Koko huoneisto

Charming Terrace by Interhome

Majoituspaikan Charming Terrace by Interhome valokuvagalleria

Sisäpiha, jossa on pyöreä metallipöytä ja -tuoleja. Pihalla on ruukuissa olevia kasveja ja sen ympärillä on rakennus, jonka katto on päällystetty tiilillä.
Maalaishenkinen keittiö, jossa on puukaapit, pesuallas ja ruokailutila tuoleineen.
Tunnelmallinen huone, jossa on puinen tuoli, kuviollisia koristetyynyjä sisältävä sohva sekä ruokapöytä, jonka päällä on maljakko ja pullo.
Huoneessa on puinen katto, ruokapöytä tuoleineen, televisio ja ikkuna, jossa on verhot.
Puisesta materiaalista valmistettu keittiö, jossa on pesuallas, kaappeja ja erilaisia keittiövälineitä.

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone3 henkilöä40 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi

Lisää päivämäärät nähdäksesi hinnat

Tietoja majoituspaikasta

Charming Terrace by Interhome

  • Historiallinen kerrostalo, 5 kerroksinen. Keskustassa Roma, alueella Piazza di Spagna, keskeinen sijainti, kaupungin ydinkeskustassa. Talossa: hissi. Kauppa 50 m, ruokakauppa 200 m, supermarket 500 m, ravintola 100 m, baari 50 m, bussipysäkki "Ripetta" 200 m, rautatieasema "Termini" 5 km, metroasema "Spagna" 700 m. Lähettyvillä nähtävyyksiä: Piazza di Spagna 600 m, Piazza Navona 650 m, Fontana di Trevi 800 m, Pantheon 500 m, Montecitorio 300 m, Palazzo Chigi 450 m. Huomioitavaa: auto ei suositeltava. Eri tilauksesta järjestettävissä kuljetus lentokentältä loma-asunnolle. Asunto sijaitsee alueella, jolla liikennettä on rajoitettu.
    "Charming Terrace", 2-huoneen huoneisto, 40 m2, 5. kerroksessa. Viihtyisästi sisustettu: olo/makuuhuone, 1 vuodesohva kahdelle, ruokapöytä ja TV. Uloskäynti terassille. 1 kahden hengen huone. Pieni keittiönurkkaus (2 keittolevyä). Suihku/bidet/WC. Lämmitys, ilmastointilaite. Lämmitys on käytettävissä ainoastaan alkaen 01.11. päättyen 15.04. Terassi. Terassikalusteita. Näkymä kaupunki. Käytettävissä: pesukone, hiustenkuivaaja. Internet (  Langaton LAN [WLAN]    , ilmainen). Huomioitavaa: jääkaappi ilman pakastinlokeroa, ei pysäköintipaikkaa. IT058091C2JS6YW4FD

    Sisältyy hintaan:
    Ilmastointi
    ERV peruutusturvavakuutus
    Lämmitys
    Loppusiivous (perussiivous hoidetaan aina itse vuokralaisena)
    Liinavaatteet (lakanat ja pyyhkeet)
    Lapsista ei veloiteta turistiveroa
    Interhome istuttaa 100'000 m2 kukkapeltoa mehiläisten suojeluun
    Langaton internetyhteys (WIFI)

    #IT5700.702.1

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: internetyhteys

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 40 neliömetriä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

Lapset ovat tervetulleita

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT058091C2JS6YW4FD
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi
Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Tietoja alueesta

Huoneisto sijaitsee kaupungin keskustassa. Piazza Navona ja Pantheon ovat huomionarvoisia maamerkkejä, ja alueen luonnonkauneuteen voi tutustua kohteissa Villa Borghesen puisto ja Circus Maximusin areena. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Rooman olympiastadion ja Foro Italico (urheilukeskus) tapahtumakalenteri. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Rooma
Rooma: näytä lisää huoneistoja
Kartta
Rome: Historical City Center, Lazio

Lähettyvillä

  • Vilkkaalla kadulla on molemmin puolin historiallisia rakennuksia, taivas on kirkkaan sininen ja kadulla on paljon ihmisiä.
    Via del Corso
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Historiallinen suihkulähde, jossa on veistoksia, sijaitsee kaupungin aukiolla.
    Piazza Navona
    7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Upea portaikko johtaa historialliseen kirkkoon, jossa on kaksi identtistä kellotornia. Kirkkoa ympäröi tyypillinen eurooppalainen arkkitehtuuri.
    Espanjalaiset portaat (Piazza di Spagna)
    7 min kävelymatka - 0.6 km:n päässä
  • Trevin suihkulähde, jossa on veistoksia ja suuri kaariholvi.
    Fontana di Trevi
    8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Historiallinen kirkko, jossa on kaksi identtistä kellotornia ja keskeinen obeliski, ja jonka edessä portaikossa on suuri ihmisjoukko.
    Espanjalaiset portaat
    8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä

Liikkuminen

  • Rome Piazzale Flaminion asema – 15 minuutin kävelymatka
  • Spagnan asema – 9 minuutin kävelymatka
  • Ciampinon lentokenttä (CIA) – 41 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • McDonald's
    6 min kävelymatka
  • All'antico Vinaio
    5 min kävelymatka
  • Starbucks
    6 min kävelymatka
  • Teichner
    2 min kävelymatka
  • Zuma Rome
    3 min kävelymatka

Usein kysytyt kysymykset

Onko Charming Terrace by Interhome lemmikkiystävällinen?

Ei, tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä.

Mihin aikaan majoituspaikan Charming Terrace by Interhome sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00.

Mihin aikaan majoituspaikan Charming Terrace by Interhome uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 10.00.

Missä Charming Terrace by Interhome sijaitsee?

Via Condotti ja Via del Corso sijaitsevat 5 minuutin kävelymatkan päässä tästä asuinrakennuksesta. Piazza Navona ja Pantheon ovat myös 10 minuutin kävelymatkan päässä. Spagnan asema on 9 minuutin kävelymatkan päässä, ja Flaminio - Piazza del Popolon asema on 14 minuutin kävelymatkan päässä.

Charming Terrace by Interhome – arvostelut