Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Upea yksinäinen puutalo, josta on upeat näkymät

Majoituspaikan Upea yksinäinen puutalo, josta on upeat näkymät valokuvagalleria

Tunnelmallinen hirsihuvilan sisustus, jossa on sohva, puuhyllyt, takka ja suuret ikkunat.
Makuuhuone, jossa on suuri ikkuna, puinen työpöytä ja tuoli.
Tunnelmallinen huone, jossa on puulattia, sänky, televisio ja lasiliukuovi, joka johtaa parvekkeelle.
Puussa on roikkuvia valoja, ja siitä avautuu näkymä vuorille.
Puinen mökki, jossa on suuret ikkunat, puinen pöytä, kaksi tuolia ja näkymä metsäiselle alueelle.

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

4 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta186 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Upea yksinäinen puutalo, josta on upeat näkymät

  • Kaunis, todella kaukainen, punapuulla vuorattu Treehouse mäen huipulla, josta on upeat näkymät! Se on mukava kaikentyyppiselle Montereyn niemimaan vierailijalle - 2 perhettä tai kaveriporukkaa oleskelee mukavasti. Päällikön sänky on oma kylpyhuone ja erottaa 3 muuta makuuhuonetta ja 2 muuta kylpyhuonetta iso olohuone. Talo on hiljainen ja rentouttava. Se on viihtyisä talvella puulämmitteellä ja kaasuilla ja hauskaa kesällä aurinkovarjolla kannella hengailla lämpiminä kesäiltoina!

    Kaasukiellon vieressä on iso kansi, jossa on hieno palokaukalo ja seisovan käsintehty puupatu. Lämpövalaisimia on saatavana mihin tahansa viileään yötä. Big screen tv sijaitsee yhdessä olohuoneessa, jossa on puuhella. Toisessa olohuoneessa on suuri mukava sohva ja siinä on kaasutakka tunnelmalle ja upeampiin näkymiin laaksoon. Materissa on oma kylpyhuone, jossa on kaksi suihkupäätä ja ovi kannelle. Kolme takana olevaa makuuhuonetta ovat tilavia ja hyvin varusteltuja näkymillä ja kahdella on pääsy yksityiselle kannelle. Yksi kylpyhuone on uusittu vasta toisessa ja toisessa on kylpyamme kylpyyn. Kylpyhuoneissa on kaikki varustetut tarpeesi. Kaikissa vuoteissa on untuvapeitteet ja mukavat patjat. Keittiössä on kaikki tarvitsemasi ja vähän ylimääräistä, kuten kahvia ja mausteita Ja jopa täysin ladattu puomi!

    Takaosassa on tupakoitsija ja puuhiiltä sisältävä bbq, jossa on penkkejä ja retkeilytuoleja marsh-täyteläiseen paistamiseen. Tuoreet kananmunat ovat ulkona takaisin.

    Voit patikoida mäkeä ylös suoraan ajotieltäsi tai suunnata mäkeä alas puistoon vaeltaaksesi vesiputouspolulle.

    Kylässä, 7 minuutin päässä mäkeä, on monia ravintoloita ja viininmaisteluhuoneita. Voit pysäköidä ja kävellä päästä toiseen tai päätyä lapsiystävälliseen puistoon.

    Tietysti olet 20 minuutin päässä karmelista meren rannalla, 25 Montereyn ja sama pikkukivirannalle. Jos haluat mahtava tuntomatkan henkeäsalpaavasta hwy 1: stä, suunna iso sur.

    Todella toivottaa sinut kotiisi nauttimaan!

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rantapyyhkeet
  • Rantatuolit

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto vaaditaan
  • Esteetön pysäköinti ja pakettiauton pysäköinti saatavilla

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvimylly
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittiösaareke
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 4 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 3 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Puuliesi
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Stereot
  • Videopelejä
  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarhakalusteet
  • Ulkotulisija

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työhuone
  • Työpöytä
  • Työtuoli

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • 2 esteetöntä pysäköintitilaa
  • Ei hissiä
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pakettiautopysäköinti
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: Smoking in house = $275 charge to clean smell

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Joen rannalla
  • Kylässä
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä meren rantaa
  • Maaseudulla
  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä
  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Pelihalli/-huone
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Koripallomahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Valaiden katselumahdollisuus lähistöllä
  • Viinitilakierroksia lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Kierrätysmahdollisuus
  • LED-valaistus käytössä rajoitetusti
  • Uudelleenkäytettävät kahvi-/teesuodattimet
  • Vettä säästävät WC-istuimet
  • Vähintään 80 % ruoasta luomua
  • Yksikön koko: 186 neliömetriä
  • Ympäristöystävällisiä siivoustuotteita käytetään

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vähintään 18-vuotiaan aikuisen on otettava täysi vastuu varauksesta.
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Täytä astianpesukone ja käynnistä se
Kerää käytetyt pyyhkeet
Poista henkilökohtaiset tavarat ja vie roskat ulos
Sammuta valot ja lukitse ovet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.

Talon säännöt

Roasting marshmallows is only allowed in backyard firepit - NOT on deck firepit.
To get house cozy woodburning stove use is necessary. Forced air heater used only while stove heats up. Wood/kindling provided free.
7 people max allowed due to septic tank. Couch sleeping not allowed. No pets or smoking allowed.

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Sallitut tapahtumat: perhejuhlat, syntymäpäiväjuhlat, häät
Fee assessed for gatherings

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu
Smoking in house = $275 charge to clean smell

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien (kuten perhejuhlat, syntymäpäiväjuhlat ja häät) järjestäminen on sallittua majoituspaikassa; enimmäisosallistujamäärä: 15
Majoittajan kommentti: Fee assessed for gatherings
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä
Tarvitset auton päästäksesi tähän majoituspaikkaan

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee maaseudulla ja joenrannalla. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Carmel Mission Basilica ja Forest Theater Guild listalleen, ja jos kaipaat aktiivisempaa lomaa, Carmel Valley Ranch-golfkeskus ja Parsonage Estate Winery ovat hyviä kohteita. Oletko matkalla lasten kanssa? Cherry Center for the Arts on silloin hyvä kohde, tai osallistu tapahtumaan tai käy katsomassa peliä kohteessa WeatherTech Raceway Laguna Seca. Täällä voit meloa kajakilla ja harrastaa laitesukellusta, tai kokeilla erilaisia ulkoilma-aktiviteetteja, joihin kuuluu muun muassa pyöräily ja hevosratsastus nearby. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Carmel Valley
Carmel Valley: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Carmel Valley, CA

Lähettyvillä

  • Kumpuileva maisema, jossa on harvakseltaan sijoitettuja taloja ja runsaasti vihreää kasvillisuutta.
    Carmel Valley Community Park
    13 min ajomatka - 5.1 km:n päässä
  • Parsonage Estate Winery
    11 min ajomatka - 4.4 km:n päässä
  • Bernardus Winery Tasting Room
    12 min ajomatka - 4.7 km:n päässä
  • Joullian Vineyards
    12 min ajomatka - 4.7 km:n päässä
  • Chock Rock Vineyard Tasting Room
    12 min ajomatka - 4.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Salinasin asema – 37 minuutin ajomatka
  • Monterey, CA (MRY-Montereyn alueellinen lentoasema) – 34 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Sunny Bakery Cafe
    10 min ajomatka
  • Valley Kitchen
    23 min ajomatka
  • Lucia Restaurant & Bar
    14 min ajomatka
  • The Market & Creamery
    22 min ajomatka
  • Ad Astra Atelier
    20 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Upea yksinäinen puutalo, josta on upeat näkymät lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Upea yksinäinen puutalo, josta on upeat näkymät?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Upea yksinäinen puutalo, josta on upeat näkymät sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Upea yksinäinen puutalo, josta on upeat näkymät uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Upea yksinäinen puutalo, josta on upeat näkymät sijaitsee?

Parsonage Estate Winery, Bernardus Winery Tasting Room ja Boekenoogen Winery Tasting Room sijaitsevat 5 kilometrin päässä tästä merenrannalla sijaitsevasta perheystävällisestä loma-asunnosta. Chock Rock Vineyard Tasting Room ja Joullian Vineyards ovat myös 5 kilometrin päässä.

Upea yksinäinen puutalo, josta on upeat näkymät – arvostelut