MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa

Majoituspaikan taso: 3

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesu
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
Nykyinen hinta on 106 €
9.11.–10.11.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 12/12 huonetta

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä kaupungille
  • 21 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä

Kahden hengen superior-huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 27 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä

Kahden hengen standard-huone, tupakointi kielletty

  • Näkymä kaupungille
  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen economy-huone, tupakointi kielletty

  • 14 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Japanilaistyylinen kahden hengen huone, tupakointi kielletty

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 15 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen comfort-huone, tupakointi kielletty

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 15 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen superior-huone, tupakointi kielletty

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 futon (150–180 cm leveä)

Kahden hengen perushuone, tupakointi kielletty

  • 13 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen deluxe-huone, tupakointi kielletty

  • 23 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky

Yhden hengen perushuone, tupakointi kielletty

  • 16 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Perhesviitti, tupakointi kielletty

  • 41 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä ja 1 parisänky

Perussviitti, tupakointi kielletty

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(4 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 32 m²
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä ja 3 futonia (74–100 cm leveää)

Saatat pitää myös näistä

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa sijaitsee kohteessa Taito. Sensoji-temppeli ja Tokion keisarillinen palatsi ovat huomionarvoisia maamerkkejä, ja joihinkin alueen suosituimpiin nähtävyyksiin kuuluu Uenon eläintarha ja Tokyo Disney Resort®. Tokyo Disneyland® ja Shinjuku Gyoenin kansallinen puutarha ovat vierailun arvoisia. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Tokio
Kartta
4-28-11, Tokyo, tokyo, 111-0031

Lähettyvillä

  • Punainen, perinteinen japanilainen rakennus, jossa on suuri, kultainen katto, ja sen ympärillä on suuri ihmisjoukko.
    Asakusan pyhäkkö
    11 min kävelymatka - 1.0 km:n päässä
  • Kadun varrella on rivissä rakennuksia, kauempana näkyy torni ja yläpuolella kulkee sähkölinjat.
    Kitchen Town
    12 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Perinteinen japanilainen portti, jossa on punaiset pylväät ja koristeelliset kaiverrukset, vehreän kasvillisuuden ja ihmisten ympäröimänä.
    Sensoji-temppeli
    12 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä
  • Kaupunkikuva, jossa on korkeita rakennuksia, järvi ja syksyisiä puita.
    Uenon puisto
    6 min ajomatka - 3.4 km:n päässä
  • Yoshiwara-pyhäkkö
    1 min kävelymatka - 0.2 km:n päässä

Liikkuminen

  • Asakusan asema (Tsukuba Express) – 11 minuutin kävelymatka
  • Minowan asema – 12 minuutin kävelymatka
  • Tokio (HND-Haneda) – 48 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • 吉原ソープランドアイドル研究生
    3 min kävelymatka
  • 吉原ソープランド 恵里亜
    1 min kävelymatka
  • ハニーコレクション
    2 min kävelymatka
  • ロマネコンティ
    3 min kävelymatka
  • 吉原ソープランド グッドワイフ
    2 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa

  • Hotelli, joka sijaitsee lähellä kohdetta Sensoji-temppeli
  • MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa tarjoaa erilaisia palveluita/mukavuuksia, kuten muun muassa pyykinpesutilat ja ravintola. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Muihin etuihin lukeutuvat:
    • Express-sisäänkirjautuminen, juomavesiautomaatti ja myyntiautomaatti
    • Matkatavarasäilytys, kielitaitoinen henkilökunta ja hissi
    • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
  • Huoneiden varustelu
  • Majoituspaikan MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa kaikkien huoneiden mukavuuksiin ja palveluihin kuuluvat muun muassa ilmastointi ja kylpytakit sekä ilmainen Wi-Fi.
  • Muihin palveluihin/mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmät ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • Televisio, josta löytyy kaapelikanavat
    • Minijääkaapit, lasten tohvelit ja lämmitys

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 50+ Mbit/s

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Ravintola

Paikan päällä olevat ravintolat

  • 鳥道酒場千束店

Perheystävällinen

  • Minijääkaappi
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Juomavesiautomaatti
  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Pyykinpesutilat
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu pyynnöstä

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille

Muuta

  • Merkityt tupakointialueet (sakkomaksu)

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpytakit
  • Lasten tohvelit
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sampoo
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Tohvelit
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Minijääkaappi

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla

Maksutavat

  • American Express
  • Discover
  • JCB International
  • Mastercard
  • Visa

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia matkustajia antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa heidän kirjautuessaan mihin tahansa majoituskohteeseen (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspalveluiden tarjoajien tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio

Usein kysytyt kysymykset

Onko MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa?

22.10.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa tulopäivälle 9.11.2026 ovat alkaen 106 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa?

MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa ei tarjoa pysäköintimahdollisuutta.

Mihin aikaan majoituspaikan MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.

Mihin aikaan majoituspaikan MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa sijaitsee?

Yoshiwara-pyhäkkö ja Sensoji-temppeli sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä hotellista. Uenon puisto ja TOKYO SKYTREE ovat myös 3 kilometrin päässä. Minowan asema on 12 minuutin kävelymatkan päässä, ja Iriyan asema on 15 minuutin kävelymatkan päässä.

Arvostelut

MARUMI HOTEL Tokyo Asakusa – arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

9,8

Siisteys

9,4

Palvelut/mukavuudet

9,8

Henkilökunta ja palvelu

9,6

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 61 kautta 75 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 11 kautta 75 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 75 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 75 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 75 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This hotel was clean, had good free amenities, and the front desk staff were so helpful and friendly.
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very clean with huge shower
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A bit far from the subway however super super nice area, easy to walk to Asukara and the rest of the hotel is just as expected
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Best hotel experience ive had! Meilleur experience de voyage qur j'ai jamais eu!
Yöpyi 9 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
全て良かったです!
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean room and spacious
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff was very friendly and welcoming
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel was much nicer and cleaner than similar hotels at the same price point. What makes this place different is the staff. Friendly, welcoming and helpful. The guys working the front desk are top notch. Will definitely book again next trip to Tokyo.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
新築っぽくてすごく快適に過ごせました。
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
珈琲があって朝に飲めるのが最高です! 接客も最高に素敵です。
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very cozy small and quiet hotel. Great spot if you want to be away from the busy streets of Tokyo but not too far away. It is a bit of a walk to get to a station though so be prepared to walk 10-15 minutes to and from a train station. Overall a great experience and I would seriously recommend consider staying again.
Yöpyi 9 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
ひとりで久しぶりの東京に緊張していました。 チェックインした際のスタッフの方々の対応がとても感動し、緊張がほぐれました。みなさん、外国の方達なのに気さくに話しかけていただき、またお世話になりたいなと思ったことは初めてでした。施設もとてもキレイで快適に過ごせました。ありがとうございました。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

とても親切で綺麗なホテルでした。
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great hotel for couples and good amount of space. Staff was always helpful. Great location that is close to the temple and shops.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
いつも利用しています。スカイツリーなど近いので、お出掛けに便利です。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I stayed at Marumi over 3 nights and was very pleased with my experience—the staff is tremendous; friendly and very helpful. I would definitely return.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Top acomodatie
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice and friendly staff. Clean and comfortable place for stay. Thank you.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Instalaciones en excelente estado muy cómodo y práctico
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This hotel was quite excellent especially for my family of four! Everything was nice and clean for us to use, comfortable to sleep on, and great for us to rest as we explored Japan. All the nearby shops and restuarants were just as amazing and the staff were very polite. Honestly one of the best hotels we've stayed in and we thank the Marumi Hotel for what they gave us.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
いつも清潔な部屋です。 快適な睡眠時間を確保できます。
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
ホテルは、充実しているのでゆっくりできます。素敵な部屋で清潔です。 外国の方がスタッフにいて、時々日本を忘れてます。
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
N
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff were very friendly. Location is very quiet.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
チェックインにもたついていた際にホテルスタッフさんがスムーズに手続きしてくれたし、周辺にコンビニが2店舗とスーパーがあったので素泊まりでも困らなかった。
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2026