Koko loma-asunto

1 Bed in Sandown (oc-89932)

Majoituspaikan 1 Bed in Sandown (oc-89932) valokuvagalleria

Kylpyhuone
Tunnelmallinen keittiö, jossa on puinen keittiösaareke, pesuallas ja ikkuna, josta avautuu näkymä vehreään maisemaan.
Puinen terassi, jossa on rottinkihuonekaluja, lasipöytä juomien kanssa ja koristeellinen peili.
Mökki, jonka sisätiloissa on puukamina, puuseinät ja ikkuna.
Tunnelmallinen makuuhuone, jossa on sänky, puinen katto, televisio ja ikkuna, josta avautuu näkymä vehreään maisemaan.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli
  • Takka

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

1 Bed in Sandown (oc-89932)

  • Built in 2022, this gorgeous shepherd’s hut offers a luxury glamping experience in the small village of Newchurch. Set just off a secluded bridleway, it’s the perfect base for walkers and cyclists alike. Why not visit the local pretty village of Godshill, lined with thatched cottages and a great selection of tea rooms, shops and pubs it’s certainly worth the visit. The Garlic Farm (1 mile) and Harvey browns (3 miles), both offer an impressive selection of homegrown or local produce making these spots a must for the foodies. Looking further afield, attractions like Carisbrooke Castle, Osborne House and the Roman Villa make the perfect day out for history lovers, or Amazon World, Tapnell Farm, The Steam Railway and Dinosaur Isle are perfect for a family day out. Not forgetting that Sandown and Shanklin offer long sandy beaches and can be reached within 5.5 miles.

    A couple of steps lead you up to a lovely stable door which sets the scene of this luxury glamping stay. As you enter this well-thought-out hut, you’ll immediately be met with a cosy, relaxing feel to the main space. It’s impossible not to shut off from everyday life in this gorgeous space. To the right you’ll find the snug sleeping area with a king-size bed and Smart TV, the perfect space to rest and relax ready for another day of exploring. There are two comfortable armchairs with a fold-out table, ideal for indoor dining or for warming up by the fire after a long day on the local hiking paths. The kitchen area is beautifully finished and well-equipped, providing everything you’ll need for your countryside escape. The final space in this lovely hut is the stylish, space-saving shower room.

    Finally, as we head back out to the front of the hut, there is a private patio area with outdoor seating overlooking a beautiful willow tree, where this gorgeous hut gets it’s name. As you move round to the side there’s a private gazebo for two with comfortable seating, overlooking the country gardens and bridleway. Lastly, if you head out over the gardens you’ll find the BBQ and fire pit hut with indoor seating. Why not have a romantic evening dining experience in this Nordic-style hut and lose yourself in the total escapism that this property has to offer.

    House Rules

    Additional information and rules

    No dogs allowed

    - 1 sleeping area with king-size bed
    - 1 shower room with shower and WC
    - Electric oven/ grill/ microwave, electric 2 ring hob and fridge
    - Wood burner (first basket of logs included)
    - Electric plinth heater
    - Smart TV and Bluetooth radio
    - Private outdoor dining area with outdoor furniture
    - BBQ and fire pit hut with seating, lighting and Wi-Fi
    - Secure cycle store
    - Off-road parking for 1 car
    - Beach 5 miles, shop 3.5 miles and pub 1.3 miles

    Additional information and rules

    No dogs allowed

    - 1 sleeping area with king-size bed
    - 1 shower room with shower and WC
    - Electric oven/ grill/ microwave, electric 2 ring hob and fridge
    - Wood burner (first basket of logs included)
    - Electric plinth heater
    - Smart TV and Bluetooth radio
    - Private outdoor dining area with outdoor furniture
    - BBQ and fire pit hut with seating, lighting and Wi-Fi
    - Secure cycle store
    - Off-road parking for 1 car
    - Beach 5 miles, shop 3.5 miles and pub 1.3 miles


    Host Terms & Conditions

    The Travel Chapter Limited, trading as “holidaycottages·co·uk”, acts as agent for the property owner. Therefore, when you make a booking the contract is between you and the owner. Please note our terms and conditions will also apply when you make a booking. These can be found in the footer of our website, holidaycottages·co·uk.

    Full travel and key collection instructions will be emailed directly to you upon receipt of full payment.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.30
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Mökki sijaitsee kohteessa Sandown. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Isle of Wight Steam Railway ja Dinosaur Isle listalleen, ja jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, Portsmouth International Port (satama) ja Ryde Terminal (terminaali) ovat hyviä kohteita. Garlic Farm ja Amazon World Zoo Park ovat myös vierailun arvoisia. Täällä ollessasi kannattaa tutustua alueen tarjoamiin ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu pyöräily. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Sandown
Sandown: näytä lisää huviloita
Kartta
Newchurch

Lähettyvillä

  • Majakka kallioisella ulkonemällä, taustalla valtameri.
    Isle of Wight Area of Outstanding Natural Beauty
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Moderni kaupunkialue vesistön äärellä, jossa on korkea lasinen rakennus, kanava ja ympäröivät liikerakennukset.
    Gunwharf Quays
    48 min ajomatka - 18.9 km:n päässä
  • Moderni arkkitehtoninen rakennelma, jossa on kaareva julkisivu, kivinen reunakivi ja päällystetty kävelytie.
    Portsmouth Historic Dockyard
    56 min ajomatka - 19.5 km:n päässä
  • Moderni rakennus, jonka yläpuolella on kyltti, jossa lukee: ”Portsmouthin kansainvälinen satama”.
    Portsmouth International Port (satama)
    60 min ajomatka - 21.5 km:n päässä
  • Garlic Farm
    1 min ajomatka - 1.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Sandown Bradingin asema – 6 minuutin ajomatka
  • Southampton (SOU) – 94 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • The Pointer Inn
    3 min ajomatka
  • KFC
    8 min ajomatka
  • Adgestone Vineyard
    5 min ajomatka
  • The Coffee Bubble
    8 min ajomatka
  • Royal China
    8 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko 1 Bed in Sandown (oc-89932) lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa 1 Bed in Sandown (oc-89932)?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan 1 Bed in Sandown (oc-89932) sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.30.

Mihin aikaan majoituspaikan 1 Bed in Sandown (oc-89932) uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä 1 Bed in Sandown (oc-89932) sijaitsee?

Garlic Farm on 1,5 kilometrin päässä tästä mökistä. Isle of Wight Area of Outstanding Natural Beauty ja Amazon World Zoo Park sijaitsevat 5 kilometrin päässä. Isle of Wight Steam Railway sijaitsee 4,6 kilometrin päässä.

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä