Leonardo Inn Glasgow West End

Majoituspaikan taso: 3

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

7,4 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla
  • Businesspalvelut
  • Baari
Nykyinen hinta on 64 €
sisältää verot ja maksut
8.11.–9.11.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 6/6 huonetta

Kahden hengen standard-huone

7,6 kautta 10
Hyvä
(18 arvostelua)
  • 13 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kolmen hengen standard-huone

7,6 kautta 10
Hyvä
(17 arvostelua)
  • 13 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen superior-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 17 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Standard-huone (King)

7,8 kautta 10
Hyvä
(43 arvostelua)
  • 17 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä)

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(27 arvostelua)
  • 17 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen perhehuone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 kerrossänky (74–100 cm leveä)

Saatat pitää myös näistä

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Leonardo Inn Glasgow West End sijaitsee kohteessa North West lähellä rautatieasemaa. Jos etsit kulttuuriharrasteita lomallasi, OVO Hydro on hyvä kohde, ja shoppailusta kiinnostuneiden kannattaa lisätä Buchanan Street ja Merchant City listalleen. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Scottish Exhibition and Conference Centre ja Hampden Park tapahtumakalenterit. Kannattaa myös varata aikaa alueen aktiviteetteihin tutustumiseen. Niihin kuuluu muun muassa golfaus. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Glasgow
Kartta
4 Shelley Road, Glasgow, Scotland, G12 0ZD

Lähettyvillä

  • Historiallinen rakennus, jossa on korkea torni ja useita pienempiä torneja, ja sen ympärillä kasvaa syksyn väreihin pukeutuneita puita.
    Glasgow’n yliopisto
    4 min ajomatka - 1.7 km:n päässä
  • Suuri lasinen kasvihuone, jonka kupolimainen katto kohoaa yläpuolelle. Kasvihuoneen ympärillä on penkkejä ja ruukuissa olevia kasveja.
    Kasvitieteellinen puutarha
    4 min ajomatka - 1.7 km:n päässä
  • Korkea kirkko, jossa on terävä tornipiikki ja kellotorni.
    Great Western Road
    4 min ajomatka - 1.7 km:n päässä
  • Ilmakuva kaupungista, jossa on joki, historiallisia rakennuksia ja syksyistä lehtipuustoa.
    Kelvingrove Park
    6 min ajomatka - 2.4 km:n päässä
  • Cottiers Theatre
    20 min kävelymatka - 1.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Glasgow Hyndlandin asema – 11 minuutin kävelymatka
  • Kelvinhallin metroasema – 4 minuutin ajomatka
  • Glasgow International Airport (GLA) – 25 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Novar Drive Espresso Bar
    11 min kävelymatka
  • The Esquire House
    11 min kävelymatka
  • Kothel
    18 min kävelymatka
  • Wee Paree
    17 min kävelymatka
  • Cuku
    13 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Leonardo Inn Glasgow West End

  • Hotelli, joka sijaitsee lähellä kohdetta OVO Hydro
  • Leonardo Inn Glasgow West End tarjoaa asiakkaiden iloksi erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä kuivapesula-/pesulapalvelut, takka aulassa ja baari. Bar and Grill on paikan päällä sijaitseva ravintola, jonka erikoisuuksiin kuuluu brittiläinen keittiö. Asiakkaiden saatavilla on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään seuraavat edut yöpymisen aikana:
    • Buffetaamiainen (lisämaksusta), omatoiminen pysäköinti (lisämaksusta) ja tallelokero vastaanotossa
    • Kahvi-/teetarjoilu aulassa, matkatavarasäilytys ja juhlasali
    • Televisio aulassa, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja ilmaiset sanomalehdet
    • Asiakasarvosteluissa kehutaan vuolaasti aamiaista, hinta-laatusuhdetta ja avuliasta henkilökuntaa
  • Huoneiden varustelu
  • Kaikki 137 huonetta tarjoavat sellaisia mukavuuksia kuten ympärivuorokautinen huonepalvelu sekä ilmainen Wi-Fi. Asiakasarvosteluissa kehutaan majoituspaikan siistejä huoneita.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmät ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • 32-tuumainen LCD-televisio, josta löytyy kaapelikanavat
    • Vedenkeittimet, lämmitys ja työpöydät

Palkinnot ja jäsenyydet

  • Ekosertifioitu majoituspaikka
  • Tämä majoituspaikka on saanut sertifikaatin seuraavalta ulkopuoliselta kestävyyssertifiointiohjelmalta: Green Tourism. Saat lisätietoa tämän sertifiointiohjelman sisällöstä ja vaatimuksista sen omilta verkkosivustoilta.

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti (GBP 7 per per yö)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta klo 6.30–9.30 arkipäivisin ja 7.00–11.00 viikonloppuisin; 16 GBP per henkilö
  • Baari/aulabaari
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Ravintola

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Bar and Grill

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Hääpalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu

Businesspalvelut

  • Kokoushuoneita

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi (100 senttimetriä leveä ovi)
  • Ohut kokolattiamatto huoneessa
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • 4 kerrosta
  • Juhlasali
  • Merkityt tupakointialueet
  • Takka aulassa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen LCD-televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Kahvin-/teenkeitin
  • Vedenkeitin
  • Ympärivuorokautinen huonepalvelu

Muuta

  • Lämmitys
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Työpöytä
  • Vettä säästävät WC-istuimet
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 23.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita (avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja)

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Maksutavat

  • American Express
  • Diners Club
  • Mastercard
  • Visa

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 16 GBP per henkilö
  • Omatoiminen pysäköinti: 7 GBP per yö

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Ryhmävarauksia (yli 8 huonetta samassa majoituspaikassa / samoina päivinä) saattavat koskea erityiset peruutusehdot tai -maksut
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Majoituspaikassa on saatavilla yhdistettäviä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Ota yhteyttä majoituspaikkaan, jos haluat lisätietoja. Yhteystiedot löydät varausvahvistuksestasi.

Majoituspaikan taso

Tämän majoituspaikan virallinen tähtiluokitus on Skotlannin kansallisen matkailujohtokunnan VisiScotlandin myöntämä.

Usein kysytyt kysymykset

Onko Leonardo Inn Glasgow West End lemmikkiystävällinen?

Ei, ainoastaan avutajaeläimet ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Leonardo Inn Glasgow West End?

22.10.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Leonardo Inn Glasgow West End tulopäivälle 8.11.2026 ovat alkaen 64 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Leonardo Inn Glasgow West End?

Omatoiminen pysäköinti on saatavilla 7 GBP:n suuruista maksua vastaan per yö.

Mihin aikaan majoituspaikan Leonardo Inn Glasgow West End sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00. Myöhäinen sisäänkirjautuminen on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Mihin aikaan majoituspaikan Leonardo Inn Glasgow West End uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Leonardo Inn Glasgow West End sijaitsee?

Cathedral of St. Luke on 1,4 kilometrin ja OVO Hydro on 4,4 kilometrin päässä tästä hotellista. Great Western Road ja Kasvitieteellinen puutarha ovat myös 2 kilometrin päässä. Hillheadin metroasema on 23 minuutin kävelymatkan päässä, ja Kelvinhallin metroasema on 28 minuutin kävelymatkan päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.

Arvostelut

Leonardo Inn Glasgow West End – arvostelut

7,4

Hyvä

7,2

Siisteys

6,6

Palvelut/mukavuudet

8,2

Henkilökunta ja palvelu

6,6

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 274 kautta 1001 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 314 kautta 1001 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 228 kautta 1001 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 114 kautta 1001 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 71 kautta 1001 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Scott , George and the staff were always kind and made all guests feel welcome. The head manager was very helpful when I needed it and this will always be my favorite Westend Hotel. Could use a more mushy pillow, but the firm beds were great.
Yöpyi 10 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Very dated but clean and comfortable.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Parking easy. Room clean and adequately spacious. Restaurant a bit cafeteria-ish to look at but food excellent (possible exception breakfast eggs for some reason, but OK), and staff friendly and very helpful.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Staff very helpful, room great size comfortable bed
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The property was well cared for and staff writer as attentive and caring. Definitely a great stay!
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Rooms were clean with fresh clean linen and towels. Staff very helpful and friendly. Breakfast lots of choice.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean well equipped rooms, staff very helpful especially scott who was amazing. Would definitely stay again.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Its far away from things if you are looking for a base but nice hotel and nice helpful staff
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Useful location. In need of a bit of love.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Huonoa: Palvelut/mukavuudet
The bed had springs sticking out and the radiator made constant clicking noises without us having touched it
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
The entrance and staff was very good . The room is old and smelly
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Adequate but tired rooms
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
The staff were all really helpful at all times. For the price, which I think was higher during the Commonwealth Games, the breakfast was very basic and the room was okay but the shower was not great and was difficult to operate
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Great service but very tired room.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Good hotel close to West-end transport links into the city centre. Room was comfortable and clean. Breakfast was plentiful with lots of choice. Staff were very friendly and helpful. Our room was located to the side of the hotel backing on to the hospital. There appears to be a power or aircon system on the roof of the hospital building giving off a constant buzz/mechanical noise, only dampened by closing the window.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Too far from city center. Convenient local bus #6 or 6A across the street. We were given complimentary overnight parking. Otherwise we would have been charged £7.00.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
it's okay
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Good location for travelling in centre of Glasgow with easy access to train station. Triple room was great for travelling as a group. The main stairwell and toilets in reception had a horrible smell of damp and the carpets on our were stained and in need of a clean.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I booked a king size bed. What i got was 2 singles pushed together with a sheet on top. As the beds weren't fastened together they came apart in the night. The mattresses were also different thickness which made for a very uncomfortable night. The hotel did refund half the cost
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
First impressions were not good. Inside was better but bathroom needed a deep clean. Doors marked. Bed very comfortable
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good staff , First time car park payment required.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
General areas were a real let down. The cleanliness of the property and rooms was not what you'd expect. There was a general sense the staff wanted to improve everything and they were helpful and welcoming, but the can't change the disappointment we felt about room and hotel facility. It would be a great hotel with TLC and a decent decorating and deep clean budget.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Stayed a twin room with my son for one night. Staff were fantastic - really hospitable Scott, the bar manager, was really friendly and helpful - a great guy. Breakfast was delicious and plenty of choice. Room clean, comfy and quiet. Would stay again. Thank you
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Der er intet at klage over tværtimod. Vi fik en fantastisk service af personalet
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Camera in linea di massima pulita, in Scozia usano sempre Moquette, personale cordiale e disponibile, colazione buona e con molte alternative alimentari, bar gentili e professionali.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026