Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Arquinha T1

Majoituspaikan Arquinha T1 valokuvagalleria

Olohuoneessa on turkoosinsininen sohva, puinen sohvapöytä ja ruokapöytä tuoleineen.
Yhden hengen sänky, jossa on puinen pääty, vihreäkuvioinen päiväpeite ja kaksi rullalle taitettua pyyhettä sängyllä.
Pieni, laatoitettu huone, jossa on puinen pöytä ja neljä tuolia. Siinä on metallikehyksinen ikkuna, josta avautuu näkymä vehreään maisemaan.
Asuinalue, josta avautuu näkymä merelle, suuri rakennus, jonka katto on punainen, ja sininen talo.
Keittiössä on puukehikoiset kaapit, sisäänrakennettu uuni, graniittitaso ja ikkuna, josta on kaunis näkymä.

Arvostelut

7,0 kautta 10.
Hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone3 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Arquinha T1

  • This apartment is located in a quiet area of Ponta Delgada; it is very spacious and well-equipped. It is about a 5-minute walk from downtown. There are two free parking lots about 100 meters away.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rantapyyhkeet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Kovapuulattia yleisissä tiloissa
  • Mattoja yleisissä tiloissa
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Sileä lattia yleisissä tiloissa
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 3178

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee kohteessa Ponta Delgada. Ponta Delgadan satama ja José do Canton kasvitieteellinen puutarha ovat hyviä kohteita, jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, ja jos haluat tutustua alueen luontoon, lisää Rauhan mäntymetsä ja Vanha kaldeira listallesi. Carlos Machadon museo ja Antonio Borgesin puutarha ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Ponta Delgada
Ponta Delgada: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Ponta Delgada, Açores

Lähettyvillä

  • Aukio, jonka keskellä on muistomerkki, ja jonka yhteydessä on kellotorni sekä muita rakennuksia.
    Ponta Delgadan kaupungin portti
    16 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
  • Rannikkokaupunki, jossa on satama, vehreitä kukkuloita ja kirkas, sininen meri.
    Ponta Delgadan satama
    2 min ajomatka - 1.2 km:n päässä
  • José do Canton kasvitieteellinen puutarha
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Azorien yliopisto
    9 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • Ponta Delgadan huvivenesatama
    19 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä

Liikkuminen

  • Ponta Delgada (PDL-Joao Paulo II) – 9 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • KFC
    13 min kävelymatka
  • Gizi
    12 min kävelymatka
  • Buondi
    12 min kävelymatka
  • Taberna na Boavista
    9 min kävelymatka
  • Nonnas Teeth & Tomatoes
    12 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Arquinha T1 lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Mihin aikaan majoituspaikan Arquinha T1 sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Arquinha T1 uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Arquinha T1 sijaitsee?

Azorien yliopisto, José do Canton kasvitieteellinen puutarha ja Carlos Machadon museo sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä tästä asuinrakennuksesta. Teatro Micaelense ja Igreja do Colégio dos Jesuítas de Ponta Delgadan kirkko ovat myös 15 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

Arquinha T1 – arvostelut

7,0

Hyvä

7,0

Siisteys

8,0

Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Der Gastgeber hat uns sehr freundlich im Empfang genommen und in der Wohnung war alles vorhanden. Kostenlose Parkplätze in der Nähe gab es auch. Die Wohnung war sehr groß und alles wie auf den Bildern. Allerdings war das Bad leider nicht so sauber und es waren hin und wieder kleine Käfer drin, die wahrscheinlich durch die Wand kamen.
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Location is great, walking distance to restaurants, cafes, shops... with a great green view and quite.Host couldn't be better, very friendly and helpfull
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2026