Koko loma-asunto

2 Bed in Skipton (oc-94337)

Majoituspaikan 2 Bed in Skipton (oc-94337) valokuvagalleria

Makuuhuone, jossa on kuviollinen tapetti, valkoinen sänky punavalkoisilla vuodevaatteilla, puinen yöpöytä, jossa on lamppu, ja seinälle kiinnitetyt seinävalaisimet.
Ruokailu
Tunnelmallinen olohuone, jossa on kaksi sohvaa, kattokruunu, peili ja avoimen oven kautta näkyvä keittiö.
Viihtyisä olohuone, jossa on vaaleanpunainen sohva, takka ja kaksi koiraa.
Tunnelmallinen ulkotila, jossa on pöytä ja tuolit, puisia aitoja ja pensasaita.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Takka

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

2 Bed in Skipton (oc-94337)

  • Tucked away in the heart of the Yorkshire Dales, this delightful country cottage provides an idyllic base from which to explore the stunning countryside all around you. Surrounded by rolling hills and picturesque landscapes, Hebden offers a serene escape for those seeking tranquillity. Just 1.5 miles away is the bustling market town of Grassington where you can explore traditional pubs, local shops, and the annual Grassington Festival. Embark on a short drive to Malham Cove (14 miles), a dramatic limestone formation with a towering cliff face, or visit Kilnsey Park (5.5 miles), where you can enjoy fishing in the well-stocked trout lake or try rock climbing at Kilnsey Crag. History enthusiasts will love exploring Bolton Abbey (9 miles), a picturesque estate home to the ruins of a 12th-century priory, while the beautiful Linton Falls can be reached along the River Wharfe in just under 3 miles.

    Enter this charming cottage into a small porch area, an ideal space for shedding muddy boots and drying paws after a day exploring the breathtaking Yorkshire Dales. As you enter the traditional lounge, be charmed by the exposed beams and the inviting warmth of the wood burner. Sink into the comfortable sofas and unwind with a movie, while recounting the day's adventures. The country-style kitchen/diner beckons with its quaint charm and comprehensive amenities, offering a farmhouse table where you can savour delightful meals. Upstairs, discover two bedrooms – a spacious double room boasting lovely views over the Dales and a cosy single room. The family bathroom, adorned with a shower over the bath, ensures a refreshing start or end to your day.

    Venture outside to the front of the cottage, where a small patio area awaits, complete with seating for you to relish a morning coffee or indulge in an evening glass of wine as you soak in the tranquillity of the surroundings.

    House Rules

    Additional information and rules

    1 dog allowed per booking. Please enquire if you wish to bring more than 1 dog

    - 2 bedrooms – 1 double and 1 single
    - 1 bathroom with shower over bath and WC
    - Electric oven and hob, microwave, fridge, freezer, washing machine and Dulce Gusto coffee machine
    - Welcome pack
    - Wood burner in lounge (initial logs included)
    - Smart TV in lounge
    - Front patio area with seating (please note this is not enclosed)
    - On-street parking available 60 metres away
    - Pub and restaurant less than 0.25 miles, shop 3 miles

    Additional information and rules

    1 dog allowed per booking. Please enquire if you wish to bring more than 1 dog

    - 2 bedrooms – 1 double and 1 single
    - 1 bathroom with shower over bath and WC
    - Electric oven and hob, microwave, fridge, freezer, washing machine and Dulce Gusto coffee machine
    - Welcome pack
    - Wood burner in lounge (initial logs included)
    - Smart TV in lounge
    - Front patio area with seating (please note this is not enclosed)
    - On-street parking available 60 metres away
    - Pub and restaurant less than 0.25 miles, shop 3 miles


    Host Terms & Conditions

    The Travel Chapter Limited, trading as “holidaycottages·co·uk”, acts as agent for the property owner. Therefore, when you make a booking the contract is between you and the owner. Please note our terms and conditions will also apply when you make a booking. These can be found in the footer of our website, holidaycottages·co·uk.

    Full travel and key collection instructions will be emailed directly to you upon receipt of full payment.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Keittiö

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Takka

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Mökki sijaitsee kohteessa Skipton. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Nidderdale Museum ja Craven Museum and Gallery listalleen, ja alueen mielenkiintoisiin maamerkkeihin kuuluvat Kilnsey Park Estate ja Parcevall Hall Gardens. Hesketh Farm Park ja Pateley Bridge Leisure and Wellbeing Hub ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Skipton
Skipton: näytä lisää huviloita
Kartta
Hebden

Lähettyvillä

  • Historiallinen kirkko, jossa on suuri holvikaari, joki, jonka yli ihmiset kävelevät kivien päällä, ja puisto, jossa on puita ja ihmisiä taustalla.
    Yorkshiren nummien kansallispuisto
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Laakso, jossa on järvi, kumpuilevia kukkuloita ja tie.
    Malham Cove (luonnonmuodostelma)
    32 min ajomatka - 28.2 km:n päässä
  • Moderni rakennus, jossa on kaareva julkisivu, suuret lasi-ikkunat ja huomiota herättävä sisäänkäynti.
    Harrogate Convention Centre
    40 min ajomatka - 43.9 km:n päässä
  • Suuri, historiallinen rakennus, jonka yhteydessä on muodollinen puutarha ja huolitellut nurmikot.
    Harewood House
    44 min ajomatka - 50.1 km:n päässä
  • The Woodland Spa
    52 min ajomatka - 53.8 km:n päässä

Liikkuminen

  • Long Prestonin juna-asema – 23 minuutin ajomatka
  • Leeds (LBA-Leeds-Bradford) – 55 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Croquembouche
    3 min ajomatka
  • Billy Bob's Parlour
    19 min ajomatka
  • The Devonshire Hotel
    3 min ajomatka
  • The Foresters Arms
    3 min ajomatka
  • The Fountaine Inn
    5 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko 2 Bed in Skipton (oc-94337) lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan 2 Bed in Skipton (oc-94337) sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan 2 Bed in Skipton (oc-94337) uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä 2 Bed in Skipton (oc-94337) sijaitsee?

Grassington Congregational Church, Grassington Tourist Information Centre ja St. Wilfrid’s Church Burnsall sijaitsevat 5 kilometrin päässä tästä mökistä. Grass Wood sijaitsee 4 kilometrin päässä.

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä