Koko loma-asunto

Naples 96, Marine Lands

Majoituspaikan Naples 96, Marine Lands valokuvagalleria

Kapea katu, jonka varrella on parkkeerattuja autoja, ja rakennuksessa on suuri puuovi.
Moderni keittiö, jossa on kiviseinäosa, ruostumattomasta teräksestä valmistetut kodinkoneet ja sisäänrakennettu uuni.
Makuuhuone, jossa on sänky, valkoiset yöpöydät, turkoosinsiniset seinät ja ikkuna, jossa on verhot.
Moderni olohuone, jossa on beigenvärinen sohva, ruokapöytä, jonka päällä on lautasia ja laseja, sekä seinäkello.
Riippuvaltuoli katetulla ulkoalueella, jonka yhdellä seinällä on vihreä, lehtipuiden peittämä kasvillisuus ja jonka katto on tehty puusta.

Arvostelut

3,4 kautta 10.

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Kuivausrumpu
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Naples 96, Marine Lands

  • Benvenuti a La Casina in Centro, bilocale accogliente e ben arredato nel cuore della città, a 2 passi dalla stazione, perfetta per chi desidera esplorare le meraviglie locali senza rinunciare al comfort e alla tranquillità. Dotata di patio esterno privato arredato, ideale per rilassarsi con un buon libro o gustare un caffè. All\'interno spazio soggiorno accogliente con angolo cottura attrezzato, camera da letto matrimoniale e bagno.

    Non vi resta che prenotare!

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Sampoo
  • Suihku

Pesulapalvelu

  • Kuivausrumpu

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikit sallitaan
Avustajaeläimet ovat tervetulleita, eikä niistä veloiteta maksuja

Lapset ja varavuoteet

Tämä majoituspaikka ei salli lapsia

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT011015C275YMNJL7
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Historiallinen keskusta. Alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Vernazzan uimaranta ja Monterosson ranta. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen La Spezia
La Spezia: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
La Spezia, Liguria

Lähettyvillä

  • Historiallinen linnoitus, kirkas sininen taivas ja merinäköala – kaikki tämä tekee tästä rannikkokaupungista erityisen.
    Il Faron ostoskeskus
    5 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Kapea katu, jonka varrella on värikkäitä rakennuksia, puiset ovet ja ruukussa oleva kasvi.
    Museo Civico Etnografico Giovanni Podenzana (museo)
    6 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Kivinen torni, jonka päällä on kupoli, ja josta avautuu näkymä kaupunkiin, jossa on punakattoisia rakennuksia, ja taustalla kohoaa vuoristo.
    Castello San Giorgio (linna)
    8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Suuri pyöreä rakennus, jossa on kaareva katto ja koristeelliset paneelit.
    Cattedrale di Cristo Re (kirkko)
    16 min kävelymatka - 1.4 km:n päässä
  • Piazza Garibaldi
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • La Spezia Centralen asema – 5 minuutin kävelymatka

Ravintoloita

  • Pizzeria Masaniello
    3 min kävelymatka
  • C'est Bon
    3 min kävelymatka
  • Pane E Tulipani
    3 min kävelymatka
  • Chicken N Chicken
    2 min kävelymatka
  • 美食全食 restaurant and bar
    3 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Naples 96, Marine Lands lemmikkiystävällinen?

Kyllä, lemmikit sallitaan tässä majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Naples 96, Marine Lands sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Naples 96, Marine Lands uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Naples 96, Marine Lands sijaitsee?

Nostra Signora della Neven kirkko, Piazza Garibaldi ja Corso Cavour -katu sijaitsevat muutaman askeleen päässä tästä lomakoti. Amadeo Lia-museo ja Palazzina delle Arti e Museo del Sigillo (museo) ovat myös 5 minuutin kävelymatkan päässä. La Spezia Centralen asema sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

Naples 96, Marine Lands – arvostelut

3,4

4,0

Siisteys

10

Sijainti
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 3 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Huonoa: Siisteys ja viestintä
The location was incredible! And it was easy to find and easy to get in. But communication before our stay was really frustrating (we needed to change dates), and the apartment itself appeared to be new paint and flooring on top of old, rotten surfaces. There were multiple fixtures leaking and the smell in the bathroom indicated they had been for a long time. But the location sure was nice.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Hyvää: Sisäänkirjautuminen, viestintä ja sijainti
Huonoa: Listauksen paikkansapitävyys
Le logement bénéficie d’un excellent emplacement, à seulement cinq minutes à pied de la gare, ce qui permet de rejoindre facilement les Cinque Terre. La climatisation est également un vrai point positif et a été très appréciée pendant notre séjour.En revanche, notre expérience a été mitigée. Nous avons trouvé que les finitions du logement pouvaient être améliorées et que certains équipements nous ont manqué par rapport à ce que nous avions compris en lisant l’annonce, ce qui a rendu le logement moins pratique que prévu.Nous avons également ressenti une forte humidité dans le logement, ce qui s’est accompagné de la présence de nombreux moustiques durant notre séjour. Enfin, certains aspects du logement ne correspondaient pas à nos attentes au regard de la description de l’annonce.Pour un court séjour de quelques jours, le logement reste une option intéressante grâce à son emplacement, qui constitue son principal atout. En revanche, quelques améliorations concernant les équipements, les finitions et le confort général permettraient d’offrir une expérience davantage conforme aux attentes.
Yöpyi 6 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Huonoa: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys
Incredibly disappointed - I have reached out to the hosts but I have received no response now I have paid and left. Poor descriptions and NOT value for money. Issues!: 1. Finding a Scorpion in the apartment 2. Earwigs in the cutlery drawer 3. The toilet drainage smells dreadful all the time. 4. The apartment smells of mould and damp that has impacted my asthma. Damp is visible on the walls throughout the apartment. 5. The bedside power socket crackles when you use it making it unsafe and unusable. 6. The bedside lights do not work as there is no power cable to either of them. 7. There is no bin to put rubbish in 8. Trying to contact by What's App is pointless as it does not connect to a human. 9. Issues when checking in as the wrong key was given. The apartment itself is not clearly identifiable so I ended up trying various doors when the key wouldn't work - I did not feel comfortable doing this. 10. Pre-check in was dreadful as the link didn't work so I spent ages chasing the check in process and details
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2026