Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Awesome näkymä Bay..Steps on Sunset Beach Treasure Island

Majoituspaikan Awesome näkymä Bay..Steps on Sunset Beach Treasure Island valokuvagalleria

Huone, josta on näkymä rannalle, seinällä on numero ’29’ ja siellä on kyltti, jossa lukee ’BEACH’.
Satama, jossa on laivoja kiinni laituriin, palmuja ja kirkas taivas.
Kirkkaan taivaan ja tyynen meren reunustama ranta.
Moderni keittiö, jossa on valkoiset kaapit, sisäänrakennettu mikroaaltouuni ja keskellä sijaitseva keittiösaareke.
Rantakiinteistö, jossa on suuri hiekkaranta, useita kerroksia sisältävä rakennus parvekkeineen sekä pienempi, viereinen rakennus.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Awesome näkymä Bay..Steps on Sunset Beach Treasure Island

  • Löydä Paradise Sunset Cove on Sunset Beach Treasure Islandissa, Floridassa. Vain 30 minuutin päässä Tampan lentokentältä, St. Petes Beach, Fl.

    Sijainti, sijainti, sijainti Meidän huoneisto sijaitsee rauhallisella rannalla, kävelymatkan päässä ravintoloista (Caddy's On the Beach, Sea Hags), baareista (Ka 'Tiki) ja ostoksilla (Johns Pass).

    Söpö ja viihtyisä 1 makuuhuoneen huoneisto, josta on kaunis näköala Boca Ciega -lahdelle. Condo on täysin varustettu kaikki mitä tarvitset voit aloittaa rentoutumiseen.

    Tuo vain vaatteet ja hammasharja.

    Meidän huoneisto monimutkainen on hyvin hoidettu uima-allas tiki sateenvarjot ja tuolit. Siellä on myös kalastus laituri puhdistusasema Boca Ciega Bay. On kaasugrillit ja piknikpöytien, hyvä paikka paikalla delfiinejä ja muita kaloja.

    Ja aivan rauhallisen asuinalueella on Sunset Beach Meksikonlahdella, jossa on yksityinen portti pääsy rannalle. Mainitsinko kauneimmista auringonlaskuista.

    Anteeksi Tupakointi sisällä huoneisto. Anteeksi NO Pets

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee kohteessa Sunset Beach (ranta) lähellä teemapuistoa ja veden äärellä. Jos etsit kulttuuriharrasteita lomallasi, Salvador Dali -museo on hyvä kohde, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa St. Petersburg - Clearwater Beaches ja Tampa. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Tropicana Field Stadium ja St. Pete's Historic Coliseum tapahtumakalenteri. Tutustu alueen vesiaktiviteetteihin, joihin kuuluu vesiskootterilla ajaminen, kajakkimelonta ja laitesukellus, tai ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu pyöräily. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Treasure Island
St. Petersburg - Clearwater: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Treasure Island, FL

Lähettyvillä

  • Ilmakuva rannikkokaupungista, jossa näkyy satama, teitä ja asuinalueita.
    Sunset Beach
    1 min kävelymatka - 0.1 km:n päässä
  • Vaaleanpunainen hotelli, jonka taustalla näkyy ranta ja meri.
    St. Petersburg - Clearwater Beaches
    5 min kävelymatka - 0.4 km:n päässä
  • Auringonlasku meren yllä, aallot lyövät rantaan.
    St. Petersburg Municipal Beach at Treasure Island
    6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Puinen kävelysilta, joka johtaa merelle, ja jossa on valkoiset kaiteet.
    Sunset Beach Pavilion
    15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
  • Lautasella on erilaisilla täytteillä ja koristeilla varustettuja sushirullia.
    Corey Ave
    2 min ajomatka - 1.4 km:n päässä

Liikkuminen

  • St. Petersburg, Florida (SPG-Albert Whitted) – 25 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Caddy's On The Beach
    6 min kävelymatka
  • Buoys Waterfront Bar and Grill
    5 min ajomatka
  • Ka'Tiki
    5 min kävelymatka
  • Grove Surf + Coffee
    5 min ajomatka
  • Waffle House
    5 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko majoituspaikassa Awesome näkymä Bay..Steps on Sunset Beach Treasure Island uima-allas?

Kyllä, tässä majoituspaikassa on ulkouima-allas.

Onko Awesome näkymä Bay..Steps on Sunset Beach Treasure Island lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Awesome näkymä Bay..Steps on Sunset Beach Treasure Island?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Awesome näkymä Bay..Steps on Sunset Beach Treasure Island sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Awesome näkymä Bay..Steps on Sunset Beach Treasure Island uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Awesome näkymä Bay..Steps on Sunset Beach Treasure Island sijaitsee?

Sunset Beach ja St. Petersburg - Clearwater Beaches sijaitsevat 5 minuutin kävelymatkan päässä tästä huoneistorakennuksesta. John's Pass Village & Boardwalk sijaitsee 4,8 kilometrin päässä.

Arvostelut

Awesome näkymä Bay..Steps on Sunset Beach Treasure Island – arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

10

Siisteys

10

Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 18 kautta 18 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 18 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 18 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 18 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 18 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Our apartment was very nice and comfotrable. Beautiful view of the bay from the door. Quick walk to the beach. We enjoyed our stay. Owner also EXCELLENT communication.
From the door
Had the beach to ourselves
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
A clean, safe (well lit), quiet location and just a short walk to Sunset Beach. The owner was easy to work with and we thoroughly enjoyed our stay! Hopefully we will be back again next year! Thank you Gayle and Brian!
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Beautiful Vacation in Treasure Island

My husband and I had a wonderful stay in Treasure Island. The property we stayed at was perfect for us, and had everything we could possibly need. The beach literally is just a few steps away. We loved that the beach wasn't crowded, and the people that we met were really nice. We would definitely stay at this property again.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great Trip!

The place was perfect for us. My wife, our 4 your old daughter and I loved it. Everything was there that we needed. It was very clean and the location is perfect. The pool is very nice and it’s right across the street from the beach. We will definitely look at staying here again.
Yöpyi 6 yötä kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
We enjoyed our stay at Sunset Cove. The unit is equipped with everything you could need. Great view of the water where dolphins and manatee visit. Quick walk to the beach. Owners easy to communicate with for easy self check in.
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Sunshine and relaxation

Very comfortable stay, place had everything we needed and comfortable bed to rest our heads. Pool was nice and people were very friendly. Was not able to walk across the street to the beach since the beach was closed. Would go back it was very low key and exactly what we were looking for.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Had a great time. Enjoyed the location, great area to vacation.

Easy to find, renting process simple. Gayl was very accommodating.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great Place!

This condo is adorable and in a great spot at sunset cove! Right by the dock and mins to beach! We had the best time! Only thing I would call out and this is not bad just a note, some people coming back from beach wouldn’t wash off well enough and made the pool a little sandy/cloudy! But other than that nothing bad about this place
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Good location

We had a relaxing stay. The condo was clean and comfortable. The location is quiet and convenient. It is also walkable to a number of restaurants and Treasure Island. PS.. Just a note. (This is not the owners' fault at all.) The hours for the laundry facilities were not posted. The washers are set on a timer, which I did not discover until after it took my quarters and the return button didn't function. I ended up taking my laundry to the in-laws and got it done there.
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Location was wonderful!

Even though the unit is small, the owners updated it beautifully!!! Enjoyed our time there! Beach is right across the street. What more can you ask for?
Yöpyi 10 yötä lokakuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great place!

Property was just as listed. Close to everything you need. Nice location for beach and just relaxing to watch the water out your front door. Would definitely stay here again.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great Beach Environment

The unit is very clean and bright and feels bigger than the square footage suggests. My wife and I felt like we each had our own comfortable space whenever we wanted it. The view of the inland waterway from the unit is more impressive than the pictures show -- it's a sparkling clean, clear water little lagoon. The pool: very scenic but so many are child-proof shallow these days; we were very pleased to find a substantial no-kidding large 8' deep end. The community: it has a strong beach vibe with funky little bars, restaurants, people in swimwear crossing the road, souvenirs everywhere (with good ones in Publix and Walgreens), in short, if BEACH is what you're after, this is the place!
Yöpyi 14 yötä elokuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

An excellent week-nice property, clean, very clear communication!

Used the VRBO app to book and had no issues at all!
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

We loved our stay!

Very clean condo. All the little necessities you could think of are provided. The view of the bay is beautiful! The pool very clean and refreshing while the ocean is just a few steps across the street as a very quaint little town we loved having two places within walking distance that played love music every night. We will be back 😘
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Wonderful place just across from the beach.

My spouse and I enjoyed a wonderful stay at this condo for the month of March, 2018. Every winter, since 2013, we’ve rented in the St. Pete Beach to Indian Rocks area and haven’t found any place in the price range that we like better. The complex is in a wonderful location. The unit has a water view of a cove and is located just across the road from the beach. The condo complex and this unit are well maintained. The kitchen is adequately equipped; the Wi-Fi works great. The king sized bed is very comfortable. There is plenty of closet and dresser space. The swimming pool is quite nice and was never crowded. Many of the residents are owners and others who return, year after year, and everyone we met was pleasant and friendly. The complex is near stores and restaurants but away from the main commercial area. The owners of this unit were very responsive to all our questions and easy to work with. Our security deposit was refunded promptly.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Wonderful Place to stay

The condo was great, comfortable, and clean. We loved walking the beach every morning and watching sunsets every night. Wish we were able to use the pool, but it was under renovation. It was complete on the day we left and it looked beautiful.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Great place to stay

Owners were wonderful..place was super clean and their was extra amenities like coffee for the coffee makers as a nice perk (, that your didn’t have to buy) .But... if you wanted to cook ...their was everything you’d find in your own kitchen at home. The view was great, and happy hr always seen many of the condos patrons out by the dock enjoying both the view and the company. Ka Tiki was within walking distance and plenty of locals gather there. A bit small..but well worth the $$$$.