100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton

Majoituspaikan taso: 5 ja yli

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • Aamiainen saatavilla
  • Businesspalvelut
Nykyinen hinta on 161 €
sisältää verot ja maksut
1.11.–2.11.

Huonevaihtoehdot

Huoneille saatavilla olevia suodattimia
Näytetään 14/14 huonetta

Cosy Atrium

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(26 arvostelua)
  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe Atrium, Accessible

  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Cosy Double

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(53 arvostelua)
  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Superior Double

7,2 kautta 10
Hyvä
(9 arvostelua)
  • 18 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Superior Twin

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(7 arvostelua)
  • 18 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Duplex Suite

  • 39 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

The Queen's Gate Suite

  • 67 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Two Bedrooms Family Room

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(9 arvostelua)
  • 46 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Deluxe Atrium Queen Room

7,4 kautta 10
Hyvä
(3 arvostelua)
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe Double

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Townhouse Studio

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe 2 Bed Family Room

  • 4 henkilöä
  • 2 suurta parisänkyä

Deluxe 3 Bed Family Room

  • 6 henkilöä
  • 3 suurta parisänkyä

Queens Gate Family Suite

  • 8 henkilöä
  • 4 suurta parisänkyä

Saatat pitää myös näistä

Mod logo
Kirjaudu sisään nähdäksesi käytettävissä olevat alennukset ja edut. Lisää uusia, palkitsevia seikkailuja!

Tietoja alueesta

100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton sijaitsee kohteessa Lontoon keskusta lähellä metroasemaa. Royal Albert Hall ja Marble Arch ovat huomionarvoisia maamerkkejä, ja joihinkin alueen suosituimpiin nähtävyyksiin kuuluu Natural History Museum ja London Eye. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteen Stamford Bridge Stadium tapahtumakalenteri, ja Excel London taas sopii hyvin illanviettoon. Vieraile matkaoppaassamme kohteeseen Lontoo
Kartta
100 Queens Gate, South Kensington, London, England, SW7 5AG

Lähettyvillä

  • Historiallinen rakennus, jossa on kaksi huomattavaa tornia ja monimutkaisia arkkitehtonisia yksityiskohtia.
    Cromwell Road
    3 min kävelymatka - 0.3 km:n päässä
  • Suuri sali, jossa on korkeat, holvatut katot, kaarevat ikkunat ja keskeisellä paikalla sijaitseva portaikko.
    Natural History Museum
    6 min kävelymatka - 0.5 km:n päässä
  • Historiallinen rakennus, jossa on punatiilinen julkisivu, patsas ja kirkkaan sininen taivas.
    Imperial College London
    8 min kävelymatka - 0.7 km:n päässä
  • Historiallinen rakennus, jossa on suuret ikkunat ja kupolikatto.
    Victoria and Albert Museum
    9 min kävelymatka - 0.8 km:n päässä
  • Vilkkaalla kadulla sijaitsee suuri High Street Kensingtonin metroaseman kyltti, lasiseinäinen liike ja sushi-ravintola.
    Kensington High Street
    12 min kävelymatka - 1.1 km:n päässä

Liikkuminen

  • West Bromptonin metroasema – 20 minuutin kävelymatka
  • South Kensingtonin metroasema – 5 minuutin kävelymatka
  • Heathrow'n lentokenttä (LHR) – 37 minuutin ajomatka

Ravintoloita

  • ESQ
    1 min kävelymatka
  • Caffè Nero
    5 min kävelymatka
  • Hjem
    3 min kävelymatka
  • The Hereford Arms, South Kensington
    4 min kävelymatka
  • Urban Baristas
    3 min kävelymatka

Tietoja majoituspaikasta

100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton

  • Luksusluokan hotelli, joka sijaitsee lähellä kohdetta Kensington High Street
  • Kohteiden Natural History Museum ja Royal Albert Hall likellä sijaitseva 100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton tarjoaa erilaisia palveluita/mukavuuksia, esimerkkeinä kahvila, kirjasto ja kuivapesula-/pesulapalvelut. Paikan päältä löytyy kaksi ravintolaa, joiden erikoisuuksiin kuuluu italialainen keittiö ja joissa on tarjolla aamiainen, lounas ja illallinen. Aulassa olevan takan ja 2 baarin lisäksi asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi huoneessa.
  • Lisäksi asiakkailla on käytössään seuraavat edut yöpymisen aikana:
    • Englantilainen aamiainen (lisämaksusta), kielitaitoinen henkilökunta ja kiertoajelu-/lippupalvelu
    • Hissi, tallelokero vastaanotossa ja portteri/kantaja
    • Savuttomat tilat, matkatavarasäilytys ja concierge-palvelut
    • Asiakasarvosteluissa kehutaan vuolaasti avuliasta henkilökuntaa, majoituspaikan ensiluokkaista kuntoa ja sijaintia
  • Huoneiden varustelu
  • Kaikkien 228 huoneen tarjoamiin mukavuuksiin kuuluvat ympärivuorokautinen huonepalvelu ja tallelokerot (joihin mahtuu kannettava tietokone), minkä lisäksi niistä löytyy kannettavalle tietokoneelle sopivat työtilat ja ilmastointi.
  • Muihin huoneiden mukavuuksiin lukeutuvat:
    • Hypoallergeeniset vuodevaatteet ja memory foam -patjalliset sängyt
    • Kylpyhuoneet, joista löytyy kylpyammeet tai suihkut ja ilmaiset hygieniatuotteet
    • Päivittäinen siivous, työpöydät ja puhelimet

Palkinnot ja jäsenyydet

  • Ekosertifioitu majoituspaikka
  • Tämä majoituspaikka on saanut sertifikaatin seuraavalta ulkopuoliselta kestävyyssertifiointiohjelmalta: Green Key. Saat lisätietoa tämän sertifiointiohjelman sisällöstä ja vaatimuksista sen omilta verkkosivustoilta.

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Usein kysytyt kysymykset

Onko 100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton lemmikkiystävällinen?

Ei, ainoastaan avutajaeläimet ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.

Kuinka paljon maksaa majoitus majoituspaikassa 100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton?

25.10.2026 löydetyt hinnat majoituspaikassa 100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton tulopäivälle 1.11.2026 ovat alkaen 161 € per yö per 2 aikuista, mukaan lukien verot ja maksut. Tämä hinta perustuu viimeisten 24 tunnin aikana löydettyyn alimpaan yöhintaan seuraavien 30 päivän aikana tapahtuville majoituksille. Hinnat saattavat muuttua. Valitse haluamasi päivät nähdäksesi tarkemmat hinnat.

Kuinka paljon pysäköinti maksaa majoituspaikassa 100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton?

100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton ei tarjoa pysäköintimahdollisuutta.

Mihin aikaan majoituspaikan 100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton sisäänkirjautuminen on?

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00. Myöhäinen sisäänkirjautuminen on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Mihin aikaan majoituspaikan 100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton uloskirjautuminen on?

Uloskirjautuminen tapahtuu klo 12.00.

Missä 100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton sijaitsee?

Natural History Museum, Royal Albert Hall ja Kensington High Street sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä tästä luksusluokan hotellista. Hyde Park ja Kensington Gardens ovat myös 2 kilometrin päässä. South Kensingtonin metroasema on 5 minuutin kävelymatkan päässä, ja Gloucester Roadin metroasema on 7 minuutin kävelymatkan päässä.

Voinko peruuttaa varaukseni ilmaiseksi ja saada täyden hyvityksen?

Kyllä, tämä majoituspaikka tarjoaa ilmaisen peruutusmahdollisuuden tiettyjen huonehintojen kohdalla. Tarkista majoituspaikan peruutuskäytännöt sivustoltamme saadaksesi lisätietoja mahdollisista vaatimuksista ja poikkeuksista.

Arvostelut

100 Queen's Gate Hotel London Kensington, Curio Collection by Hilton – arvostelut

8,6

Loistava

9,0

Siisteys

8,6

Sijainti

8,8

Henkilökunta ja palvelu

8,8

Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvosana 10 - Loistava. 584 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 228 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 95 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 58 kautta 1002 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 37 kautta 1002 arvostelua

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Kaunis hotelli

Kaunis hotelli hyvällä sijainnilla. Suht pieni huone mutta sopiva kahden yön visiitille. Plussaa jääkaapista huoneesta ja kiva sisustus
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We loved everything about this hotel including the location.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
One of the best hotels I’ve stayed in around South Kensington. It’s beautifully decorated, rich in history, and in a fantastic location, close to the university, museums, shopping, and excellent transport links to the rest of London. The staff were courteous and went out of their way to help. My stay was comfortable from start to finish, and the hotel has a lovely character that makes it feel special. I’d happily stay here again on my next visit to London. I can’t recommend it highly enough.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Location is fabulous. Check-in was easy (ask for Elga at the front desk - she’s terrific). Price is very reasonable. Room and entire place are immaculate.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location. Would stay again. Small but clean rooms.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Stayed here for a night while in London. LOVED the whole experience from start to finish. Would definitely stay here again
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Loved everything. This hotel is in a prime location and is very clean. Will stay again.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice location, overall pretty good rooms. Staff was helpful.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We absolutely loved our stay at this hotel. We stayed at four hotels on our trip to London and Paris, and this was the nicest one we stayed at. I can’t say anything bad about the experience, it was simply lovely.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great hotel for business
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
مكان الفندق هادي جدا ونظافة الغرف وتعاون العاملين وخصوصا الاخ هشام والاخ سعيد والاخت روز كل الشكر لهم
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Convenient to a tube station. Lots of nearby restaurants. Helpful staff. confusing hallways to rooms.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
THOROUGHLY ENJOYED OUR STAY. VERY FRIENDLY STAFF AND THE BREAKFASTS WERE EXCELLENT
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The airline cancelled my flight causing me to get in one day late and they charged me for the night I missed because I change my reservation too late.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Such a great hotel and get access to several underground stations
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Well located, beautiful property and friendly, helpful staff!
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location centrally located to tons of attractions
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wonderful staff, clean, cute.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean room close walking distance to major locations
Yöpyi 6 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Absolutely loved our stay! The room was very clean and comfortable, the breakfast was excellent with a wide variety to choose from, and it was in a great location which felt safe even at night. The staff were all very helpful, polite and nothing was ever too much. Thank you for a wonderful stay! We will definitely be back.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
beautiful hotel with premium rooms and great staff
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
As usual 100% excellent in e very way
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Amazing staff, beautiful architecture and excellent restaurant!
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The building is beautiful, the rooms need to be upgraded for such a beautiful area, the best of the best of this hotel are the staff, they are top!
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2026