"Bee Keeper's Cottage" on private estate, new construction, close to everything!
New guest home, private parking (2) designer interior, new stainless kitchen, microwave, dishwasher, stove with oven. Full sized washer dryer, great high speed internet, screened porch on its own pond.
Located on a 16 acre wooded property with many bird feeders and only 3 homes, nature wildlife photo ops abound in own your backyard. See deer, wading birds, Bald Eagles, song birds and acres of privacy.
Easy access to all of Sarasota, only one mile east of I-75, the cottage has a decorator interior to die for! Located just minutes from downtown Sarasota, Venice, Nokomis, beaches, Celery Fields (Sarasota Audubon Society) , University Town Center Mall, Benderson Lake, Lakewood Ranch. Skye Ranch, and if you are shopping for a new home in the area, Bee Keepers Cottage is a perfect location with easy access to over 30 new home Communities.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Uima-altaat/kylpylä
Lämmitetty allas
Ulkouima-allas
Yksityinen uima-allas
Internet
Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Jääkone
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mikroaaltouuni
Uuni
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
2 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
1 kylpyhuone
Kylpyamme
Kylpyamme tai suihku
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Ruokapöytä
Viihdetarjonta
Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
Ulkotilat
Patio
Puutarha
Puutarhakalusteet
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Työtilat
Työpöytä
Työtuoli
Ilmastointi ja lämmitys
Ilmastointi
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
Savuton majoituspaikka
Sijainti
Veden äärellä
Tekemistä
Lämmitetty allas
Pelihalli/-huone
Turvallisuusominaisuudet
Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Uloskirjautumisohjeet
Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Käynnistä astianpesukone
Kerää käytetyt pyyhkeet
Poista tähteeksi jääneet ruoat ja juomat ja vie roskat ulos
Lukitse ovet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Lisämaininnat
Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä
Tietoja alueesta
Mökki sijaitsee veden äärellä kohteessa Lake Sarasota. St. Armands Circle ja Mall at University Town Center ovat vierailun arvoisia kohteita shoppailemaan haluaville, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Nathan Benderson Park ja Siesta Key Public Beach. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Robarts Sports ARENA ja Ed Smith Stadium tapahtumakalenteri. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Sarasota
Sarasota, FL (SRQ-Sarasota-Bradentonin kansainvälinen lentoasema) – 19 minuutin ajomatka
Ravintoloita
RaceTrac
12 min kävelymatka
McDonald's
3 min ajomatka
Steak 'n Shake
3 min ajomatka
Dunkin'
2 min ajomatka
Miller's Ale House
3 min ajomatka
Usein kysytyt kysymykset
Onko majoituspaikassa "Bee Keeper's Cottage" on private estate, new construction, close to everything! uima-allas?
Kyllä, tässä majoituspaikassa on ulkouima-allas. Uima-allas on lämmitetty uima-allas.
Onko "Bee Keeper's Cottage" on private estate, new construction, close to everything! lemmikkiystävällinen?
Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.
Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa "Bee Keeper's Cottage" on private estate, new construction, close to everything!?
Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.
Mihin aikaan majoituspaikan "Bee Keeper's Cottage" on private estate, new construction, close to everything! sisäänkirjautuminen on?
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00.
Mihin aikaan majoituspaikan "Bee Keeper's Cottage" on private estate, new construction, close to everything! uloskirjautuminen on?
Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.
Missä "Bee Keeper's Cottage" on private estate, new construction, close to everything! sijaitsee?
Lakeview Dog Park on 1,3 kilometrin päässä tästä mökistä. Bent Tree Country Club ja Doctors Hospital of Sarasota sijaitsevat 5 kilometrin päässä. Rothenbach Park ja Celery Fields ovat myös 5 kilometrin päässä.
Arvostelut
"Bee Keeper's Cottage" on private estate, new construction, close to everything! – arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
10
Siisteys
10
Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 12 kautta 12 arvostelua
10–Loistava
12
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 12 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 12 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 12 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 12 arvostelua
2–Hirveä
0
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Jaclyn E.
20.3.2026
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great place!!! Nice friendly owner.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Ismael M.
19.3.2024
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great Place
We stayed there for a few days and everything was great, close to every place we wanted to go.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Brad A.
31.7.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
House hunting
Excellent house and location very clean and great quality . Will stay again
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Chris B.
8.3.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Beautiful home
My husband and I stayed for 6 nights and it was perfect! Communication was so easy, the cottage was beautiful, comfortable and clean and we felt right at home. I would highly recommend staying at Bee Cottage - it is so close to everything and the hosts are wonderful!
Yöpyi 6 yötä maaliskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Cody L.
21.11.2022
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Amazing experience
I was in town for a 4 day golf event at Laurel Oak and this property was the perfect stay. Property was gorgeous inside and out and the check in/out process was the best i’ve seen. Highly recommend and will be back!
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
sandra s.
4.2.2025
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Peaceful and Perfect
House is exactly as described but even better in person if possible! Easy and seamless check in and prompt responses when we needed to extend our stay! Property has all you could possibly need and then some. It’s so clean and comfortable looking forward to a future stay!
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Lori B.
17.5.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Peaceful & relaxing
We rented the cottage for family that were in for a graduation celebration. The location was perfect and the accommodations are exactly as pictured. The guests found the cottage to be charming and very peaceful. We would rent again.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Victor D.
8.4.2026
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
My wife and I enjoyed our three night stay in this nicely appointed cottage. It met our requirements as a base to visit friends and explore the area for ideas for future, longer term winter stays in this area. The well cared for cottage was very accurately described in both the verbal and pictorial description presented in VRBO. It was very clean which is a priority for my wife and I.Check in was a breeze and we had no need to contact the manager during our stay but she did respond quickly to my initial my messages. We needed a three day home base as part of a longer 2 week stay across Florida and this met our needs perfectly.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Nancy M.
30.3.2024
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Perfect spring break stay from NE Ohio!
We loved our stay at Beekeeper’s Cottage for our spring break from Ohio. The cottage was immaculate and provided everything we needed for a relaxing stay. We enjoyed watching the surrounding wildlife and the big open view of the pond. The owners next door were incredibly friendly and helpful with restaurant and sightseeing recommendations!
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Whitney B.
17.3.2025
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Amazing!!
Such a well-curated cottage. Loved everything about it- decor, organization, cleanliness- just wonderful.I’d probably be hesitant to stay if I had little ones because Bee Ridge is a 4 lane street. Though the street is noisy with cars that house was whisper quiet!My husband and 2 teenagers stayed here for a wedding weekend and I’d love to return!
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Michele T.
3.3.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Perfect winter getaway
Spent four wonderful nights in this immaculate cottage accurately depicted in photos. Stay was enhanced by well-equipped modern kitchen, sophisticated decor and luxury baths. Especially enjoyed viewing abundant wildlife from patio and screened porch and meeting Mitch, the shi tzu who lives next door with the friendly and genial owner. Check in and out was seamless and property manager was very responsive and helpful with restaurant and birding suggestions. Look forward to returning.
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Janet B.
14.4.2023
Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
A Perfect Stay
I’m not even sure how to begin to describe this wonderful place. This is an exceptional rental. It was perfect for our trip visiting family in Florida. The cottage was so thoughtfully designed; we constantly said to each other: “They really thought of everything.” It has a brand-new feeling, seemed professionally decorated and furnished, and was a comfortable, luxurious, fun place to stay. We especially loved the screened porch (with table and chairs), overlooking a pond, but we made full use of a nicely stocked kitchen, washer and dryer, beautiful bathrooms and linens, TVs, and more. SO much better than a hotel! We’ll definitely stay here again when in Sarasota.