Koko loma-asunto

Wayside Cottage

3.0 tähden majoituspaikka

Majoituspaikan Wayside Cottage valokuvagalleria

Mökki | Yksityiskohta ulkoa
Mökki | Sisätilat
Mökki | Yksityinen keittiö | Jääkaappi, mikroaaltouuni, liesi, keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
Mökki | Oleskelualue | Televisio
Mökki | Yksityinen keittiö | Jääkaappi, mikroaaltouuni, liesi, keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Wayside Cottage

  • Mökki golfkentän vieressä
  • Wayside Cottage tarjoaa asiakkaille kaiken tarvittavan. Asiakkaiden saatavilla on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Muihin etuihin kuuluvat:
    • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
    • Savuttomat tilat
  • Huoneiden varustelu
  • Kaikki huoneet on yksilöllisesti kalustetun, ja niissä tarjotaan sellaisia palveluita/mukavuuksia kuin ilmainen Wi-Fi.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy suihkut ja kylpyammeet tai suihkut
    • Vaatekaapit/komerot, keittiöt ja jääkaapit

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Kylpyamme tai suihku
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Vain avustajaeläimet (ei lemmikkejä)

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Ei siivouspalvelua
  • Virtuaalinen vastaanottotiski

Sijainti

  • Golfkentän vieressä

Tekemistä

  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse
Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita (avustajaeläimet tervetulleita)

Lapset ja varavuoteet

Tämä majoituspaikka ei salli lapsia

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Mökki sijaitsee golfkentän vieressä. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Killhope Leadin kaivosmuseo ja Empire Theatre listalleen, ja joihinkin alueen muihin nähtävyyksiin kuuluu Consett Leisure Centre ja Weardale Railway. Jolly Drovers Maze ja Hall Hill Farm ovat myös vierailun arvoisia. Tutustu alueen vesiaktiviteetteihin, joihin kuuluu kalastus, tai ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu vaellus-/pyöräilyreitit. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Consett
Consett: näytä lisää huviloita
Kartta
Consett, England

Lähettyvillä

  • Vaeltaja puukappaleista rakennetulla portaikolla, ja lähellä on opaste, jossa lukee: ”Fennine Way”.
    North Pennines
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Vanha raitiovaunu Squires Gaten raitiovaunupysäkillä, joka on historiallinen raitiovaunupysäkki kaupungissa, jossa on mukulakivikatuja ja perinteisiä tiilirakennuksia.
    Beamish Open Air Museum
    31 min ajomatka - 30.8 km:n päässä
  • Kannukasvi, jonka kannussa on punainen reuna ja lehdet ovat vihreitä.
    Durhamin yliopisto
    33 min ajomatka - 38.6 km:n päässä
  • Pow Hill Country Park
    3 min ajomatka - 1.7 km:n päässä
  • Derwent Reservoir
    5 min ajomatka - 2.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Corbridgen juna-asema – 17 minuutin ajomatka
  • Newcastle, Englanti (NCL-Newcastlen kansainvälinen lentokenttä) – 33 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Crown and Crossed Swords
    10 min ajomatka
  • Chaplains
    10 min ajomatka
  • McDonald's
    11 min ajomatka
  • Costa Coffee
    10 min ajomatka
  • Sweet Things
    12 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Wayside Cottage lemmikkiystävällinen?

Ei, ainoastaan avutajaeläimet ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Wayside Cottage?

Tämä majoituspaikka tarjoaa omatoimisen pysäköinnin ilmaiseksi.

Mihin aikaan majoituspaikan Wayside Cottage sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Wayside Cottage uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Wayside Cottage sijaitsee?

Pow Hill Country Park ja Derwent Reservoir 2 kilometrin päässä tästä golfin pelaamiseen soveltuvasta mökistä. Allensford Country Park ja North Pennines ovat myös 10 kilometrin päässä.

Wayside Cottage – arvostelut

Arvostelut

Poikkeuksellisen hyvä

Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.
LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

8,0

Palvelut/mukavuudet

8,0

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Ron

Hyvää: Palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Perfect location
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2025