Koko loma-asunto

Spacious 5 Bed Home Near Edinburgh Airport

Majoituspaikan Spacious 5 Bed Home Near Edinburgh Airport valokuvagalleria

Makuuhuone, jossa on sänky, yöpöydät, patteri, ikkuna ja huonekasvi.
Kapea käytävä, jossa on valkoinen kaide, harmaa sohva, jossa on tyyny, ja ovi, joka johtaa kylpyhuoneeseen.
Moderni olohuone, jossa on ruskea nahkasohva, ruokapöytä tuoleineen ja keittiöalue.
Moderni keittiö, jossa on tummat laattalattiat, puukaapit, kaasuliesi ja ikkuna, josta on näkymä ulos.
Tiilitalo, jossa on patio, aidattu takapiha ja puinen aita.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Spacious 5 Bed Home Near Edinburgh Airport

  • Escape to this bright, family-friendly home in Kirkliston. Bring the whole family with the perfect set up for large groups, multi-generational trips, or families wanting extra space and privacy. With five bedrooms, four bathrooms, and a genuinely large kitchen and dining area within the living room, everyone has room to spread out, cook together, and relax.Step out through to the patio area within the garden, a lovely spot for morning coffee or an evening drink outdoors or for children to play.


    A generously proportioned family home spread across three floors, ideal for large groups, multi-generational trips, or anyone wanting real space to spread out. With five bedrooms, four bathrooms plus a downstairs WC, and two separate living areas, there`s plenty of room for everyone to have their own space.

    The Space
    Ground floor
    Two separate living room areas give the group flexibility to split off and relax, while the large kitchen is well equipped for cooking for a crowd. A dining space sits within one of the living rooms, so meals together feel easy and sociable, and patio doors open straight out onto the garden, perfect for morning coffee or catching the evening sun. A downstairs WC completes this level.

    First floor
    A king size bedroom with its own ensuite shower room, a further double bedroom also with an ensuite shower room, and a single bedroom, perfect for a solo traveller or child. A separate bathroom completes this level.

    Second floor
    Two double bedrooms share a bathroom with a shower, ideal for couples or friends travelling together.

    Outdoor Space
    The garden, accessed directly via patio doors from the living area or kitchen, offers a private outdoor spot to unwind, great for kids or simply relaxing after a day out. Off-street parking is also available on the driveway area next to the home.



    Guests have full access to the entire home, garden, and patio throughout their stay.

    At checkout we charge a £30 damage waiver per reservation that will cover any accidental damage up to £500.


    There is an external security camera covering the front parking spaces.
    Smoking is not permitted within any areas of the property or garden

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

Smoking is not permitted within any areas of the property or garden

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Kirkliston. Royal Mile ja Edinburghin linna ovat huomionarvoisia maamerkkejä, ja George Street ja Princes Street ovat vierailun arvoisia kohteita shoppailemaan haluaville. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Edinburgh International Conference Centre ja Murrayfield Stadium tapahtumakalenterit. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Kirkliston
Edinburgh: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Edinburgh, Scotland

Lähettyvillä

  • Panda kävelee ruohikolla lammen lähellä, ja lähellä on myös kiviä ja kasveja.
    Edinburgh Zoo
    21 min ajomatka - 14.3 km:n päässä
  • Puisto, jossa on kävelyreitti, penkkejä ja puita. Taustalla näkyy historiallisia rakennuksia ja kellotorni.
    Princes Street
    32 min ajomatka - 23.5 km:n päässä
  • Historiallinen linna sijaitsee kukkulalla, ja sen edessä on patsas.
    Edinburghin linna
    34 min ajomatka - 24.1 km:n päässä
  • Mukulakivikatu, jonka varrella on historiallisia rakennuksia, kuten goottilainen kirkko ja klassinen rakennus, jossa on kaaria.
    Royal Mile
    34 min ajomatka - 24.1 km:n päässä
  • Kirkliston Leisure Centre
    10 min kävelymatka - 0.9 km:n päässä

Liikkuminen

  • South Queensferry Dalmenyn asema – 6 minuutin ajomatka
  • Ingliston Park & Ride -raitiovaunupysäkki – 8 minuutin ajomatka
  • Edinburghin lentokenttä (EDI) – 17 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Caffè Nero
    10 min ajomatka
  • McDonald's
    5 min ajomatka
  • Pret A Manger
    10 min ajomatka
  • All Bar One
    10 min ajomatka
  • The Sir Walter Scott (Wetherspoon)
    10 min ajomatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Spacious 5 Bed Home Near Edinburgh Airport lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Spacious 5 Bed Home Near Edinburgh Airport?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Spacious 5 Bed Home Near Edinburgh Airport sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Spacious 5 Bed Home Near Edinburgh Airport uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Spacious 5 Bed Home Near Edinburgh Airport sijaitsee?

Dundas Castle, Forth Road Bridge (silta) ja Forth Rail Bridge (silta) sijaitsevat 5 kilometrin päässä tästä lomakoti. Royal Highland Centre sijaitsee 4,6 kilometrin päässä.

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä