Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Apartment the WAVE 3-2

Majoituspaikan Apartment the WAVE 3-2 valokuvagalleria

Rantavyöhyke, jossa on laivoja laiturissa, rakennuksia ja päällystetty kävelyreitti.
Kompakti keittiö, jossa on valkoiset kaapit, musta työtaso, mikroaaltouuni ja kahvinkeitin.
Makuuhuoneessa on sänky, pieni pöytä tuoleineen, televisio ja pieni keittiönurkkaus.
Ulkoterassi, jossa on pöytä ja tuoleja, ja jonka ympärillä on ruukuissa olevia kasveja ja kukkia.
Musta ovi, jossa on valkoinen ovikello, tervetulomatolla varustettu eteisessä ja kummallakin puolella ruukkukasveja.

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Apartment the WAVE 3-2

  • My accommodations are part of a building with two apartments and is located in Fezzano di Portovenere (SP), about 7 km from Portovenere and about 10 km from Riomaggiore, the first town in the Cinque Terre. A bus stop is 20 meters away, and the train station is 5 km away. The accommodations are on the first floor. L’ONDA 1 is a one-bedroom apartment consisting of a living area with a kitchenette featuring a microwave, electric kettle, coffee maker, dining table with chairs, and a double bed for two people, as well as a bathroom with a shower, hair dryer, and toilet. Private parking (€10 per day), and each apartment has an outdoor area with a table and chairs. My accommodations are suitable for 2 people. In this case, the outdoor area is shared with the owner, who has two small dogs that roam freely in the outdoor space shared with guests. The accommodations are not suitable for those who do not like dogs. For this reason, no other pets are allowed on the property.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT011022C2JIXVCR13

Lisämaininnat

Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee kohteessa Portovenere. Alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Vernazzan uimaranta ja Monterosson ranta. Merimuseo ja Enoteca la Civilta del Bere e Altro ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Portovenere
Portovenere: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Fezzano di Portovenere, Provincia di Taranto

Lähettyvillä

  • Väririkkaiden rakennusten, historiallisen linnakkeen ja rantaviivalle ankkuroitujen veneiden reunustama viehättävä rannikkokaupunki.
    Porto Veneren alueellinen luonnonpuisto
    14 min kävelymatka - 1.2 km:n päässä
  • Kivinen torni, jonka päällä on kupoli, ja josta avautuu näkymä kaupunkiin, jossa on punakattoisia rakennuksia, ja taustalla kohoaa vuoristo.
    Castello San Giorgio (linna)
    16 min ajomatka - 6.4 km:n päässä
  • Rannikkokaupunki, jossa on ranta, värikkäitä rakennuksia ja linna kukkulalla.
    Monterosson ranta
    58 min ajomatka - 40.5 km:n päässä
  • La Spezian lahti
    19 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä
  • Piazza Garibaldi
    14 min ajomatka - 7.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • La Spezia Migliarinan asema – 12 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Dai Pescatori
    8 min ajomatka
  • Chiosco delle Palme
    8 min ajomatka
  • Le Terrazze
    9 min ajomatka
  • Pizzeria La Marinara
    4 min ajomatka
  • DOC SHOW La Spezia
    8 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Apartment the WAVE 3-2 lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Mihin aikaan majoituspaikan Apartment the WAVE 3-2 sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Apartment the WAVE 3-2 uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Apartment the WAVE 3-2 sijaitsee?

La Spezian lahti ja Porto Veneren alueellinen luonnonpuisto 2 kilometrin päässä tästä asuinrakennuksesta. Varignano Vecchio Villa Romana ja Urheiluranta ovat myös 5 kilometrin päässä.

Arvostelut

9,2

Upea