    4 min ajomatka - 2.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • Mandurahin asema – 4 minuutin ajomatka
  • Perthin lentokenttä (PER) – 59 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Sunbreakers Restaurant
    8 min kävelymatka
  • Tods
    16 min kävelymatka
  • Wood & Stone Cafe
    3 min ajomatka
  • Penang House
    2 min ajomatka
  • Mandurah Kebab House
    8 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Sandy Shores Getaway lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Sandy Shores Getaway?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Sandy Shores Getaway sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Sandy Shores Getaway uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Sandy Shores Getaway sijaitsee?

Silver Sands Beach ja Town Beach sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä tästä asuinrakennuksesta. Mandurah Visitor Centre ja Mandurah Performing Arts Center ovat myös 15 minuutin kävelymatkan päässä.

Sandy Shores Getaway – arvostelut

Arvostelut

Upea

Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.
LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 6 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 6 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 6 arvostelua

8,8

Siisteys

8,0

Sijainti

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
A well presented and equipped property.
Yöpyi 14 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Lovely accommodation

Lovely spacious well equipped unit that is perfect for kids! Great location, very clean and very friendly staff who want to help. Would definitely stay here again.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Comfortable unit

New renovations made this unit enjoyable. the stove top doesn't work very well though and the plug in the bathroom basin got temporarily stuck and some garden maintenance would be required (lots of weeds)which is a shame it's basically a nice garden some hidden costs were a bit of a nuisance.thanks for the stay
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys

Well renovated

Very comfortable inside with all you can ask for. Lovely big backyard, outside shower and bbq were excellent, unfortunately the cleanliness of the outside was disappointing. Loved the short walk to the beach with our small dog. Would of liked a doggy door for her to enter and exit on her own but can understand the security problems with a doggy door. Probably a little over priced for it's size and location but understand we did travel in peak season. The third bedroom with the bunk beds was a lovely room but bunk beds a little small for my 14.5 year old son. It is a comfortable home and all the little things make it like home, we would stay again but not during peak season
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2024