Koko loma-asunto

Bluebell Lodge-UK32958

Majoituspaikan Bluebell Lodge-UK32958 valokuvagalleria

Keittiössä on vihreät kaapit, puulattia, sisäänrakennettu uuni ja ikkuna, jossa on sälekaihtimet.
Puuinen talo, jossa on etuovi, kaksi ikkunaa ja pieni puutarha, jossa on pöytä ja tuoleja.
Hotellihuone, jossa on kaksi sänkyä, työpöytä, peili ja ikkuna, jossa on verhot.
Ruokapöytä on katettu lautasilla, kulhoilla, aterimilla ja siinä on myös viinipullo. Pöydän ympärillä on maljakko täynnä kukkia.
Moderni kylpyhuone, jossa on suuri kylpyamme, pesuallas ja peili.

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Bluebell Lodge-UK32958

  • Unique bespoke built lodge with access through the owner’s field to the forest via the perimeter only.. All on the Ground Floor:

    Open plan living space.

    Living area: Smart TV

    Dining area.

    Kitchen area: Electric Oven, Electric Hob, Microwave, Fridge/Freezer, Dishwasher, Washing Machine

    Bedroom 1: Kingsize (5ft) Bed

    Bedroom 2: Zip And Link 2 x Single (2ft 6in) Beds

    Bathroom: Bath, Walk-In Shower, Heated Towel Rail, Toilet. Oil fired central heating, electricity, bed linen, towels and Wi-Fi included. Travel cot and highchair available on request. Welcome pack. Enclosed garden with sitting-out area and garden furniture. Private parking for 2 cars. No smoking. Please note: Holidaymakers only.. Bluebell Lodge (UK32958) and Snowdrop Lodge (UK32959) are beautifully stylish and luxurious lodges with all the mod-cons included. These lovely quirky lodges are all on the ground floor and offer open plan living space, two bedrooms and a family bathroom.

    Newly built in 2021, these lodges are ideal for a long getaway or a short break from the usual business of life, with plenty of walking and easy access into a beautiful forest just a stones throw away.

    The lodges are also within a 15-minute drive of Ashford and the surrounding towns and villages including Whitstable the perfect place to have a day at the seaside. Beach 18 miles.

    These properties can be booked together to accommodate 8 guests.

    Free WiFi



    Holidaymakers only.

    One or more beds can be linked to form double or twin beds (please advise the owner of your preference soon after booking).

    No stag, hen or other party bookings allowed.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Majoituspaikka katutasossa
  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

The guest will be charged 50% amount for a cancellation after the reservation is made.

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, ettei majoituspaikassa ole häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Mökki sijaitsee kohteessa Ashford. Canterburyn tuomiokirkko ja Leedsin linna ovat huomionarvoisia maamerkkejä, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteessa Whitstable Beach (ranta). Faversham Miniature Railway ja Great Chart Golf and Leisure ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Ashford
Ashford: näytä lisää huviloita
Kartta
Ashford

Lähettyvillä

  • Jyrkkä rantakallio, jolta avautuu esteetön näkymä merelle.
    Kent Downs
    1 min kävelymatka - 0.0 km:n päässä
  • Katedraalin sisätila, jossa on koristeellisia pylväitä, kultainen patsas ja riveittäin keltaisia tuoleja.
    Canterburyn tuomiokirkko
    22 min ajomatka - 26.7 km:n päässä
  • Suuri linna, jossa on useita torneja ja vallihauta.
    Leedsin linna
    25 min ajomatka - 28.8 km:n päässä
  • Rivi värikkäitä, puisia rantamökkejä, joissa on kaltevat katot.
    Whitstable Beach (ranta)
    25 min ajomatka - 30.7 km:n päässä
  • Beech Court Gardens
    4 min ajomatka - 3.0 km:n päässä

Liikkuminen

  • Ashford Wyen asema – 5 minuutin ajomatka
  • Lontoo (SEN-Southendin lentoasema) – 96 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Rose Inn
    6 min ajomatka
  • The Hub
    5 min ajomatka
  • Pheasant
    7 min ajomatka
  • New Flying Horse Inn Wye
    6 min ajomatka
  • Jasmine Chinese Take Away
    10 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Bluebell Lodge-UK32958 lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Bluebell Lodge-UK32958?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Bluebell Lodge-UK32958 sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Bluebell Lodge-UK32958 uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Bluebell Lodge-UK32958 sijaitsee?

St Laurence Church on 4,7 kilometrin päässä tästä mökistä. Kent Downs ja St Peter & St Paul Church sijaitsevat 10 kilometrin päässä. Faversham Golf Club ja Ashford Golf Club ovat myös 10 kilometrin päässä.

Bluebell Lodge-UK32958 – arvostelut