Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Spacious 3BR Duplex for Groups-Near Airport & Downtown-Cozy & Quiet

Majoituspaikan Spacious 3BR Duplex for Groups-Near Airport & Downtown-Cozy & Quiet valokuvagalleria

Olohuoneessa on sohva, sohvapöytä ja lamppu. Taustalla näkyy ruokailutila, jossa on pöytä ja tuolit.
Keittiössä on puukalusteet, ruostumattomasta teräksestä valmistetut kodinkoneet, astianpesukone ja kattotuuletin.
Makuuhuoneessa on puinen sänky, seinälle kiinnitetty abstrakti taideteos, yöpöytävalaisin ja ruukussa oleva kasvi.
Portaat, joissa on puiset kaiteet ja matolla päällystetyt askelmat.
Terassi, jossa on ulkokalusteita, kuten pöytä ja tuolit sekä tyynyillä varustettu sohva.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta265 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Spacious 3BR Duplex for Groups-Near Airport & Downtown-Cozy & Quiet

  • Welcome to Chicago — Your Perfect Weekend Escape
    Rated 10/10 by past guests! They loved the fully stocked kitchen, cozy bedrooms, and quiet neighborhood. Perfect for weekend getaways, families, or business trips.
    Enjoy a comfortable, private stay in this 3BR / 2BA first-floor duplex. Located in the safe Jefferson Park neighborhood, you’re just 15 minutes from O’Hare, close to major highways, and a short walk to the Jefferson Park Transit Center for easy city access. Whether you’re here for a quick recharge or a busy weekend, this home is designed for easy arrival, great sleep, and stress-free comfort.
    The Space:
    You’ll have exclusive access to a private first-floor apartment plus garden level in a two-unit home. Shared areas include the backyard and laundry room, while your living space remains fully private. What Guests Love:
    “House was clean and as described. Quiet neighborhood, parking was always available… Host is responsive and helpful.” – Dec 1, 2025
    Professionally cleaned & sanitized before every stay
    High-speed Wi-Fi for work or streaming
    Smart TV with streaming options
    Fully stocked kitchen for easy meals or quick breakfasts
    Coffee maker, kettle, toaster, microwave & waffle maker
    Hotel-quality essentials: shampoo, conditioner, body wash & more
    Cookware, bakeware, sharp knives & full utensil set
    Hair dryer, iron & ironing board
    Luggage racks & plenty of hangers
    “Everything was nice and comfortable, clean and convenient. I will stay here again on our next trip.” – Sep 16, 2025
    Just bring your bags — everything else is ready.
    Perfect for Weekend Travelers
    Easy self check-in
    Quiet, residential setting for restful nights
    Comfortable beds and thoughtful touches throughout
    Ideal for 2–4 night stays
    “OMG! Fantastic place to stay, truly loved the home. Easy to go in and out and host very kind and friendly. When I come back, I will choose this home again!” – Sep 13, 2025. House Rules (Summary)
    This home is best suited for quiet, respectful guests:
    No parties, events, or unregistered guests
    Quiet hours: 10 PM – 8 AM
    No smoking inside (designated outdoor areas provided)
    No pets unless pre-approved
    Registered guests only
    Please remove shoes on carpeted areas
    Full house rules provided upon booking.
    Important Notes
    Government ID and security deposit may be required for certain bookings
    Local bookings allowed by exception only
    Please report any issues during your stay so we can assist immediately. We look forward to hosting you and providing a comfortable, relaxing stay in Chicago!

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvimylly
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Pelejä
  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Patio
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työpöytä
  • Työtuoli

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä outlet-ostoskeskusta

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 265 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Täytä astianpesukone
Kerää käytetyt pyyhkeet
Poista henkilökohtaiset tavarat ja vie roskat ulos
Sammuta valot, lukitse ovet ja palauta avaimet
Jos et toimi näiden ohjeiden mukaisesti, saatat saada majoittajalta negatiivisen arvostelun.

Talon säännöt

No parties or additional overnight guests without prior approval. There will be an additional $50 charge per person for each unauthorized guest.
$200.00 per day smoking violation fee $100.00 Additional cleaning fee - excessive cleaning
Quiet hours from 10:00 PM-8:00 AM daily Any house rules violation will be grounds for immediate termination of stay without refund.

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 60630, R22000086344

Lisämaininnat

Tässä majoituspaikassa ei ole hissejä

Tietoja alueesta

Lomakoti sijaitsee kohteessa Jefferson Park. Alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Michiganjärvi ja Grant Park, ja Chicago Theatre ja Art Institute of Chicago ovat näkemisen arvoisia kulttuurikohteita. Oletko matkalla lasten kanssa? Lincoln Park Zoo on silloin ehdoton kohde, tai osallistu tapahtumaan tai matsiin kohteessa Wrigley Field Sports Stadium. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Chicago
Chicago: näytä lisää loma-asuntoja
Kartta
Chicago, IL

Lähettyvillä

  • Yöaikaan otettu kaupunkikuva, jossa on valaistuja rakennuksia ja joki.
    Milwaukee Avenue
    19 min kävelymatka - 1.6 km:n päässä
  • Jefferson Memorial Park
    19 min kävelymatka - 1.7 km:n päässä
  • Portage Park (puisto)
    3 min ajomatka - 2.2 km:n päässä
  • Copernicus Center
    3 min ajomatka - 2.2 km:n päässä
  • Norwood Park Dog Park
    4 min ajomatka - 2.5 km:n päässä

Liikkuminen

  • Chicago Gladstone Parkin asema – 15 minuutin kävelymatka
  • Jefferson Parkin kauttakulkukeskus – 3 minuutin ajomatka
  • Chicago O’Haren kansainvälinen lentokenttä (ORD) – 14 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • 7-Eleven
    6 min kävelymatka
  • McDonald's
    3 min ajomatka
  • Dunkin'
    7 min kävelymatka
  • Sweet Cafe
    11 min kävelymatka
  • Starbucks
    19 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Spacious 3BR Duplex for Groups-Near Airport & Downtown-Cozy & Quiet lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa Spacious 3BR Duplex for Groups-Near Airport & Downtown-Cozy & Quiet?

Paikan päällä oleva pysäköinti on saatavilla majoituspaikassa.

Mihin aikaan majoituspaikan Spacious 3BR Duplex for Groups-Near Airport & Downtown-Cozy & Quiet sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Spacious 3BR Duplex for Groups-Near Airport & Downtown-Cozy & Quiet uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 11.00.

Missä Spacious 3BR Duplex for Groups-Near Airport & Downtown-Cozy & Quiet sijaitsee?

Copernicus Center ja Portage Park (puisto) sijaitsevat 3 kilometrin päässä tästä perheystävällisestä lomakoti. Parkway Bank Park Entertainment District ja Fashion Outlets of Chicagoovat myös 10 kilometrin päässä. Jefferson Parkin kauttakulkukeskus on 25 minuutin kävelymatkan päässä, ja Chicago Gladstone Parkin asema on 15 minuutin kävelymatkan päässä.

Spacious 3BR Duplex for Groups-Near Airport & Downtown-Cozy & Quiet – arvostelut

Arvostelut

Poikkeuksellisen hyvä

Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.
LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 110 kautta 121 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 10 kautta 121 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 121 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 121 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 121 arvostelua

10

Siisteys

9,8

Sijainti

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
We enjoyed our stay even though we were out and about most days. It was a great place to rest after a few tiring days.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Good time, good location!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Amazing stay. Very clean, spacious perfect set up for our group of 6. Host was very responsive with any of our questions. Highly recommend this property.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Very nice, clean, quiet! Parking on the street was easy to find and was a safe area to park in. Would definitely stay here again.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
This place is great. It was perfect for a quick weekend trip. Next trip will definitely look into booking this property again.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Lovely home and clean. Exactly what was advertised. Very happy with our stay.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Huonoa: Viestintä
Nice home
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Clean, comfortable, cozy home.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
As advertised
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
This rental was an absolute DREAM. The host was extremely helpful, and went out of their way to answer questions and accommodate us. The house is very clean, in a quiet and safe neighborhood. The kitchen was exceptionally well equipped - my daughters loved the waffle maker! Normally we just stay in the city when it is my spouse and me, but we would make another reservation here in a heartbeat. I think my husband read all the books that were provided and we greatly appreciated the games as well. Highly recommend this rental!
Yöpyi 8 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
We had a wonderful stay in Chicago. The home was clean, spacious and well cared for. Kitchen is well equipped; we also appreciated the snacks provided to welcome us! Beds and sofas are very comfortable, allowing us to really relax during our stay. We had one mechanical issue, which the host addressed promptly and effectively, with good communication. We will definitely keep this home in mind for future visits to Chicago!
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
We all enjoyed our stay.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Loved the house! Very cozy and clean! Our girls trip in Chicago was blast! We will be booking again. Thank you for hosting us.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Perfect Spit for Family Trip

This spot was perfect for our family trip to Chicago.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Parking in the street was so easy! Very spacious and was what we needed for our travel. Beautiful and very clean! There was a lot of noise above us and the tv in the downstairs did not like to connect to the internet making watching tv hard. However those are such minor issues I definitely would stay here again if I was in town.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Chicago weekend getaway

We had a great time!
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Lovely Dupex

Well-equipped kitchen, comfortable beds, easy parking and very clean. A perfect place to stay for our short trip to Chicago.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Perfect

Great place
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Amazing and Cozy

We loved this place, so sweet and accommodating.
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Very clean, spacious and homey. In a great neighborhood with plenty of street parking. Everything was well stocked. Plenty of towels and washcloths in the bathrooms. The kitchen had everything you would need to create a meal but also included a stocked coffee maker for a pot or k-pods. Snacks. Toaster and waffle maker. The beds were comfortable with lots of pillows. We would definitely stay here again.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great Fit for the Family

The house was very clean and comfortable. The location was perfect for our visit.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Easy

Easy to get to and very clean. Also check in and out was easy as well.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Clean! Lovely home, lovely host.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
House was clean and as described. Quiet neighborhood, parking was always available on the street in front of house. Host is responsive and helpful.
Yöpyi 8 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
We had a great stay overall. The home was very spacious and comfortably accommodated our party of four-it truly felt like a home away from home. Everything was clean and well-maintained, with just a couple of minor spots where we noticed some spiders/spiderwebs, but nothing major.We really appreciated the thoughtful touches, like the coffee and snacks that were readily available-it made the stay even more welcoming and convenient. The only concern I had was that the owner was occupying the third floor , which wasn't communicated in advance. While it didn't cause any direct issues during our stay, I would have preferred to know ahead of time, as it did impact my sense of privacy. Overall, it was a comfortable and enjoyable stay, and I would stay at this location again.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2026