Yksityinen majoittaja

Le Vu Hotel

Majoituspaikan taso: 2.5

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
Nykyinen hinta on 14 €
sisältää verot ja maksut
10.9.–11.9.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 9/9 huonetta

Kahden hengen superior-huone, ei ikkunoita

  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen deluxe-huone, parveke, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 29 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe-studio, 1 makuuhuone, ei ikkunoita

  • 45 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Perhehuone, parveke

  • Näkymä kaupungille
  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 6 henkilöä
  • 3 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen deluxe-huone (kaksi sänkyä)

  • Näkymä kaupungille
  • 20 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Luksushuone, parveke, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 25 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Superior Double Room

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe Double Room With Balcony

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe Studio Room

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi
Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

Le Vu Hotel sijaitsee kaupungin keskustassa. Jos etsit kulttuuriharrasteita lomallasi, Ho Chi Minhin oopperatalo on hyvä kohde, ja shoppailusta kiinnostuneiden kannattaa lisätä Bùi Việnin ostoskatu ja Pham Ngu Lao Street listalleen. Saigonin eläintarha ja kasvitieteellinen puutarha ja Đầm Senin vesipuisto ovat myös vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Ho Chi Minh -kaupunki
Kartta
265/19 Pham Ngu Lao, Ho Chi Minh City, 71012

Lähettyvillä

  • Vilkkaalla kadulla yöllä näkyy selvästi kyltillä varustettu huomattava rakennus, jossa lukee: ”ALLEZ BOU”.
    Pham Ngu Lao Street
    1 min kävelymatka - 0.1 km:n päässä
  • Yön aikaan otettu kaupunkikuva, jossa rakennukset on valaistu ja kaduilla on vilkasta.
    Bùi Việnin ostoskatu
    2 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä
  • Rakennuksen päällä, sisäänkäynnin yläpuolella, on kyltti, jossa lukee ”CUA-TAY”.
    Bến Thànhin markkinat
    12 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Perinteinen leijonatanssiesitys, jossa esiintyjä käyttää suurta, oranssia leijona-asua. Esitys järjestetään kiinalaisin koristein koristellun rakennuksen edessä, ja sitä seuraa suuri yleisö.
    Saigon Square -ostoskeskus
    15 min kävelymatka - 1.3 km:n päässä
  • September 23 Park
    1 min kävelymatka - 0.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • Ben Thanh -asema – 10 minuutin kävelymatka
  • Saigonin juna-asema – 11 minuutin ajomatka
  • Tan Binh - Tan Son Nhatin kansainvälinen lentokenttä (SGN) – 25 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • Cộng Caphe
    2 min kävelymatka
  • Quán Nguyệt
    1 min kävelymatka
  • Lucky 7 Bar
    2 min kävelymatka
  • BBQ Saigon Night
    2 min kävelymatka
  • Cafe Mai Xuan
    2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

Le Vu Hotel

  • Hotelli, joka sijaitsee lähellä kohdetta Bùi Việnin ostoskatu
  • Kohteiden Pham Ngu Lao Street ja Bến Thànhin markkinat lähellä sijaitseva Le Vu Hotel tarjoaa asiakkaille paljon erilaisia palveluita/mukavuuksia. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Tämä hotelli tarjoaa myös muita etuja, joita ovat:
    • Edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta), ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja pankkiautomaatti/pankkipalvelut
    • Hissi
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan kaikkien yksilöllisesti kalustettujen huoneiden palveluihin ja mukavuuksiin esimerkiksi kannettavalle tietokoneelle sopivat työtilat ja ilmastointi sekä ilmainen Wi-Fi ja minibaarit (osa tuotteista ilmaisia).
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy sadesuihkut ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • 43-tuumainen älytelevisio, josta löytyy kaapelikanavat
    • Vaatekaapit/komerot, vedenkeittimet ja tuulettimet

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset aikataulun mukaan ja pyynnöstä lisämaksusta
  • Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia

Mukavuudet

  • Pankkiautomaatti
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi (180 senttimetriä leveä ovi)
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pääsy pyörätuolilla

Muuta

  • Hyttysverkot
  • Merkityt tupakointialueet

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hammasharja ja -tahna
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Sadesuihku
  • Suihku
  • Tohvelit
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 43−tuumainen älytelevisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen minibaari (rajoitetut tuotteet)
  • Ilmainen pullovesi
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Tuuletin
  • Työpöytä
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 600000 VND per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 2 henkilöä)
  • Lentokenttäkuljetusmaksu per lapsi: 600000 VND (yhteen suuntaan)

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen

Usein kysytyt kysymykset

Onko Le Vu Hotel lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa Le Vu Hotel?

28.8.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa Le Vu Hotel tulopäivälle 10.9.2026 ovat alkaen 14 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Mihin aikaan majoituspaikan Le Vu Hotel sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Mihin aikaan majoituspaikan Le Vu Hotel uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Tarjoaako Le Vu Hotel lentokenttäkuljetukset?

Kyllä, lentokenttäkuljetukset ovat tarjolla (käytettävissä pyynnöstä). 600000 VND:n suuruinen maksu (per ajoneuvo) veloitetaan.

Missä Le Vu Hotel sijaitsee?

Bùi Việnin ostoskatu ja Pham Ngu Lao Street sijaitsevat kivenheiton päässä tästä hotellista. Bến Thànhin markkinat ja Saigon Square -ostoskeskus ovat myös 2 kilometrin päässä. Ben Thanh -asema on 10 minuutin kävelymatkan päässä, ja Oopperatalon asema on 18 minuutin kävelymatkan päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.